VIDEO: Elektromotorka od KTM? V roce 2013

Klasický rakouský výrobce motocyklů, společnost KTM, už nemůže déle ignorovat aktuální módu jménem elektromotorky. V současné době už má k dispozici první kusy elektrického endura. Prozatím jsou ale stroje určeny pouze pro intenzivní testování, do prodeje půjdou v roce 2013.

KTM mluví o terénní elektromotorce už nejméně od roku 2010
foto: KTM

Společnost KTM, akouský výrobce motorek, jízdních kol a mopedů, připravila nicméně pro všechny své fanoušky alespoň skvělé video na kterém si lze novou elektrickou motorku pořádně prohlédnout.

Elektromotorka KTM Freeride E nabídne nominální výkon 7,4 kW (10 koní) a maximální 22 kW (30 koní), toč. moment 43 Nm. Bude vybavena lithium-manganovou baterií, která se plně dobije během 1,5 hodiny. Vystačí pak asi na hodinu jízdy.

Cena elektrické elektro-enduro-motorky KTM Freeride E by se měla pohybovat pod 10 000 euro (asi 250 000 Kč). Škoda, že v USA už senát schválil dotaci 2500 dolarů na nákup jednostopého elektrického stroje a v Evropě zatím nic takového není.

V roce 2014 by se podle informací magazínu oekonews.at měla na trhu objevit také městská verze této elektromotorky značky .

7 Comments on “VIDEO: Elektromotorka od KTM? V roce 2013”

Napsat komentář