UPS nasazuje v Kalifornii 100 elektrických dodávek

Spediční společnost UPS na provozuje na celém světě 95 125 automobilů. Z toho 2522 je poháněna nějakým druhem alternativního pohonu. V Kalifornii aktuálně přibude 100 nových elektrických dodávek.

Elektrická dodávka EVI společnosti UPS
foto: EVI/UPS

Celkem 100 plně elektrických dodávek nakoupí UPS od společnosti Electric Vehicles International (EVI) ze Stocktonu v “domácí” Kalifornii. Auta s dojezdem 145 km na jedno nabití nahradí velké zastaralé dieselové náklaďáky.

Společnosti UPS ušetří každý rok 126 000 galonů nafty. Při ceně kolem $4/galon to znamená ročně ušetřit kolem půl milionu dolarů na pohonných hmotách. “Tenhle obchod je pro rozšiřování flotily alternativně poháněných aut UPS klíčový,” komentoval novinku Mike Britt, šéf správy vozů.

V současné době má UPS “pouze” 28 elektromobilů, které jezdí v New Yorku a v Evropě. Rovná stovka nových posune flotilu firmy řádově kupředu. Kromě čistých elektromobilů využívá UPS také hybridy, auta na LNG, a testovala i auta na vodík.

Cílem současného nákupu je v praxi vyzkoušet chování elektrických trucků, otestovat všechna jejich pro a proti. A následně se rozhodnout, zda bude výhodné do nich investovat ještě řádově více prostředků.

Mimochodem, už ve 30. letech 20. století UPS provozovalo flotilu v .

tisková zpráva

3 Comments on “UPS nasazuje v Kalifornii 100 elektrických dodávek”

Napsat komentář