Volkswagen a Uber vypustí do Berlína stovky elektromobilů e-Golf

V Berlíně se spouští Uber Green a Volkswagen v ní nasadí stovky elektromobilů e-Golf.

Elektromobily e-Golf založené na šesté generaci Golfu se dnes prodávají s baterií o kapacitě 35,8 kWh pro dojezd 231 km WLTP.
foto: Volkswagen

Volkswagen e-Golf je často opomíjený, ale úspěšný elektromobil. V listopadu 2019 oslavil Volkswagen 100 000 prodaných e-Golfů. A přestože to vypadalo, že je s ním amen, nakonec se bude vyrábět až do 45. týdne 2020 (2.-8. listopad).

Samotný Volkswagen využívá elektromobily e-Golf v Berlíně v rámci své vlastní služby sdílení aut WeShare od roku 2018. Z nové spolupráce s Uberem si Volkswagen slibuje zejména cenná data pro využití v budoucích elektromobilech.

Profituje ale samozřejmě i samotný Uber, který se zavázal, že do roku 2040 budou všechny jízdy rezervované přes jeho službu realizované skrze elektrická auta nebo mikromobilitu.

Uber proto řidičům poskytne na přechod na elektromobilitu až $800 milionů. V USA už Uber v tomto směru spolupracuje s General Motors, v některých evropských metropolích s koncernem Renault-Nissan. Pro Londýn si aktuálně objednal 2000 elektromobilů Nissan Leaf 40kWh.

tisková zpráva

9 Comments on “Volkswagen a Uber vypustí do Berlína stovky elektromobilů e-Golf”

Napsat komentář