Tesla začne dodávat elektromobily Model 3 a Model Y s procesorem AMD Ryzen také do Evropy

Elektromobily Tesla se dlouhodobě můžou pochlubit jedním z nejresponzivnějších infotainmentů mezi všemi značkami. Přesto bylo co vylepšovat. Tesla si to vzala k srdci a do nových elektromobilů Tesla Model Y a Tesla Model 3 montuje nový procesor AMD Ryzen.

V gigatovárně Tesla Šanghaj už začala výroba elektromobilů Tesla Model Y vybavených čipem AMD Ryzen namísto staršího a méně výkoného Intel Atom E3950. Nové procesory výrazně zlepšují výkon infotainmentu, rychlost vykreslování, a tedy i odezvu.

Nejnovější elektromobily Tesla přicházejí, kromě mnoha jiných zajímavostí, také se sadou videoher (např. skvělá Polytopia). Jejich hraním si můžete krátit čas na nabíjecích stanicích. I proto je výměna zastaralých Atomů za AMD Ryzen vítanou změnou.

Podle nejnovějších informací se elektromobily Tesla Model 3 a Model Y vybavené Ryzeny už brzy dostanou také do Evropy. Spekuluje se také o možnosti, že by se v autech mohla objevit místo 12V olověné baterie nová 12V li-ion baterie, kterou už mají nové verze Model S a Model X.

zdroj: Tesmanian

17 Comments on “Tesla začne dodávat elektromobily Model 3 a Model Y s procesorem AMD Ryzen také do Evropy”

   1. Nejen u nás v ČR, ale dokonce i v Číně je už horší porodnost. Rusko se zase dostalo do své standardní křivky úbytku obyvatel s rychlostí milion lidí za rok.

    Čína má posledních 10 let něco dokázat v ekonomické či vojenské oblasti, protože s půl miliardou důchodců to pak už půjde špatně. Japonci by mohli vyprávět.

       1. Chápu, že u vás v Rusku jste pokročili a prasata na poli pěstujete a sklízíte, ale ve zbytku civilizovaného světa, (počítám i Brno) se prase chová a poráží. To, že u vás v Ruských zemliankách to vypěstované prase sníte i s kostma, neznamená, že to tak dělají i jinde. Nenašel jsem sice vhodný článek v ruštině, ale třeba si to nějak přeložíš.
        https://www.motherearthnews.com/homesteading-and-livestock/how-much-meat-can-one-pig-produce-zbcz1902

   1. To nesouvisí s typem pohonu auta, ale s tím jak jsou děti vychované. I majitel Tesly může mít haranty, kteří lezou všude po autě jako hejno opic a za chvilku zničí ten hodnotný „prémiový“ koženkový interiér. A naopak, majitel spalovacího auta může mít vychované děti, které v autě sedí na místě, koukají do krajiny nebo si hrajou na tabletu 🙂

Napsat komentář