Toyota Winglet – konkurence pro Segway

Japonci milují roboty a prapodivná jezdítka. Segway se u nich však nijak masově neuchytil. Podaří se automobilce Toyota zaujmout s jeho náhražkou v podobě originálního jezdítka Winglet?

Toyota Winglet vypadá na první pohled přeci jen trochu chatrně
foto: Toyota

Automobilka Toyota je dnes největším výrobcem hybridních aut na světě. Její Prius se stal doslova synonymem pro hybrid. Kromě toho ale v japonských laboratořích Toyota probíhají výzkumy mnoha dalších směrů osobní mobility.

Jedním z nich je i osobní dopravní asistenční robot zvaný Winglet. Poprvé tenhle stroj představila Toyota už v roce 2008. Teprve o dalších pět let (a mnoho tisíc hodin práce) později se ale zařízení dostává do praktického testu ve veřejném prostoru.

vlastní

2 Comments on “Toyota Winglet – konkurence pro Segway”

  1. Osobně mi Winglet připadá
    Osobně mi Winglet připadá mnohem vratší než Segway. Nedovedu si ho totiž představit ve venkovním prostředí nebo v prostředí kde jsou na podlaze nebo zemi přirozené nebo provozní nerovnosti a překážky. Segway díky držadlu dokáže snáze snáze udržovat rovnováhu. U Wingleta rovnováha a stabilita se rovná jízdě akrobata na jednokolce ve varieté kde je povrch bez překážek a nerovností.

Napsat komentář