VIDEO: osobní řiditelná vzducholoď

V reakci na článek o českém létajícím elektrokole přispěl čtenář Markoman odkazem na úžasný francouzský vynález. Jde o řiditelnou osobní Aéroplume umělce a vynálezce Jean-Pierre Davida.

Svobodné cestování za pomoci osobní vzducholodě – tak to vidí Francouzi.

Jean-Pierre David původně vzducholoď Aéroplume vyrobil tak, že byla řiditelná s pomocí křídel, které člověk přímo ovládal rukama. K dispozici měl tři různé velikosti héliem naplněného balónu pro lidi o hmotnosti od 40 kg do 85 kg.

Na svých stránkách ale sdružení Aérosculpture, ve kterém David působí, přiznává, že v „ručním“ provedení byla vzducholoď určena spíš pro létání uvnitř objektů – velkých hangárů či nákupních centrech jako reklama.

David nicméně na svém nápadu pracoval dál a nedávno představil také plně řiditelnou vzducholoď vybavenou elektrickými motory. Právě tu je možné si detailně prohlédnout na videu. S tou už není problém létat prakticky kdekoliv. Úžasné je i to, že může být celá průhledná a v různých tvarech…

5 Comments on “VIDEO: osobní řiditelná vzducholoď”

  1. Prvy s tym prisiel Alberto
    Prvy s tym prisiel Alberto Santos-Dumont niekedy v 1900.
    Jednu z osobnych riaditelnych lodi riadila i zena Aida de Acosta. Myslim ze vzducholod mala slapaci pohon.
    Sam Dumont na takejto alebo inej podobnej lodi raz narazil myslim ze v Parizi do vysokeho domu. Nic moc sa mu nestalo. Nic nevybuchlo. Plnene vodikom. Ovladatelnost, tak ako bublina vo vode, tak aj bublina vo vzduchu sa da lahko strhnut silnym prudom. Zalezi kolko energie mate k dispozicii na korekciu letu a kdo-co ju koriguje.

Napsat komentář