Vesmírný internet Elona Muska se možná bude jmenovat Starlink

Společnost SpaceX amerického podnikatele Elona Muska plánuje vypustit na orbitu tisíce satelitů, které pokryjí planetu internetem. Nová služba nejspíš ponese název Starlink.

Díky tomu, že se rakety SpaceX vracejí zpět na zem, mohlo by být vynesení tisíců komunikačních satelitů pro síť Starlink relativně levnou záležitostí.
foto: SpaceX

SpaceX se dnes úspěšně daří vypouštět do vesmíru rakety a s jejich prvními stupni opět přistávat na zemi i na vodě. A tyto použité rakety znovu vypouštět do vesmíru a znovu s nimi přistávat.

Díky tomu je možné lety do vesmíru extrémně zlevnit. To chce zakladatel SpaceX Elon Musk využít k vypuštění více než 4400 malých satelitů, které pokryjí celou planetu internetem.

SpaceX si aktuálně nechalo zaregistrovat ochrannou známku Starlink, což mnohé napovídá o možném budoucím názvu nové služby. Tisíce satelitů budou obíhat zemi ve výšce od 1150 km do 1324 km, výrazně níž, než většina jiných komunikačních satelitů.

To podle SpaceX umožní gigabitové rychlosti při latenci kolem 25 ms. První satelity by měly být vyneseny na orbitu v roce 2019, síť satelitů by mohla být dokončena v roce 2024.

11 Comments on “Vesmírný internet Elona Muska se možná bude jmenovat Starlink”

   1. Musk je v překladu pižmo.
    Google:
    Definice výrazu

    Musk je v překladu pižmo.

    Google:

    Definice výrazu musk
    podstatné jméno
    a strong-smelling reddish-brown substance that is secreted by the male musk deer for scent-marking and is an important ingredient in perfumery.
    „The preference for this specific cologne may have something to do with one particular ingredient: musk .“
    a relative of the monkey flower that was formerly cultivated for its musky perfume, which has been lost in the development of modern varieties.
    „With two-thirds of an acre to tend, I stopped growing high-maintenance hybrid teas and turned to rugosas and hybrid musks – they’re much easier and very satisfying alternatives.“

Napsat komentář