Amazon může v USA testovat doručovací drony

Jan Horčík - 15 Duben 2015

Drony chce dnes k doručování balíků využívat kde kdo. Všetně amerického Amazonu. Jenže americké úřady byly až dosud spíše zdrženlivé. Teď testování malých létajících pošťáků konečně povolily.auto Amazon Prime Air drone

Létající drone společnosti Amazon, která tuto službu pojmenovala PrimeAir
foto: Amazon

V drony příliš v lásce nemají. Nedávno jeden létal nad Bílým domem, což vzbudilo nemalý poprask. Je to pochopitelné, drony by se snadno mohly stát nebezpečnými zbraněmi.

Navzdory tomu se tyto troje docela běžně začaly používat v oblasti tvorby filmů, reklamy, sběru dat a v Irsku s nimi dokonce pasou ovce.

Povolení pro Amazon k testování jeho doručovacích dronů je tak spíše reakcí na fakt, že drony se začínají šířit jako lavina a navíc ve většině ostatních zemí je jejich používání relativně svobodné.

Létající drony například otestovala i německá a francouzská pošta. Ve Francii také pořádají s drony závody a v Číně zase doručují čaj. Amerika zůstává trochu pozadu a zjevně chce náskok ostatních dohnat.

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

Řízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyPůjčte si elektromobil Tesla Model X!Prodej pneu 100% onlineEVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupElektromobil a akumulace energie s dotací