Vlakem na pražské letiště? Podívejte se na skvělé video!

Historie kvalitnějšího spojení na pražské letiště v Ruzyni, dnes Letiště Václava Havla, je už desítky let stará. Správa železniční dopravní cesty aktuálně vydala skvělé video, které tuto historii mapuje a navíc nabízí pohled na uvažované železniční propojení centra Prahy s letištěm.

Uvažované trasy spojení centra hlavního města Prahy s letištěm v Ruzyni
foto: SŽDC

Na videu je možné vidět aktuálně navrhované trasy vedení železnice směrem z centra Prahy na letiště a případně i dál do Kladna. Jsou zmíněny výhody i nevýhody každého řešení. Doporučujeme!

SŽDC

6 Comments on “Vlakem na pražské letiště? Podívejte se na skvělé video!”

  1. To snad ani nemá cenu
    To snad ani nemá cenu komentovat. Nějak se mi okamžitě dostala na mysl značná podoba s videi ČEZu z roku 2011 o síti 150 nabíječek po ČR do 2 let. A samozřejmě máme 2015 a skutek utek. U Správy železniční a dopravní cesty jsou to větší kabrňáci, tady se hovoří o roku 2030. Takže při aplikaci časového rozptylu ČEZu to vidím tak na 2050. A budou v té době mí vnuci a vnučky jezdit nějakým vlakem na nějaká letiště? Zkusme se podívat na 40 let od roku 1945 do 1985, co a jak se všechno změnilo, o čem lidé tehdy ani nesnili. Co sci-fi se stalo reálným standardem. A otázka na závěr – jak dlouho že to trvala výstavba první koněspřežné železnice na našem území?

  2. Uplne na hovno,navic na
    Uplne na hovno,navic na zacatku maji chybu.Lepsi je tam dostavet metro A,nez stavet novy tunel pro zeleznici….navic metro A projizdi rovnou centrem kam miri vsichni turisti,ale jsme Ceskostanu takze to dopadne zase nejak na hovno bohuzel…..doufam ze se vsichni tesite jak ty vlaky budou mit zase zpozdeni…..

Napsat komentář