Volkswagen jedná s Teslou o využití jejího konektoru

Konektor Tesla se stal severoamerickým nabíjecím standardem. Teď o jeho využití na tamním trhu jedná Volkswagen.

Stalo se, co se muselo stát. Tesla si svůj konektor Tesla Supercharger prosadila jako severoamerický standard NACS. A automobilky, sítě nabíjecích stanic i další ho teď, chtě nechtě, musí přijímat za svůj.

Krátce poté, co přechod oznámila síť nabíječek Electrify America založená automobilkou Volkswagen (jako trest za dieselgate), oznamuje jednání o jeho adopci i samotný Volkswagen.

Volkswagen prodává v USA elektromobil Volkswagen ID.4 a také nejnovější Volkswagen ID. Buzz (s delším rozvorem a mírně větší baterií). A další elektromobily tam mají přijít. Ač menší než evropský trh s elektromobily, má americký trh pro VW pochopitelně obrovský potenciál, který si nemůže nechat ujít.

Jakmile se VW a Tesla dohodnou, bezesporu budou rychle následovat BMW, Mercedes-Benz a samozřejmě i asijské automobilky, zejména Hyundai/Kia. Dnes už tedy standard NACS vzaly za svůj automobilky Ford, GM, Rivian, Volvo, Polestar, jednání probíhají se Stellantis a Volkswagen.

zdroj:

One Comment on “Volkswagen jedná s Teslou o využití jejího konektoru”

  1. Peklo zamrzlo, přezíravý autodinosauři cejtěj že jim teče do bot a běžej k Tesle aby mohli využít jejich řešení s kterým je předběhla o světelné roky už v době kdy se teprv měl provalit Dízlgejt a kdy elektromobil byl u nich sprosté slovo. Ha ha ha. :)))
    Sice ušetřej miliardy, ale zisk na 1 auto jim to moc nezvýší. Tam je Tesla taky o světelné míle napřed a pocítili to i Číňani.

Napsat komentář