Tesla zkouší novinku: prodává své nabíječky Supercharger dalším firmám

Společnost BP kupuje nabíjecí stanice Tesla Supercharger za $100 mil. pro svou vlastní síť nabíječek.

Pro americkou společnost Tesla jde o první obchod svého druhu. Dosud si nabíjecí stanice Tesla Supercharger nechávala jen a pouze pro sebe a svou síť.

Z tiskové zprávy není jasné, o kterou generaci Superchargerů půjde, zda o nejnovější čtvrtou, která se právě začíná instalovat na vybraných místech v USA. V rámci britské sítě BP Pulse se nabíječky mají začít objevovat už příští rok. Prvními lokacemi budou Houston, Phoenix, Los Angeles, Chicago a Washington, DC.

SOUVISEJÍCÍ: Síť Tesla Supercharger slaví, nabízí nabíjení zdarma

Síť nabíječek BP Pulse instalovala celkem více než 27 000 nabíjecích stojanů. Do roku 2030 jich plánuje po celém světě postavit více než 100 000. Dříve společnost nakupovala nabíjecí zařízení od společnosti Tritium s výkonem až 150 kW.

Nové nabíjecí stanice Tesla Supercharger ale nabídnou až 250 kW (v případě 4. generace ještě více). BP Pulse si pro také zajistí jiný software zvaný Omega.

Kromě této dohody se společností Tesla chce BP pokračovat v zavádění dalších rychlých a spolehlivých nabíjecích míst na místech s vysokou poptávkou, jako jsou letiště, velké metropolitní oblasti a nemovitosti ve vlastnictví společnosti bp podél alternativních palivových koridorů.

SOUVISEJÍCÍ: Tesla vládne: její konektor se stává severoamerickým standardem, přidává se GM

Kromě toho společnost BP získala grantové prostředky prostřednictvím programů, jako je National Electric Vehicle Infrastructure (NEVI) a California Energy Commission (CEC), na zajištění nabíjecí infrastruktury na různých místech v Kalifornii, Pensylvánii, Coloradu; a Kentucky.

zdroj: tisková zpráva

4 Comments on “Tesla zkouší novinku: prodává své nabíječky Supercharger dalším firmám”

  1. vzhledem k tomu ze BP pusobi i v EU, tak se da cekat ze v EU pujde o verzi V4 ktera je vybavena i platebnim terminalem, ten je od 2026 tusim v EU u nabijecek povinnej, zbytek sveta je nam Evropanum asi sumak co za verze budou mit

    zajimala by me cena, o jak moc je nizsi treba proti ultra drahemu ABB

Napsat komentář