Vattenfall nakoupí 3500 elektrických aut, celá flotila bude jezdit na elektřinu

Švédská energetická společnost Vattenfall, přední výrobce energie v severní Evropě, přemění celou svou flotilu vozů na elektrický pohon. Nakoupí asi 3500 elektrických aut, z toho až 1700 doma ve Švédsku.

Dobíjení elektromobilu BMW i3 u domácí nabíjecí stanice typu wallbox
foto: Vattenfall

Velká obměna vozového parku společnosti Vattenfall bude probíhat během následujících pěti let. Začala už během ledna. Za tu dobu firma nakoupí 3500 aut do zásuvky, tedy elektromobilů a plug-in hybridů.

Nejvíce ve Švédsku, asi 1700, dále v Německu, asi 1100 a v Nizozemsku (750). Vattenfall přitom už od roku 2009 zprovoznil celkem asi 6000 nabíjecích stanic, včetně rychlonabíječek, a je tedy v oblasti elektromobility poměrně činorodý.

Ambicí energetické společnosti Vattenfall je do roku 2050 dosáhnout klimaticky neutrálního provozu. Což jde ruku v ruce s předsevzetím Evropské unie snížit do roku 2050 emise z dopravy o 60 %.

tisková zpráva

7 Comments on “Vattenfall nakoupí 3500 elektrických aut, celá flotila bude jezdit na elektřinu”

 1. Tak české PPL bude po vzoru své matky DHL testovat
  Tak české PPL bude po vzoru své matky DHL testovat elektrické dodávky, co jim vyrábí mateřská firma

  Použijou stejnou firmu, co to adaptovala pro Deutsche Post

  To jsem zvědav co na to řekne Škoda (asi že je to škoda, že nepodpoří domácí automobilku)

 2. tak doufám že si z Vattenfallu vezme příklad ČEZ, RWE ,
  tak doufám že si z Vattenfallu vezme příklad ČEZ, RWE , EON a ostatní velcí hráči z energetiky, dost dlouho už kurví planetu spalováním uhlí tak by taky konečně pro ní mohly začít dělat něco užitečného, i když počkat milionové odměny pro top manažery jsou přece důležitější, za něco si přece musí koupit svojí jachtu, tryskáč :-))

  1. Kéž by. Člověk si prohlédne, v čem přijeli výrobci,
   Kéž by. Člověk si prohlédne, v čem přijeli výrobci, distributoři a prodejci plynu a elektřiny, a nechápe – oni nemají ani ty CNG a elektro hybridy, natožpak plugin hybridy nebo nedejbože elektromobily! Přestože staví a provozují stanice CNG a přestože většinu doby tráví jejich vůz v garážích, kde může být nabíjen elektřinou. Zvláštní parta s divným myšlením.

   1. Jo, takže ti co energii vyrábějí jsou špatní „ničí
    Jo, takže ti co energii vyrábějí jsou špatní „ničí planetu“ a ti co jí spotřebovávají jsou dobří. Tohle máte z vlastní hlavy nebo z nějakého zeleného plátku ?

    poprosím o odpověď na vaši otázku to máte z vlastní hlavy nebo z nějakého zeleného plátku ? když tvrdíte takže ti co energii vyrábějí jsou špatní „ničí planetu“ a ti co jí spotřebovávají jsou dobří

Napsat komentář