Volvo představí plně elektrickou verzi úspěšného SUV XC40

Volvo XC40 je dnes druhým nejprodávanějším modelem švédské značky. Už příští měsíc představí jeho plně elektrickou verzi.

Elektromobil Volvo XC40 ujede až 500 km na jedno nabití, tvrdí automobilka. Pravděpodobně jde ale ještě o údaj odpovídající staré normě NEDC. Reálně to tedy bude kolem 350 km až 400 km.

Volvo tak vstoupí do ringu, kde dnes vládne Tesla Model X a pomalu přichází konkurence v podobě Audi e-tron, Mercedes-Benz EQC, BMW iX3 a dalších.

Pohled do podvozku elektromobilu Volvo XC40

Pohled do podvozku elektromobilu Volvo XC40
foto: Volvo

Volvo prozatím nezveřejnilo k elektrickému XC40 žádné podrobnější specifikace. Aktuálně pouze vyslalo do světa pohledné řezy, které ukazují rozmístění pohonných komponent v autě.

Z nich je patrné, že většina baterií bude umístěna v podvozku a pod zadními sedačkami. Auto by mělo nabídnout také novinku jménem Advanced Driver Assistance Systems (ADAS).

Uvnitř elektromobilu Volvo XC40

Uvnitř elektromobilu Volvo XC40
foto: Volvo

Jde o bezpečnostní asistenční systém skládající se z radarů, kamer a ultrazvukových senzorů. Je podle Volva snadno škálovatelný, a jde tedy o dobrou přípravu pro budoucí nástup autonomního řízení.

Plnohodnotné odhalení nového elektromobilu Volvo XC40 se odehraje už 16. října 2019. Volvo bude průběžně do té doby zveřejňovat další detaily. Volvo chce, aby v roce 2025 byla polovina jeho prodaných aut na elektřinu.

19 Comments on “Volvo představí plně elektrickou verzi úspěšného SUV XC40”

Napsat komentář