VIDEO: crash-test elektromobilu Nissan Leaf

získal v evropské organizace Euro NCAP nejvyšší hodnocení pěti hvězdiček. Lithium-iontová baterie umístěná pod zadními sedadly v testech čelního ani bočního nárazu nebyla poškozena.   

byl v crash testu testován s „živou“ baterií. Přitom nedošlo k žádnému ohrožení nebo jiným problémům. Překvapivě nízkého skoŕe však dosáhlo v nárazu s chodcem, tam to bylo pouze 23 bodů a 65 %. Ve většině ostatních testů to přitom bylo přes 80 %.

Právě srážka s nic netušícím a především neslyšícím chodcem může být pro extrémně tichý určený především do města nejčastější problémovou situací. Na druhou stranu, ve městě se obvykle elektrické auto pohybuje pomaleji a v některých zemích bude muset být navíc povinně vybaveno zvukovým výstražným zařízením.

Tři komentáře u “VIDEO: crash-test elektromobilu Nissan Leaf”

 1. Přesně tak. Takovou blbost
  Přesně tak. Takovou blbost jako generator zvuku mohli vymyslet zase jen asi v Americe. Tam maji i zákon o tom, že člověk nemůže jit do obchodu bos, apod.
  Snažíme se abychom utlumili všechen možný hluk a když konečně tu je auto, které je tišší než spalováky, tak mu dávají generátory zvuku? Tim se vracíme do dob počátku automobilismu, kdy se lidi taky báli aut, tak před nima musel chodit děda s červeným praporkem!
  Fakt je to kravina. I auto na spalovací motor člověk může velmi snadno přeslechnout, protože v tom hluku, který ted na ulici panuje člověk ani nemůže slyšet, že se k němu blíží nějaké auto. Naopak musí dávat pozor jak řidič, tak chodec, a kydž už vejde na silnici, tak musí počítat s tím, že tam kupodivu jezdí i auta! 🙂

  No a kdyby po silnici jezdili pouze auta na elektřinu, tak by auto bylo slywt uplně stejně jako dnes když v tom hluku taky není rozeznat v jake vzdálenosti je auto, protože to splývá v hluku od ostatních aut.

  Zase jedna ptakovina.

  1. deda z cervenym praporkem
   deda z cervenym praporkem nechodil preto ze sa ludia bali ale preto ze jednemu z prvych parnych aut vybuchol kotol, preto urady obmedzili ich rychlost a musel ich sprevadzat v istej vzdialenosti muz s cervenou vlajkou aby sa ludia zariadili podla seba…..tiez sa mi wrrrrrr generator nepaci

 2. Ten náraz s chodcom mi
  Ten náraz s chodcom mi nejde do hlavy. Predsa pri teste sa používa figurína a po náraze sa vyhodnocuje k akým zraneniam došlo.
  Nikde som nepočul, že by figurína mala aj počuť. O to predsa v teste ani nejde. Ide o zranenia, ktoré môže chodcovi spôsobiť vozidlo pri náraze prednou časťou.
  No a momochodom, elektromobil som šoféroval a vôbec som nemal pocit, že by chodci mali s tým nejaký problém. Ajtak je potrebné svietiť aj cez deň a to je vidieť z oveľa väčšej vzdialenosti. No a ako vodič ajtak musím na chodcov dávať pozor – nik nemá na čele napísané či nie je náhodov nepočujúci. O deťoch ani nehovorím. Skrátka je to o zodpovednosti za volantom.

Napsat komentář