Volkswagen dál investuje do výroby baterií s Northvoltem

Společný podnik koncernu Volkswagen a švédského Northvolt AB na výrobu baterií v Evropě úspěšně postupuje kupředu.

Budoucí podoba továrny Northvolt na výrobu baterií pro elektromobily
foto: Northvolt

Budovy plánované továrny Northvolt Zwei ve městě Salzgitter za €450 mil. postaví samotný koncern Volkswagen. Společný podnik si pak budovy pronajme. Výroba tam má začít už v roce 2024 na 16 GWh ročně a postupně se zvyšovat až na 24 GWh.

Stavební práce na místě, kde se už dnes nachází Volkswagen Centrum excelence pro bateriové články mají začít do konce letošního roku. Volkswagen se dnes zásobí bateriovými články od dodavatelů LG Chem, Samsung, SKI a CATL.

Northvolt chce do deseti let vyrábět 150 GWh a mít čtvrtinu evropského trhu s výrobou bateriových článků. Hlavní továrna Northvolt Ett (1) ve švédském Skellefteå se má v roce 2021 rozjet na kapacitě 32 GWh a postupně se rozšířit na 40 GWh do roku 2024.

tisková zpráva

13 komentářů u “Volkswagen dál investuje do výroby baterií s Northvoltem”

 1. no dobře no… Takže ani v roce 2024 nebudou mít kapacitu
  no dobře no… Takže ani v roce 2024 nebudou mít kapacitu baterií na to, abych si mohl koupit jejich EV. Ok, koupím si to od jiného výrobce 🙂
  Jinak autor tohoto článku rád překládá názvy evropských měst, takže co třeba Salzgitter = Solnomřížka ?? :):):)

 2. Ad do deseti let.. 150GWh; predpokladam ze jde o rocni
  Ad do deseti let.. 150GWh; predpokladam ze jde o rocni produkci.
  Jestli se to da pocitat kupeckym poctem tj 150GWh÷75kWh×10^6=2 mega BEV s prumernou kapacitou sedmdesatpet, tak to jsou zajimave plany.
  Jenom phev a hev aut by tak bylo asi 7x vic kdyby melo cca 11kWh bat.
  A kdyz vezmu pomer napul, tak mega bev a sedm mega p&hev.
  Slusne pocty.

  1. A no tak znáte to. V roce 2011 prohlásili přední
   A no tak znáte to. V roce 2011 prohlásili přední představitelé německých automobilek na konferenci spolu s kancléřkou Merkelovou, že do roka zaplaví Evropský trh elektromobily.
   Silná termínová prohlášení TA jim jdou. A pak mají ještě silnou stránku v oblasti skic, návrhů, 3D vizualizací a když už narazí kosa na kámen, tak vyrukují s nějakým konceptem občas dotaženým do fáze prototypu.

Napsat komentář