VIDEO: Chris Harris v novém Porsche 918 Spyder

Porsche 918 Spyder patří mezi nejočekávanější supersporty roku 2013. Není divu, vždyť jde o první plug-in hybrid značky Porsche. Britský automobilový novinář Chris Harris aktuálně dostal možnost si auto na závodní dráze v Lipsku projet.

Automobilový novinář Chris Harris zkouší v doprovodu hlavního konstruktéra vozu Franka Wallisera řídit Porsche 918 Spyder, nový plug-in hybrid německé automobilky
foto: YouTube

Chris Harris na videu vůz Porsche 918 Spyder dopodrobna rozebírá. Hned na začátku přiznává, že není právě velkým zastáncem elektrického pohonu, rozhodně ne v tomto typu aut.

ZAJÍMAVOST: Palubní deska plug-in hybridu Porsche 918 Spyder je vyrobena z galvanizovaných uhlíkových vlánek namísto hliníku k ušetření hmotnosti.

Snaha o snížení hmotnosti je patrná na úplně každé komponentě auta. I přesto ale váží úctyhodných 1640 kg, což je ve třídě malých supersportů neobvykle mnoho. “Tahle stránka vozu mi přijde poněkud matoucí,” říká Harris.

Právě proto Chris Harris říká, že by bylo nejjednodušší prostě vyndat elektromotor a baterie, a tak snížit hmotnost směrem k obvyklejším cca 1100 kg. “Zdá se mi, že elektřina kazí sportovní auta,” dodává nakonec trochu posmutněle.

Během jízdy pak Harris ale zjišťuje, že Porsche 918 Spyder je opravdu silné auto, a že obrovská hmotnost není cítit. “Je to velmi zajímavé auto,” říká. “A ten zvuk je o mnoho, o mnoho lepší než když jsem ho řídil poprvé.”

ZAJÍMAVOST: Nový plug-in hybrid Porsche využívá baterie , které vyrábí jihokorejsko-německé konsorcium Bosch-Samsung.

Harris následně zpovídá hlavního konstruktéra plug-in hybridu, Franka Wallisera. Ten upozorňuje, že na autě se stále pracuje a stále se dolaďují detaily, např. brzdový pedál, stejně jako finální výkonností specifikace. Prozatím: celkový výkon 887 koní (608 koní spalovací motor, 9000 ot./min., 4,6l V8), zrychlení 2,8 vteřiny z 0-100 km/h.

Hlavní konkurence pro Porsche 918 Spyder? Nedávno představené novinky McLaren P1 a LaFerrari. V případě McLarenu jde taktéž o plug-in hybrid, Ferrari dává všanc pouze hybrid.

YouTube

Napsat komentář