Volvo bude do roku 2030 prodávat už jen elektromobily, představuje nový C40 Recharge

Volvo oznámilo, že spalovací motory podle něj nemají budoucnost, a to ani v hybridním provedení. Do roku 2030 chce prodávat už jen elektromobily.

Nový elektromobil Volvo C40 Recharge je u Volva předzvěstí věcí budoucích. Automobilka se do roku 2030 chce zcela zbavit spalovacího motoru.
foto: Volvo

Při té příležitosti švédská automobilka představila nový elektromobil Volvo C40 Recharge. Jde o prémivé SUV/crossover se 78kWh baterií a dojezdem až 420 km WLTP (cca 320 km dle EPA).

K pohonu využívá stejný systém, jako starší Volvo elektromobil XC40, tedy 150kW elektromotor na přední a zadní ose pro celkový výkon 300 kW. Délka vozu je 4,43 m. Stejně jako XC40 se i C40 vyrábí v továrně v belgickém Gentu.

tisková zpráva

4 Comments on “Volvo bude do roku 2030 prodávat už jen elektromobily, představuje nový C40 Recharge”

   1. Ano, už i druhá polovina minulého.
    Asi to bude snahou

    Ano, už i druhá polovina minulého.

    Asi to bude snahou cílit na globální trh ve formě dortu pejska a kočičky – to nejlepší ode všecho a aby si tam každý našel to svoje.
    Trochu britského hovězího, trochu italské zmrzliny, přihodíme čínské pálivé nudle, německé párky a zalijeme to velbloudím mlíkem, promícháme a výsledek se dostavil – zakazník se z odporné univezální šlichty zblije jak alík.

Napsat komentář