VIDEO: klasika BMW 3.0 CS jako elektromobil

Kutilové na celém světě, spojte se – a vyrábějte takovéhle elektrické přestavby! Německá klasika ze 70. let v podobě 3.0 CS přestavěná na elektromobil doslova trhá asfalt. Nevěříte? Mrkněte na video.

Elektrická přestavba stařičkého BMW 3.0 CS na elektromobil o výkonu 800 koní
foto: Mike Pethel

Mike Pethel nemá žádné formální vzdělání jako strojař. Prostě má jen rád auta – rychlá, silná . Nedávno se rozhodl, že své klasické BMW 3.0 CS přestaví na elektrický pohon. Jak to dopadlo? Podívejte se na video. Vydržte až do konce.

Pethel odhaduje výkon své přestavby na 800 koní, max. rychlost je 232 km/h. Namísto zadních sedaček najdeme obrovskou li-ion baterii skládající se ze 2400 samostatných článků. Auto pohánějí dva elektromotory.

Je to náhoda, že začínal také s přestavbou starého BMW? Viz. VIDEO: elektromobil z Chorvatska s výkonem přes 1000 koní.

10 Comments on “VIDEO: klasika BMW 3.0 CS jako elektromobil”

 1. Nic nového pod sluncem.
  Nic nového pod sluncem. Partička co se prezentuje pod názvem plasma boy racing v roce 1994 přestavěla na elektriku Datsuna 1200 z roku 1972 a do dnešního dne jej stále vylepšují.

  Jedna věc jsou peníze na přestavbu a druhá náklady na její legalizaci :o( Bohužel

   1. Ono to bylo spise mysleno v
    Ono to bylo spise mysleno v zertu… prestavba tohodle tanku by urcite nekolikrat presahla jeho dnesni hodnotu, takze to asi nema cenu resit – maximalne ten plyn, coz je 35 tisic. Pri jeho spotrebe je to max. do 3 let zaplacene. Ale nekde jsem prave videl clanek o Hummeru, ktery ma pohon na uplne stejnem principu jako Volt, a kde ho pouzivaji v terenu i jako zdroj elektriky pro el. naradi. Prototyp delala myslim firma Raser Technologies… ale je to tak 3 roky zpet, mozna by to byl namet na clanek, kam to dospelo dneska…

Napsat komentář