Tesla zvetšila rekordní baterii v Austrálii, postaví další v Kalifornii

Jan Horčík - 13 Srpen 2020

Obří Tesla baterie u větrné farmy Hornsdale v Austrálii se natolik osvědčila, že se dočkala rozšíření. Další velkou baterii začala Tesla stavět v Kalifornii.Tesla baterie Austrálie Hornsdale

Tesla dodává baterie nejen do svých elektromobilů, ale také do domácností v podobě Powerwall a dokonce i energetickým společnostem jako náhradu špičkových zdrojů.
foto: Tesla

Tesla baterie v jižní Austrálii u větrné farmy Hornsdale byla aktuálně rozšířena o 50 MW/64,5 MWh na celkově 150 MW/193,5 MWh. Momentálně probíhá testování a ostrý provoz by měl být spuštěn co nevidět.

V jižní Austrálii, která trpí nestabilitou elektrické rozvodné sítě, si na sebe tato baterie rychle vydělala a prokázala, že toto řešení má v energetice svoje místo.

I to je bezesporu jeden z důvodů, proč se pro stejné řešení rozhodla také společnost PG&E. U rozvodné stanice Moss Landing v okresu Monterey proto Tesla postaví 182,5MW/730MWh baterii. S opcí na rozšíření na 1,1 GWh.

Nová baterie se bude skládat z 256 Megapacků umístěných na 33 betonových deskách. Půjde ale pouze o jednu ze čtyř velkých baterií u zmíněné rozvodné stanice.

Další, o kterou se postará společnost Dynegy, bude mít výkon/kapacitu 300 MW/ 1200 MWh. PG&E předpokládá, že během 20 let provozu ušetří čtyři baterie $100 milionů.

Zpět na HybridPřidat komentář

Taky řeším výkyvy v dodávkách elektřiny obřím úložištěm, v současnosti je to 12V/200Ah obyčejná startovací baterie. Dělám to tak už víc než 20 let. Říká se tomu ostrovní fotovoltaický systém.

Obrázek uživatele Jan Veselý

Hlavní motivací vzniku téhle baterie byla obchodní politika oligopolu, který provozoval v JA plynové elektrárny určené k tomu, aby balancovaly síť a fungovaly jako špičkové zdroje. Za obojí si účtovali nehorázné peníze a byli i podezřelí, že schválně generují "krize", aby se na jejich řešení následně napakovali.
Otevření trhu pro konkurenci očividně pomáhá.

Obrázek uživatele Kuk

Dobře jim tak.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Jan Veselý

V USA je přísloví "hogs get fat, pigs got slaughtered". Volně přeloženo "hladoví ztloustnou, nenažraní puknou".

Obrázek uživatele Cipísek D

Hornsdale v Austrálii

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA pohlavný nepriateľ !! youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky, opraveno.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Trochu úsměvné mi přijde, že Teslí baterka je tučně a přitom je od dost menší než ta sousední. Nějaké vysvětlení?

Jako těžký fanda Muska a akcionář sice pláču nad tím co jsem napsal, ale objektivita musí být za každou cenu.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.