Toyota spouští v Honolulu službu sdílení automobilů

Do programu sdílení automobilů Hui se zapojilo několik typů modelů Toyota a Lexus, které jsou k dispozici na 25 snadno dostupných stanovištích po celém Honolulu.

Služba sdílení mobility Hui vznikla na základě mobilní aplikace od společnosti Toyota Connected.
foto: Toyota

Výlet na pláž, rychlé pochůzky po městě, ale i každodenní dojíždění do práce. To vše je nyní pro obyvatele i návštěvníky Honolulu opět o něco snazší, neboť se právě spouští nové pokrokové řešení mobility s označením Hui – služba sdílení automobilů s půjčováním a vracením vozidla na stejném stanovišti.

Služba Hui, provozovaná firmou Servco Pacific která je distributorem vozů Toyota na Havaji, využívá vlastní globální platformu služeb mobility (MSPF) od Toyoty a uživatelskou mobilní aplikaci vyvinutou firmou Toyota Connected North America (TCNA), která je obchodní jednotkou Toyoty zaměřenou na globální technologické strategie.

Mobilní aplikace Hui (pro systémy iOS a Android) nabízí 70 vozidel Toyota a Lexus s možností pronájmu na konkrétní hodiny nebo dny. Auta jsou k dispozici na 25 snadno dostupných stanovištích po celém Honolulu.

Do první fáze programu jsou zapojeny modely Toyota Prius, Prius Prime, Camry XSE, dále Lexus RX350 a RX F Sport. Vozidla Hui parkují na vyhrazených stanovištích, kde si je uživatelé mohou pohodlně vyzvednout a opět zaparkovat.

Aplikace podporuje nejrůznější nástroje pro správu vozového parku a také funkce pro identifikaci a prokazování identity řidičů nebo správu plateb. Vozidla Hui jsou kromě toho vybavena jednotkou SKB (Smart Key Box) od Toyoty, která generuje digitální klíče, s jejichž pomocí si může uživatel vozidlo prostřednictvím chytrého telefonu odemknout či zamknout a nastartovat.

“Ze služby Hui máme ohromnou radost, protože jde o revoluční změnu ve způsobu sdílení automobilů,” říká Zack Hicks, generální ředitel a prezident TCNA, resp. ředitel pro digitální technologie společnosti Toyota Motor North America.

“Uvedený program se snadno používá a je pohodlnější než klasická služba autopůjčovny – v ceně rezervace jsou i typické příplatky, jako je palivo a pojištění. Díky pevným vazbám společnosti Servco se spotřebiteli a rozsáhlým znalostem trhu bude Hui zdaleka nejdostupnější službou sdílení automobilů v Honolulu.”

TCNA a Servco tuto službu společně vyvinuly jako jednu z prvních veřejně dostupných aplikací platformy MSPF, která je základním ekosystémem pro efektivní využití systémů propojených vozidel na podporu rozvoje nového obchodního využití mobility, jako je například sdílení automobilů, organizovaná spolujízda nebo dálkový rozvoz.

Prostřednictvím této platformy mohou provozovatelé vozových parků spouštět vlastní programy sdílení automobilů, a tak obchodně využít vlastní silné stránky na místním trhu a současně podpořit různá další využití mobility.

“Hui je nejprogresivnější službou sdílení automobilů dostupnou na Havaji a současně je významným milníkem pro Servco i Toyotu,” uvádí Mark Fukunaga, generální ředitel společnosti Servco.

“Z pohledu obyvatel i návštěvníků Honolulu hledajících vůz představuje Hui novou alternativu, která doplňuje jiné stávající služby mobility, jako je například sdílení jízdních kol, organizovaná spolujízda nebo veřejná doprava, a tak jsme nesmírně rádi, že spotřebitelé už mohou tuto technologii využívat.”

