Vlaková souprava LEO Express dnes poprvé otestuje trasu Praha-Ostrava

Jan Horčík - 15 Říjen 2012

Nová vlaková souprava začínajícího železničního dopravce LEO Express absolvuje v pondělí 15. října 2012 poprvé v rámci zkušebního provozu celou trasu mezi Prahou a Ostravou. Z Prahy hlavního nádraží, kde její premiéru osobně uvede majitel společnosti Leoš Novotný, vyrazí krátce po 13:00 a podle schváleného harmonogramu by měla zlatočerná souprava dorazit do jednotlivých stanic v následujících časech.vlak Leo Express

Vlaky Leo Express jsou po spojích společnosti další konkurencí pro .
foto: LEO Express

- Pardubice hl.n. – 16:30
- Olomouc hl. n. – 19:26
- Ostrava Svinov – 20:33
- Ostrava hl. n. – 20:43
- Bohumín – 20:58

Z Bohumína souprava krátce po 21:00 vyrazí zpět do Prahy. Tyto časy se mohou během jízdy ještě mírně změnit. Souprava podléhá přísným pravidlům zkušebního provozu a nemůže tedy zatím vozit cestující ani jiné neoprávněné osoby.

Souprava v následujících týdnech otestuje trasu Praha-Ostrava ještě několikrát a LEO Express také plánuje předvedení exteriéru i interiéru tohoto nového vlaku od švýcarského výrobce široké veřejnosti. Vše bude včas oznámeno.

Nové soupravy společnosti LEO Express v minulých dnech obdržely od Drážního úřadu povolení ke zkušebnímu provozu. Stále platí, že dopravu s cestujícími v plném provozu se šestnácti spoji denně zahájí LEO Express s novým jízdním řádem od 9.12.2012.

V Česku má LEO Express v současnosti již celkem čtyři vlakové jednotky FLIRT od švýcarského výrobce Stadler, a to na zkušebním okruhu u Velimi a v bohumínském depu. Zbylá pátá jednotka dorazí do Česka v průběhu podzimu.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V tichosti Vam zavidim Cesky kamarati. Nech uz aj na tom Slovensku sa nieco taketo deje. Hruza a slzy ako su znicene vlaky, narod si to nevazi, ale aj ta hnusna politika. Dufam, ze raz bude vsetko aj u nas lepsie. Teraz by Europa mala vyuzit mlady potencial, budovat veci co dokazu zlepsit zivot, ale to ako sa Europa zadlzila je uzastne :( ale uz cely svet ide coto dole vodou, dufam ze dno je uz na dosah a opat sa pojde hore. :))))


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?