Vylepšený Ford Mondeo přichází na český trh i s unikátní novou variantou Mondeo Hybrid kombi

redakce - 04 Únor 2019

Zákazníci v České republice si mohou objednat modernizovaný Ford Mondeo s novými designovými detaily a zejména s novou variantou Mondeo Hybrid kombi, která je v daném segmentu jedinečná.Všechny verze Fordu Mondeo byly modernizovány, pokud jde o exteriér i technologie. Zcela nové je však provedení Mondeo Hybrid kombi

Všechny verze Fordu Mondeo byly modernizovány, pokud jde o exteriér i technologie. Zcela nové je však provedení Mondeo Hybrid kombi
foto: Ford

Benzino-elektrické hybridní hnací ústrojí Mondea Hybrid prošlo optimalizací, zaměřenou na ještě kultivovanější spolupráci obou pohonných jednotek. Dalšími novinkami jsou vznětový motor Ford 2.0 EcoBlue a osmistupňová samočinná převodovka.

Adaptivní tempomat v Mondeu byl doplněn o funkci Stop & Go. Novinkou je rovněž inteligentní omezovač rychlosti. Výčet změn doplňují úpravy designu a nové materiály. Cena verze Ford Mondeo HEV kombi (946 900 Kč) je srovnatelná s nejbližší vznětovou variantou modelu.

Soubor pokročilých asistenčních technologií Fordu Mondeo je doplněn adaptivním tempomatem, rozšířeným o funkci Stop & Go, která usnadňuje jízdu v hustém provozu s častým zastavováním, a inteligentní omezovač rychlosti.

„Ford Mondeo Hybrid nabízí díky vytříbené automatické převodovce a schopnosti tichého rozjezdu velmi specifický zážitek z jízdy. Když k tomu připočteme výhodu nízkých emisí, očekáváme, že podíl hybridní varianty na prodejních výsledcích dosáhne až 50 %,“ řekl Roelant de Waard, viceprezident Ford of Europe pro marketing, prodej a služby. „Současně uvádíme nový vznětový motor se systémem SCR, který s rezervou splňuje požadavky emisních norem Euro 6d Temp, a novou osmistupňovou samočinnou převodovku.“

Mondeo se vyrábí v moderním montážním závodu Fordu ve španělské Valencii. Čtvrtá generace Mondea, která se začala prodávat v roce 2015, má v Evropě na kontě již více než 250 000 prodaných vozů.

Všestrannost kombi a hospodárnost hybridu

Nové Mondeo Hybrid kombi zpřístupňuje přednosti hybridního pohonu i zákazníkům, kteří potřebují větší přepravní kapacitu. Použitá hnací soustava umožňuje v mnoha provozních scénářích jízdu na tichý a úsporný elektrický pohon, přitom však zachovává dojezd a svobodu tradičního spalovacího motoru.

Nový Ford Mondeo Hybrid

Nový Ford Mondeo Hybrid
foto: Ford

Ford Mondeo Hybrid může jezdit i v čistě elektrickém režimu. Zejména při popojíždění v městském provozu nabízí tichý a mimořádně hospodárný provoz. Zvolená koncepce hybridního ústrojí eliminuje obavy z nedostatečného dojezdu a nevyžaduje dobíjení baterie z externího zdroje.

Řídicí software hnacího ústrojí nyní zajišťuje plynulejší akceleraci i efektivnější využití točivého momentu zážehového motoru. Hnací soustavu Fordu Mondeo Hybrid tvoří speciálně vyvinutý zážehový motor 2,0 l, který pracuje v Atkinsonově cyklu, elektromotor sloužící jako podpora spalovacího motoru a generátor, jenž umožňuje rekuperační dobíjení kapalinou chlazené, recyklovatelné lithium-ion baterie o kapacitě 1,4 kWh, uložené za zadními sedadly.

Celkový výkon hybridní soustavy činí 138 kW (187 k), kola jsou poháněna přes automatickou převodovku s plynule měnitelným převodem. Rekuperací lze zachytit až 90 % energie, která se při zpomalování či brzdění jinak ztrácí. I díky tomu nabízí Mondeo kombi HEV mimořádně nízkou spotřebu paliva. Očekávané hodnoty jsou 4,4 l/100 km, respektive 101 gramů CO2 na kilometr.

K úspornější jízdě řidičům pomáhají rovněž podpůrné systémy jako ukazatel Smartgauge, který usnadňuje sledování spotřeby paliva a elektrické energie; řízení s elektrickým posilovačem; a elektrický pohon klimatizace, chladicí soustavy a podtlakových systémů, který výrazně snižuje zatížení motoru.

