Volkswagen představil e-Golf Touch

redakce - 10 Leden 2016

Veletrh CES 2016 v Las Vegas pojala automobilka Volkswagen jako celkou příležitost. Ukázala koncept elektrického mikrobusu BUDD-e s dojezdem přes 500 km a další novinky.auto koncept-elektromobilu-volkswagen-budd-e-elektricky-mikrobus-podvozek-skateboard-baterie-ces-2016-las-begas

Koncept elektromobilu Volkswagen Budd-E bude postaven na nové platformě MEB využívající ploché baterie v podvozku.
foto: Volkswagen

Předseda představenstva Dr. Herbert Diess vystoupil na veletrhu CES s úvodní přednáškou. Před 2300 posluchači prohlásil: „BUDD-e je realistický průkopník nového trendu.“

Kromě toho ukázal na příkladu inovativního vozu e-Golf Touch nadcházející generaci informačního a zábavního systému s novým konceptem zobrazování a ovládání pro sériovou výrobu, která zahrnuje mimo jiné ovládání gesty a větší displeje.

Volkswagen a jeho kooperační partneři převzali navíc na CES ocenění Connected Car Award 2015 za výzkumný projekt V-Charge, zaměřený na automatické zaparkování a nabíjení elektromobilů.

Volkswagen zároveň vystavuje koncept e-Golf Touch, který vychází ze sériově vyráběného modelu. Nový e-Golf Touch reaguje svým moderním informačním a zábavním systémem na jeden z nejdůležitějších trendů bezprostřední budoucnosti v oblasti konektivity.

Kromě inovativního ovládání gesty nalézá v konceptu e-Golf Touch uplatnění také nová generace modulární platformy informačních a zábavních systémů MIB s 9,2“ dotykovým displejem, díky němuž splynou světy ovládání chytrého telefonu a automobilu.

TIP: Test Volkswagen e-Golf

Budoucnost se bude navíc vyvíjet ve znamení automatizované jízdy. „Automatizovaná jízda bude naším průvodcem v každodenním životě a zcela změní mobilitu. Volkswagen má mnoho nápadů, jak využít tyto progresivní technologie a nabídnout je k užitku zákazníků,“ je přesvědčen Dr. Diess.

Zástupci německých časopisů Auto Bild a Computer Bild předali na veletrhu CES v Las Vegas ocenění Connected Car Award 2015 pro výzkumný projekt V-Charge, na kterém spolupracuje výzkumné oddělení koncernu Volkswagen se švýcarskou polytechnickou vysokou školou v Curychu (ETH), Technickou univerzitou Braunschweig, společností Robert Bosch GmbH, univerzitou v Parmě a Oxfordskou univerzitou.

„V-Charge“ znamená „Valet Charge“ a ukazuje cestu do budoucnosti inteligentního automatizovaného parkování a nabíjení elektromobilů. Především v USA je hitem pohodlné parkování (Valet Parking), kdy je vůz zaparkován obsluhou navštíveného podniku a při odchodu je vozidlo obsluhou opět přistaveno. Odpadá tím zdlouhavé hledání parkovacího místa.

V rámci projektu V-Charge byla na základě této myšlenky vyvinuta funkce automatického vyhledání parkovacího místa a nabíjení elektromobilu. Vozidlo si samočinně vyhledá volné parkovací místo s nabíjecí infrastrukturou, která umožní indukční nabití akumulátoru.

Po ukončení procesu nabíjení uvolní elektromobil místo jinému elektromobilu a autonomně přejede na volné konvenční parkovací místo. Vozidlo rozpoznává chodce, cyklisty a ostatní vozidla kamerami a ultrazvukovými senzory, aby se mohlo pohybovat v tzv. smíšeném provozu.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Na insideEV v neděli proběhla zpráva, že šéfkonstruktér VW pro elektro potvrdil větší kapacitu baterie pro e-Golf pouhou výměnou článků. Má to být o 30% na cca 36kWh. Datum uvedení do prodeje bez komentáře.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Podrobnosti už připravujeme, článek vyjde během dnešního podvečera.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

paráda, zase další místo k velmi náročné diskuzi :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jinými slovy, dnes konečně začínáme vážně vyvíjet elektromobily. Teď máme koncept podvozku, který je odzačátku stavěn jen pro elektromobil. Vývojový cyklus auta trvá minimálně 3 roky. Opravdový elektromobil tedy od VW dříve než za 3 roky nečekejte.
No zaplať pánbůch alepoň za to. Protože když začne VW, přidají se už všichni. Za 3 roky tedy začne masový boom elektromobilů.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A cena ? Ta uz opat nebude ludova , pre ludove vozidlo. Ak by sa konecne pohlo s cenovkou smerom na dol... A zivotnost baterie ?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A BUDDY BUDD-E je to jasny soudruzi námořníci, proste 90B$ je 90B$ a BADDY BUDDE. Když to říká lidovka tak je to nabetton nejako za starejch dízlčasů :))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No vida že to najednou jde, ne jako pindali jeho předchůdci. Staří malá pokutička 90miliard vypráskat je z ameriky a hoši z lidovky převlíkaj kabáty :)

Mimochodem infotainment v moderních vozech považuji za mnohem větší prasečinu od výrobců než malé baterie.

Když se podávám, že v roce 2015 nám třeba škodovka zavede 5" resistivní display s neuvěřitelným rozlišení 640x480, kde ten systém ani nic neumí a i to nic ještě dělá nehorázně pomalu...

Ten v Leafu mám pocit, také není kdovíjaký zázrak. Tudíž v tomhle se e-Golf Touch alespoň trochu důstojně snaží reflektovat dobu.

No nevím co budde, ale jel jsem v novém Golfu a ten display s obrazem z couvací kamery byl děsný. Tak 256 barev a rozlišení asi jako výše. No VW si z nás dělá srandu neustále. Jedno vím už jistě - VW už nikdy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hlavně že ti tregédi utopili nedávno 80mld Euro za vývoj spodku a teď je jim to ve věku baterk na total kulové.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Víš prosimte kolik naházeli do tý manedžmentský armády dízltrotlů co tomu tam šéfovala?? Víš co čistka je čistka, sponzoring kanáry nejde navěčnost stejně jako dízlkeci. Todle nejsou žádný soudruzi z NDR :))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

zdroj : tisková zpráva . Co přesně tohle znamená ?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

to znamená že tisková zpráva vydaná vw je urřena výhradně pro akreditované exkluzivní tiskaře jako je hybriďák co ti to natisknul na vobrazovku :)

Obrázek uživatele Jan Horčík

To znamená, že jde o informace z tiskové zprávy společnosti Volkswagen.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Jolinar

to znamena, ze zdroj neni verejny

Pro mě to znamená... že FabiE nebo Fabie-E nebo tak něco fakt za 10-15 let bude rEalita. :)

---

www.VarujMe.cz - Řidiči si pomáhají!

tak to je jasne i bez tiskovek, aby nekrachli tak se budou muset tak jako tak prizpusobyt a pokud bude elektromobilita stale popolarnejsi a v nekterych pripadech i nezbytna, tak proste elektroauta musej vyrabet naproto vsechny automobilky, tedy i Skoda :)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?