VIDEO: Elektrický skateboard 4×4

Joshua Tulberg žije a pracuje v severní Kalifornii. Má tam malou firmu jménem Gnarboards a už od roku 2004 se věnuje své životní zálibě: výrobě elektrických skateboardů. Aktuálně představil světu svůj nejnovější kousek s náhonem 4×4.

Elektrické skateboardy Gnarboard vyrábí Joshua Tulberg doma v Kalifornii
foto: Joshua Tulberg/Gnarboard LLC

Joshua Tulberg sám sebe prezentuje jako průmyslového designéra. Přiznává ale, že při práci na úžasných elektrických strojích mu vydatně pomáhají otec a strýc Paul, v jehož dílně pracuje. Elektrické skateboardy mají díky tomu nového lídra: model 4WD.

Elektrický “skejt” s pohonem na všechna čtyři kola je vybaven 24V 22Ah baterií, čtyřmi 350W elektromotory, 300A ovladačem motoru s možností regenerativního brzdění. Max. rychlost prkna je úctyhodných 40 km/h.

Není se co divit, celkový max. výkon stroje je 1,4 kW, max. dojezd je 8 km na jedno nabití. Tomu ale odpovídá i hmotnost: téměř 40 kg! Pro velký zájem se Joshua chystá vyrábět své produkty zvané “Gnarboards” pouze ve velmi omezených zakázkových edicích. V současné době má vyprodáno.

elektrický skateboard Gnarboard Joshua Tulberg

Joshua Tulberg v dílně svého strýce
foto: Joshua Tulberg/Gnarboard LLC

Gnarboardy jsou pochopitelně poměrně drahé. Joshua to ale vysvětluje tím, že jsou “Made in USA”. Jejich pořízením podporujete místní strojaře a další malé firmy od kterých Joshua nakupuje komponenty.

Gnarboard LLC

2 Comments on “VIDEO: Elektrický skateboard 4×4”

  1. Jako je to prostě jinej
    Jako je to prostě jinej rozměr, a ta rychlost je na tohle blbnutí i dost vysoká… dojezd je relativní, určitě nějaký upgrade na vyšší kapacitu bude ale když pominem, že to je pro takovýto adrenalin, tak po 8 kilometrech to musí mít plný zuby každý… ale taky fandím a to, že se najdou kupci jen svědčí, že se to zase posune dál…

Napsat komentář