TEST: elektrická skládačka AGOGS LowStep

Skládací elektrické kolo AGOGS LowStep jsme si zkoušeli nedávno ve velkém testu elektrických skládaček. Už tehdy na nás elektrokolo – i přes několik menších chyb – udělalo dobrý dojem. Během letošního léta jsme si vyzkoušeli vylepšenou verzi. Dobrá zpráva: chyby jsou napraveny!

Elektrická skládačka AGOGS LowStep je designově i funkčně povedené elektrokolo
foto: Jan Horčík

Hlavním mottem elektrokola AGOGS LowStep je jednoduchost. Odráží se v každém detailu sládačky, ale primárně v ovládání. Hlavními ovládacími prvky jsou totiž dvě tlačítka: zelené a červené, která jsou umístěna na pravé, resp. levé rukojeti.

Zelené tlačítko zapíná a vypíná příšlap, červené pak při podržení kolo urychlí. Oproti minulé verzi byla základní rychlost příšlapu AGOGS LowStep o něco snížena, protože zakazníci si stěžovali, že zejména v komplikovanějším městském prostředí je kolo příliš rychlé.

auto AGOGS LowStep elektrická skládačka kolo test

Elektrická skládačka AGOGS LowStep samozřejmě přichází s plnohodnotnou městskou výbavou, včetně nezávislého osvětlení
foto: Jan Horčík
AGOGS LowStep (2013) AGOGS LowStep (2013) AGOGS LowStep (2013)

Teď je jeho rychlost ve městě tak akorát, na delších rovinkách ale budete poměrně často držet červený boost. Škoda, že se zároveň nedá prostě permanentně zapnout. Další kritickou změnou proti původní verzi LowStepu je kvalitnější a chytřejší zpracování úchytů pro sklápění řidítek a skládání celého kola.

Složení LowStepu je díky tomu rychlé a jednoduché. Celkově je zpracování kola na vysoké úrovni, stejně jako jízdní pohodlí. To vytváří především odpružená sedlovka Promax 350 mm a odpružená uzamykatelná přední vidlice Zoom Fuego 565. Heslo „Pure Joy Ride“, které najdete na zadní části rámu, tak opravdu nelže.

auto AGOGS LowStep elektrická skládačka kolo test

Pevný skládací rám, odemykatelná vyjímatelná baterie, skládací pedály.
foto: Jan Horčík

Výrobce kola udává dojezd 70 km, kterého není problém dosáhnout – pokud nebudete využívat červené tlačítko. Jakmile ho začnete využívat (jakože na dlouhých cestách určitě začnete), může se dojezd snížit až na polovinu. Příšlap je plynulý a celkově bezproblémový.

Městské skládací elektrokolo AGOGS LowStep pořídíte za cenu 27 990 Kč vč. DPH. Vzhledem ke kvalitám kola považujeme cenu za přiměřenou. Do budoucna by určitě nebylo od věci o pár kilogramů ubrat na hmotnosti, která je teď zejména po složení kola pro řadu lidí přeci jen příliš vysoká. Celkem kolo váží 23,2 kg.

auto AGOGS LowStep elektrická skládačka kolo test

Kouzelné zelené tlačíko vypíná a zapíná příšlap
foto: Jan Horčík

Přenášení kola v rozloženém stavu je bezproblémové, zejména díky madlu umístěnému na rámu pod sedlem. Jakmile se kolo složí, je už manipulace díky vysoké hmotnosti trochu horší, ale na druhou stranu je kolo příjemně skladné. Navíc si lze pořídit speciální transportvní vak, který manipulaci značně zjednoduší.

One Comment on “TEST: elektrická skládačka AGOGS LowStep”

  1. Dokud clovek nemusi do
    Dokud clovek nemusi do jejich servisu, je kolo koupeny u ekolo.cz asi ok. Prinesl jsem k nim baterku do opravy. Baterku neopravili. Jejich vymluvy nemuzu opakovat, protoze bych se nasral. Kamarad mi ji opravil za 15min. Pak jsem zjistil proc. Vnucujou novy baterky za 11 000. Ta moje stoji v Cine 180usd + doprava + clo ca 5 000czk. Takze slusna marze.

Napsat komentář