Ford Mondeo Hybrid

Ford Mondeo Hybrid
foto: Ford

Nová karosářská varianta kombi nabízí zavazadlový prostor o objemu 403 litrů v základní konfiguraci a až 1 508 l po sklopení zadních sedadel. Pod podlahou zavazadelníku se nachází další úložný prostor. Mondeo Kombi HEV tak představuje jednu z nejatraktivnějších nabídek v segmentu hybridních manažerských vozů – navíc často finančně výhodnější než hybridní automobily nižších tříd.

Velmi zajímavou výhodu nabízí Mondeo HEV pražským řidičům: může totiž po zaplacení velmi nízkého registračního poplatku zdarma parkovat kdekoli na modrých i fialových parkovacích zónách. Svému majiteli přitom hybridní Mondeo nabízí stejnou záruku jako ostatní varianty tohoto modelu, tedy pět let nebo 120 000 km.

Výkonné a úsporné motory

Do Mondea poprvé přichází technicky pokročilý vznětový motor 2.0 EcoBlue. K dispozici bude ve třech variantách:

88 kW, předpokládaná spotřeba paliva od 4,5 l/100 km a předpokládané emise CO2 od 120 g/km
110 kW, hodnoty od 4,7 l/100 km, respektive 120 g/km
140 kW, hodnoty od 4,9 l/100 km, respektive 130 g/km

Ke splnění přísných požadavků emisní normy Euro 6d Temp motoru pomáhá integrované sání s leštěnými povrchy kanálů, turbodmychadlo s nízkou setrvačností a vysokotlaké přímé vstřikování, které je ještě preciznější, tišší a pohotovější než dříve. Redukci emisí NOx zajišťuje sériově montovaný systém selektivní katalytické redukce.

Varianty 110 kW a 140 kW bude možné kombinovat s novou osmistupňovou samočinnou převodovkou, jež se vyznačuje následujícími funkcemi:

Adaptivní časování řazení, které zohledňuje individuální jízdní styl řidiče a tomu přizpůsobuje načasování změn převodových stupňů. Systém dokáže rozeznat jízdu do kopce i z kopce nebo průjezd ostrou zatáčkou a podle toho nastaví vhodný převodový stupeň pro plynulou a bezpečnou jízdu;

Adaptivní kvalita řazení, upravující tlak spojek s cílem dosáhnout co nejjemnější změny převodového stupně na základě údajů o vozidle a prostředí, v jakém se pohybuje. Tato technologie také reguluje plynulost řazení v závislosti na jízdním stylu řidiče.

Ve vybraných motorizacích lze Mondeo 2.0 EcoBlue objednávat také s inteligentním pohonem všech kol, který průběžně sleduje záběr (trakci) jednotlivých pneumatik a podle toho upravuje rozdělení hnací síly mezi přední a zadní nápravu až do poměru 50:50. Zareagovat dokáže za pouhých 20 milisekund – tedy dvacetkrát rychleji, než trvá mrknutí oka. Výsledkem je vyšší jistota řidiče a bezpečnost jízdy zejména na kluzkém povrchu.

V nabídce nadále zůstává zážehový motor 1.5 EcoBoost o výkonu 121 kW s integrovaným sběrným potrubím a vodním mezichladičem stlačeného vzduchu. Má spotřebu paliva od 6,4 l/100 km a emise CO2 od 147 g/km.*

Jasnější rozdíly

Zájemcům o Mondeo se nově nabízejí širší možnosti individualizace vozu. K dispozici jsou nové vzory kol z lehké slitiny o průměru 17" nebo 18", stejně jako 19" kola v prémiové úpravě třpytivý nikl. Paletu laků karoserie rozšiřují nové odstíny modrá Panther (exkluzivně pro Vignale), šedá Stealth (exkluzivně pro ST-Line) a modrá Urban Teal.

Novinky v interiéru představují nové látky potahů sedadel a nové dekorační prvky ve specifických provedeních pro varianty Titanium, ST‑Line a Vignale. Díky přechodu na prostorově úsporný otočný ovladač samočinné převodovky se na středové konzole vytvořilo více volného místa. Působivost kvality vozu podtrhuje vylepšené dílenské zpracování komponentů mezi středovou konzolou a palubní deskou.

Příjemnější cestování

Osmistupňová samočinná převodovka umožnila zástavbu zdokonaleného adaptivního tempomatu s funkcí Stop & Go, která významně usnadňuje popojíždění v hustém provozu s častým zastavováním a opětovnými rozjezdy. Pokud vůz stojí méně než tři sekundy, rozjede se zcela automaticky. Při delší prodlevě stačí, aby řidič stiskl tlačítko na volantu, nebo krátce sešlápl pedál akcelerátoru.

