Volkswagen Bik.e – skládací elektrokolo místo rezervy

S řešením jak pohodlně, stylově a bez námahy překonat posledních pár kilometrů, přišla na letošním autosalonu v Pekingu automobilka Volkswagen, která zde představila koncept skládacího elektrokola „Bik.e“.
Se zvyšujícím se počtem automobilů totiž přibývá oblastí, kam již nesmějí. Centra metropolí se autům postupně uzavírají a například německé městečko Vauban je místem pouze pro pěší a cyklisty.

Absence pedálů u Bik.e je vyvážena přítomností elektromotoru s dostatečným výkonem, který vás elektronicky limitovanou rychlostí 20 km/h doveze až do vzdálenosti dvaceti kilometrů. Důvodem tohoto omezení je povinnost mít v Německu v případě rychlejšího „stroje“ helmu. O bezpečnost se dále starají dvě kotoučové brzdy a led světla vpředu i vzadu.

Hybrid.cz obrázky Volkswagen Bik.e

Co ovšem činí Bik.e unikátním, jsou jeho rozměry po složení, které díky dvacetipalcovým kolům přesně odpovídají prostoru pro náhradní kolo v kufru automobilu. Rezerva již není povinnou výbavou, a tak vám nic nebrání Bik.e uložit na její místo, čímž se nikterak nezmenší zavazadlový prostor.

Baterie jsou integrovány do rámu a především jejich „zásluhou“ elektrokolo váží téměř dvacet kilogramů. Zajímavou možností je jejich nabíjení nejen ze standardní zásuvky, ale také přímo v kufru automobilu.

Hybrid.cz obrázky Volkswagen Bik.e

Jak je pro Volkswagen typické, je Bik.e velmi praktickým a funkčním řešením. Vyniká však také moderním designem, a proto doufáme, že plán začít s jeho výrobou již před koncem letošního roku automobilka dodrží.

Volkswagen, ZerCustoms

One Comment on “Volkswagen Bik.e – skládací elektrokolo místo rezervy”

Napsat komentář