Amsterdam chce mít všechny autobusy na elektřinu

Jan Horčík - 20 Duben 2015

Spousta světových metropolí včetně např. Londýna či Sydney zkouší elektrobusy. Amsterdam, hlavní město Nizozemska, má jasno. Chce mít do roku 2025 elektrické všechny autobusy.auto autobus Nizozemsko Amsterdam

Nizozemský Amsterdam chce být průkopníkem elektrické autobusové dopravy v Evropě
foto: Alfenaar, licence CC BY-SA 2.0

"Prostě jsme se rozhodli to udělat a neexperimentovat už dál s pěti autobusy," řekl nizozemskému deníku Volkskrant šéf amsterdamské dopravy Abdeluheb Choho. A zasadil tím pořádnou ťafku všem, kteří elektrobusy "testují" v počtu jednotek kusů.

Během následujících dvou let do Amsterdamu dorazí prvních 40 elektrických autobusů. Do roku 2025 bude plně elektrická celá flotila autobusů. Pohánět je pochopitelně bude elektřina z obnovitelných zdrojů energie.

V nizozemských městech Utrecht a Maastricht, stejně jako na ostrově Schiermonnikoog, taktéž jezdí elektrické autobusy. A zjevně jich bude čím dál tím víc. Mezitím v České republice… do roka bude v ČR jezdit 820 autobusů na zemní plyn.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Návratnost CNG, nebo elektrobusů musí být tak rychlá, že je nepochopitelné, proč podniky MHD stále ještě kupují vozy na naftu, nebo utápějí peníze v servisu starých rachotin.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

dvěma slovy: ropná korupce


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station