Komunikační a zábavní systém Ford SYNC 3 umožňuje řidičům Mondea ovládat audio, navigaci, klimatizaci i připojený chytrý telefon jednoduchými hlasovými pokyny, popřípadě prostřednictvím dotykové obrazovky o úhlopříčce osm palců. SYNC 3 podporuje gesta zažitá z chytrých telefonů a je kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto™.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

"rekuperační dobíjení kapalinou chlazené, recyklovatelné lithium-ion baterie o kapacitě 1,4 kWh, uložené za zadními sedadly....." Máme tomu rozumět tak, že oblíbený Ford koncept z roku 1970, čili balík baterek jako krabice v zavazadlovém prostoru je i u tohoto vozu?

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Toto je FL páté generace MOndea, jak je milně uváděno, Mondeo čtvrté generace se vyrábělo v letech 2007-2014.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

OFF: A tuhle už jste slyšeli? Volkswagen bude používat TESLA baterie ve svých nabíjecích stanicích pro elektromobily ! :).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Off.

Dalnice pro hybridy a EV zdarma!

Obrázek uživatele Joe

Dálnice (minmálně celá D1) by měly být zdarma pro všechna auta do ukončení rekonstrukce .Je to ostuda....

---

Fotovoltická elektrárna 9 KWp -36 panelů, Solární ohřev vody 75 trubic- 12 kw, Tepelné čerpadlo in 6kw out 23 kw. Elektromobilista čekatel....:-))) Na obrázku s mým synem Matějem se těšíme u TMS, od který sme měli na nějakej čas ve Vegas klíč...:-)))

A kde jinde v Evrope se za dalnice v rekonstrukci nevybira? U Italu ani Francouzu (a tam za myto litaji jine castky nez cena nasi znamky) rozhodne ne. U Slovaku ani Madaru jsem taky zadne ulevy nezaznamenal.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele Joe

JJ vybírá, ale tam ty rekonstrukce netrvají 8 let ..:-)))

---

Fotovoltická elektrárna 9 KWp -36 panelů, Solární ohřev vody 75 trubic- 12 kw, Tepelné čerpadlo in 6kw out 23 kw. Elektromobilista čekatel....:-))) Na obrázku s mým synem Matějem se těšíme u TMS, od který sme měli na nějakej čas ve Vegas klíč...:-)))

Obrázek uživatele M.Krupka

To nebude fungovat.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vyhodne-parkovani-pro-hybridni-auta-je-v-ohrozeni-praha-uvazuje-o-omezeni-65370

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"Podle místopředsedy Asociace pro elektromobilitu Lukáše Hataše by do budoucna měly být zvýhodněné plug-in hybridy a auta jezdící čistě na elektřinu a ne auta, kde je spalovací motor."

To jako v plug-in hybridu není spalovací motor?

Obrázek uživatele M.Krupka

Je tam motor. Plug in hybrid přejede město bez emisí, má-li nabitou baterii. Normální hybrid jede bez emisí jen z kopce. Technicky vzato já bych udělal výhody jen pro čistá EV. Ale na mém názoru nezáleží. Lobbistické skupiny si to nějak prosadí.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tohle Mondeo s 1.4kWh baterií přijede tak max 3 ulice !!!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No to projede ale víte co bý to stalo s 10kWh baterii? To by ste museli platit pln ohodnotny spalovací motor a navíc baterku. Umíte si představit tu cenu za to mondeo? Kdo by to pak koupil?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tak pokud jsou výrobní náklady na 1kWh baterie cca $200 tak 10kWh by stálo navíc $1700 asi 40k CZK to zas není tolik ne ?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nemate pravdu. I normalni hybrid ujede az 2km po rovine. A dokonce vyjede jen na elektromotor i kratsi kopec, pomalu ale vyjede. Prius mam takze zkusenost z prvni ruky. Sam se divim jak malo se zapina ve meste spalovak.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No to já, samozřejmě, vím. Jenom se podivuji, že to neví místopředseda Asociace pro elektromobilitu :-) Teda, spoň to jeho vyjádření tak vyznělo.