Další informace o cenách, rozmístění stanovišť a podmínkách poskytování služby naleznete na stránkách www.drivehui.com.

tisková zpráva

4 Comments on “Toyota spouští v Honolulu službu sdílení automobilů”

 1. Chápu, proč pod tímto reklamním článkem – až někdo z
  Chápu, proč pod tímto reklamním článkem – až někdo z nás pojede na dovču na Havaj do Honolulu – není žádná diskuse. Je to totiž o ničem. Dávat na ostrov, který by mohl být díky své poloze a počasí elektricky soběstačný, sdílení spalovacích hybridů, je nonsens. Ropácké palivo pro ně se bude muset dále na ostrov dovážet loděmi a znečišťovat moře i pevninu.
  25 pevných stanovišť, kam je nutné vozy vracet, asi taky nebude žádná masovka, ostatně jak vidno https://www.drivehui.com/future-hui-stations/ pokrývá pouze centrum 1 města na 1 z havajských ostrovů.
  Popisované existující sdílení jízdních kol, organizovaná spolujízda nebo veřejná doprava jsou pro ostrov daleko smysluplnější a čistější volba. Za mně Toyota fuj.

  1. Zrovna jsem v Honolulu a pokusil jsem se registrovat do appky
   Zrovna jsem v Honolulu a pokusil jsem se registrovat do appky a moje obavy se potvrdili, je to zatím jen pro amíky nebo osoby dlouhodobě se v USA vyskytující. Moje český číslo telefonu s nulou na začatku i bez to nebere a „+“ tam nejde napsat, neb to číselník nenabízí a tím to pro mne končí.
   V uživatelskejch podmínkách je pak další buzerace i když pochopitelná a to ta že jim musím naemajlovat řidičák (píšou že mezinárodní, ale možná ten normální s evropskou vlaječkou stačí) a hlavně taky „driving record“ což je záznam o přestupcích a oboje samozřejmě i s úředním překladem do angličtiny. To nevím kde splaším asi doravnim inspektorátu nebo obecním úřadě??? Takže to pro neamerickýho tůristu je tadle fajn easy báječná služba zatím nahovno, neboť bude muset dělat vše s předstihem, čekat na schválení a ještě si snad i pořídit místní tefonní číslo :)))
   Normálním půjčovnám stačí jen řidičkák a kreditka (ne debetní karta) aspoň teda myslím.
   Zahraničních tůristů jsou tu 3 pérdele asi vo ně nestojej.

   „(b) If you have an international driver’s license, in addition to any other information required by the application, you must forward the following documents to info@drivehui.com:

   A copy of the front and back of your driving license; and
   A copy of your driving record.
   If these documents are not in English, you must provide us with a certified translation.“

   1. Priusů jsou tu 3 pérdele a sem tam nějaka tesla, leaf a i3.
    Priusů jsou tu 3 pérdele a sem tam nějaka tesla, leaf a i3. MHD autobusy jsou čistý rakovinomety a oproti Evropě hlučný jak kráááva i když stojej na neutrál. Když jedete okolo tak i přes zavřený okýnka je to takovej hluk, že vás to přeruší v hovoru. Když ležíte na pláži na Waikiki tak vám autobusy, náklaďáky a pitomci s V8 motorama burácej za hlavou a přehlušej i moře. :(((
    Skoro celej ostrov nerecykluje a všechno spálej v místní elektrárně. Mňam mňam. Místní si k odpolednímu beachvolejbalu pouštěj muziku z pořádný reprobedny samozřejmě poháněný bezínovým honda generátorem s vejfukem. Vopalovací krémy, který nezabíjej korály a život na něm začnou bejt poviný až za dlouho i když o tom věděj už desetiletí. :((((
    Zemský ráj to na pohled.

    A to považte tu kdysi jezdily i tramvaje. Dneska už tu jezdí jen jejich rakovinometný imitace.
    https://goo.gl/UncqAt
    Tydle ostrovy přímo volaj po maxilmálním použití elektrodopravy, čistý energii, recyklaci a zákazu jednorázových plastů.

Napsat komentář