Volkswagen se údajně chystá prodat Bugatti chorvatskému Rimacu

Elektromobilní podniky přebírají starý svět fosilních dinosaurů. Na spadnutí je prodej značky Bugatti chorvatskému Rimac Automobili.

Značka Bugatti je považována za „mazlíčka“ předchozího vedení Volkswagenu. V nové elektrické době už pro ni ale v koncernu není místo. Naopak pro Rimaca a jeho partu by možnost stavět elektrické „bugatky“ dávala obrovský smysl. I vzhledem k cenové relaci, ve které se dnes jeho auta pohybují.
foto: Bugatti

Podle neoficiálních zpráv se Volkswagen chce značky Bugatti, známé díky svým hypersportům jako Bugatti Veyron či Chiron, už delší dobu zbavit. Koupil ji přitom v roce 1998.

Od té doby šlo ale podle spekulací převážně o ztrátovou značku, na které se chtěl koncern především předvádět. Jenže na to teď nejsou peníze, zdroje ani čas. Koncern se musí činit jinde.

Jedním z vážných zájemců o značku Bugatti je podle neoficiálních informací chorvatský start-up Rimac Automobili. Ten vyrostl takříkajíc „na zelené louce“, takřka z ničeho, pouze díky nadšení (a finančním prostředkům) svého zakladatele Maté Rimaca.

Zajímavý je způsob, jak by obchod mohl proběhnout. Už v polovině roku 2018 totiž Porsche koupilo 10% podíl v chorvatské automobilce Rimac. A Porsche vlastní i Volkswagen (vlastnická struktura vpravdě není jednoduchá).

Obchod by tedy mohl proběhnout „výměnou“ značky Bugatti za větší podíl v Rimacu pro Porsche. V Rimacu má ale podíl dalších zhruba 15 automobilek. Kontrolní podíl 51 % akcií ale stále vlastní Maté Rimac.

Podle časopisu CAR Magazine byla už dohoda stvrzena na nejvyšších postech, ale zatím nebyla finálně podepsána.

11 Comments on “Volkswagen se údajně chystá prodat Bugatti chorvatskému Rimacu”

Napsat komentář