Toyota bude financovat vesmírný program

Toyota se bude podílet na podpoře vesmírných aktivit začínajících japonských firem. Stala se jedním ze společníků nového fondu Space Frontiers Second Fund. Fond zahájil svou činnost letos v dubnu a současná kapitálová podpora činí přibližně 11 miliard japonských jenů, asi 1,7 miliardy korun.

Cílem fondu je investovat do začínajících podniků zabývajících se vesmírným průmyslem s inovativními technologiemi a jedinečnými obchodními modely. Zároveň je chce propagovat v celé společnosti prostřednictvím partnerství s vládami a dalšími institucemi.

Vedle Toyoty vesmírný fond jako podílníci podpořily firmy MUFG Bank, Sumitomo Mitsui Banking Corporation, Mizuho Bank, Mitsubishi Heavy Industries, Sumitomo Mitsui Trust Bank a Development Bank of Japan. 

Další investoři se mohou hlásit do konce letošního září. Očekávaná celková hodnota úpisu měla přesáhnout 15 miliard jenů. Space Frontiers Second Fund navazuje na předchozí fond Space Frontiers, který byl spuštěn v červnu 2020 s celkovým objemem podpory přes devět miliard jenů. 

Investice budou i v případě druhého fondu podporovat rozvoj lidských zdrojů a technologií v odvětvích souvisejících s vesmírem, podporovat globálně konkurenceschopné japonské vesmírné společnosti a přispívat k technologickým inovacím v celém Japonsku.

zdroj: tisková zpráva

One Comment on “Toyota bude financovat vesmírný program”

Napsat komentář