Toyota udělá z Priusu značku

Toyota má s Priusem velké plány, to se ví už delší dobu. Spekulovalo se, že z jediného modelu udělá značku, kterou ponese celá modelová řada nových automobilů. Nyní se tyto zvěsti potvrzují s tím, že samotný model Prius bude tahounem nové řady ekologických automobilů značky Prius. Všechny budou mít výazný styl, který má do světa křičet „jsme zelené káry, kupte si nás, je to v módě“. U prodejců by se první automobily řady Prius měly objevit už v roce 2010. Údajně půjde o tři modely, které jsou v současné době pojmenované jako Prius A, Prius B a Prius C. Toyota se tímto krokem mimo jiné snaží bojovat se stále silnější konkurencí. Přestože je Toyota Prius stále nejprodávanějším hybridním automobilem, ale do této oblasti se – s vidinou obrovských zisků – nadšeně hrne celá řada dalších výrobců jako je třeba Nissan, Hyundai, Volkswagen.

hybridcarnews

6 Comments on “Toyota udělá z Priusu značku”

 1. Jojo, tohle je správná
  Jojo, tohle je správná cesta! Ono až uvidí ostatní automobilky jak se to bude prodávat (a jsem si jist že bude), nezbyde jim nic jiného než podobné portfolio modelů také nabízet. Tím klesne cena a tento svět se otevře 99% procentům automobilové populace…Jen tak dál, někdo začít musel, a slepá tahle cesta ekologických automobilů rozhodně není.

  1. Priuse vlastním a ač jsem
   Priuse vlastním a ač jsem jím nadšenej, tak si stejně myslím, že slepá cesta vývoje to je. Pouze to jen oddaluje problém nedostatku ropy, ale neřeší jej. Teprve plugin káry na elektriku budou řešit problém většiny normální populace, tj. přesun do práce a zpátky a jízdy do cca 100-150km denně. Musí být ještě možnost na jízdy na delší vzdálenost (vodík?), nákladní doprava a je tu problém letecké dopravy, u ní zatím nevidím žádnou alternativu.

   1. Nemyslím, že se jedná o
    Nemyslím, že se jedná o slepou cestu. Podle mého názoru je Prius právě na půli cesty k elektromobilům. Se zdokonalováním technologií hybridů by se mohlo v budoucnu jezdit stále méně na spalovací motor a jednou přestane být potřeba úplně. Hybridy by se tak mohly postarat o jakýsi plynulý přechod.
    V nákladní dopravě pokroky vidět jsou a poslední Boeing byl také konstruován s důrazem na nižší spotřebu.
    Nebyl bych v tomto ohledu pesimista :o)

    1. Přesně tak…U
     Přesně tak…U nákladních automobilů a autobusů je to naprosto ideální řešení(v současné době – na vodíkové články si reálně tak 10let ještě počkáme). Vždycky je potřeba vytvořit něco co zákazníka vychová. Slepá cesta to může být v horizontu 20-30ti let. Ale dnes? Nikoli. Přirovnal bych to k rozvoji železniční dopravy a parním lokomotivám. Také to už v počátcích v podstatě byla „slepá cesta“ ale bez ní se rozhodně nenastartoval ten obrovský boom, a nevznikla tak například hromadná doprava tak jak jí dnes známe.

Napsat komentář