Na to parkování v Praze zdarma hodně láká Toyota a Lexus.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Už jsem to říkal na začátku, že hybrid je nesmysl zvýhodňovat. Plugin hybrid když není nabitý, tak se chová stejně jako jiný hybrid. To co má spalovací motor je nesmysl takto zvýhodnit. To že to platí pro řidiče z celé ČR, je už úplná blbost, to je jako kdyby napsali, přestaňte jezdit vlakem, přijeďte autem a zaparkujte pohodlně v centru.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já měl na mysli něco jiného...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vy mate fakt dost.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je dobre. Cim vic hybridu, tim lip. Sice bych radsi videl EV ale i tak zaplat za nej. V Japonsku je ted velkym hitem Nissan Note E-power. Neni to sice EV ale lidem EV priblizi, neni tak drahy a emise ma o dost nizsi nez klasicky spalovak. Takze kvalite ovzdusi pomuze vic nez par prodanych EV.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

strana a vláda soudruzi změnila svůj plán pro obnovitelnou energii ;)

youtu.be/jKstIjNh2BQ?t=1958

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takéto nápady nezachránia Ford pred bankrotom. 1,4kWh akkumulátor? Málo aj do kolobežky ...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Neni to malo. Diky tomu to auto nestoji majlant a dik za kazdej hybrid. Ne EV fanatismu!

Příplatek oproti základní verzi je 214 tisíc. Tomu já říkám majlant za 1,4kWh baterii.

Obrázek uživatele M.Krupka

1. Hybrid to je.
2. Tlačítko EV to má
3. Emise papírově nižší má.
4. Je to trendy "EKO".
5. Tři roky parkování v Praze a rozdíl příplatku zaplacen.
6. Osvobození od silniční daně.
7. Proč na tom nevydělat?

Osobně jsem s tím jezdil po městě za 4,2l/100km. Co těm lidem v Praze v bytech chcete nabídnout za jiný kombi vůz?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Magické tlačítko EV v Yarisovi je paráda. Těšil jsem se, jak s hybridem a plnou baterií vyrazím bez čmoudu a kraválu za obytnou zónu... A ono to po zamáčknutí... neudělalo VŮBEC NIC! A za smradu a hluku jsem ještě několikrát zkoušel totéž další dny :-D než mi došlo, že chytrý systém "šetří" motor a na počátku jízdy fungovat nemůže. V průběhu jízdy jaksi taky nefunguje, protože automat si sám hlídá jak nabítí, tak vybití a reaguje svižněji než já jako řidič.
Ale tlačítko tam je
:-D

Obrázek uživatele M.Krupka

Jakou máte reálnou spotřebu v hybridním Yarise?

Ono to nejak funguje, ale musi se opatrne s plynem. A myslim, ze rychlost pod 50, ale tim si nejsem 100% jisty (zkousel jsem to jen chvili). Jo a zrejme nesmi byt zapnute topeni.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jo, nějak tak to asi bude - velice speciální podmínky, za kterých to u hybridů funguje... Ale přijde mi dost vtipné, jak se toho politici chytli jako nutnosti o rozeznávacího znaku. Vypadá to jak šité Tojotě na míru...
:-D

Ja bych v tom spis nez spiknuti videl odbornou (ne)zpusobilost nasich zakonodarcu a jejich poradcu. Kdyz vezmu konkretne nas obecni pripad, opravar zemedelskych stroju, poradci uklizecka a vyuceny elektrikar.
Takze neco ve stylu, ze pravidla se nastavila podle prospektu, co jim lezel na stole, by me vubec neprekvapilo.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Njn... Tak snad to bude v autech nějakých pár let fungovat aspoň tak jako v těch Tojotách, než přijde nějaký koumavý výrobce a zrealizuje EV-gate.
:-)

To sice souhlasím, ale byla to reakce na "Diky tomu to auto nestoji majlant" a to auto stojí majlant i přesto, že je to jen hybrid. Za ten příplatek tam je dnes už možné v pohodě dát 50kWh baterii a obě verze BEV i hybrid by stály úplně stejný majlant.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Prosim vas, proc sem porad cpete ty PR cmoudovych produktu? Myslel jsem, ze normalni HYBRID uz je zcela passe..
Vzdyt je uplne jasne, ze je to uplne k NICEMU!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hybrid je passe? To neni pravda. V Japonsku je 19% vsech registrovanych aut (krome kategorie kei) hybridu a Nissan E-Power se prodava jak housky na krame. Zatimco prodeje EV v Japonsku mezitim trochu poklesly. Je mi to lito, radsi bych videl ty EV ale takova je realita.
Kontrolni otazka: "Co zlepsi ovzdusi ve meste, par desitek EV nebo desitky tisic hybridu?"

Ne EV fanatismu!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Normální hybridy budou tvořit v EU brzo tak třetinu trhu, a nakonec roku 2030 to bude muset mít jako minimum každé nové fosilní auto.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Souhlasim. Ne EV fanatismu!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

vyber si svou fosilní popelnici ;)

goo.gl/maps/EFHmMbrU91o

youtube.com/watch?v=jKstIjNh2BQ

To je mazec.

Jinak beru tu 3. zleva v 38. řadě :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A ty do ni skoc a zavri za sebou viko, Franto.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů Circontrol