Tesla vyhrála další klíčovou bitvu! Ford využije její nabíjecí zásuvku

Tesla už minulý rok otevřela svůj nabíjecí standard i pro ostatní výrobce. Nečekaně jej jako první adoptuje Ford.

Spolupráce automobilek Tesla a Ford je překvapivá a pro Teslu bude zcela zásadní. Potvrzuje to, že Ford má v elektromobilitě velké plány a přistupuje k ní velmi chytře, narozdíl třeba od konkurenčního GM.

Jde o win-win pro všechny tři strany – obě firmy i zákazníky. Majitelům budoucích elektromobilů Ford se tím otevře nabíjecí síť Tesla Supercharger, Tesla získá nové zákazníky a Ford nemusí tolik investovat do budování vlastních nabíječek v síti BlueOval.

Naopak jde o velkou prohru pro evropský standard CCS, který se v USA začal pomalu uchycovat, ale teď už je jasné, že bude nakonec zcela vytlačen. Americkým standardem se stane Tesla konektor, který byl ostatně nedávno nově příhodně přejmenovaný na North American Charging Standard (NACS).

Už příští rok Ford zpřístupní síť Tesla Supercharger skrze nový adaptér. Elektromobilisté tak získají přístup k více než 12 000 nabíječek Tesla Supercharger navíc k už existujících 10 000 nabíječek v rámci sítě BlueOval.

Od roku 2025 nicméně začne Ford NACS konektor do nové generace svých elektromobilů přímo montovat! Je tak jasné, že rychle se budou muset přidat i ostatní severoameričtí výrobci.

zdroj: Electrek

13 Comments on “Tesla vyhrála další klíčovou bitvu! Ford využije její nabíjecí zásuvku”

    1. Rozhodně bych počkal na Tesla Cybertruck. Jaké bude mít parametry a jak rychle budou navyšovat produkci. Oni mohou sebrat Fordu prodeje pickup trucků , až někde ve výši 200-300 tisíc , během tří let. To je nejziskovější segment pro Ford. Já myslím , že i deset je moc. Recese možná už na konci léta. Dokud FED nepřistoupí na další tištění peněz , tak se burza nezvedne a budou těžké výprodeje.

  1. To je jednoduchý návod, jak jednoduše a doslova přes noc zvýšit užitnou hodnotu svých aut. Fordy začnou bejt pro zákazníky atraktivnější. Odpadne jim jedna starost s tím kde a jak nabíjet.
    To jsem zvědav zda Ford přesune nabíjecí port na zadní levej blatník, aby pak supechargerech nezabírali zbytečně místo vedle a nedocházelo k potyčkám mezi majiteli obou značek? :)))

Napsat komentář