Tesla začne dodávat elektromobily Model 3 a Model Y s procesorem AMD Ryzen také do Evropy

Chcete si ve své Tesle zahrát nejnovější videohry? Díky novým čipům žádný problém! foto: Tesla
Chcete si ve své Tesle zahrát nejnovější videohry? Díky novým čipům žádný problém! foto: Tesla

Elektromobily Tesla se dlouhodobě můžou pochlubit jedním z nejresponzivnějších infotainmentů mezi všemi značkami. Přesto bylo co vylepšovat. Tesla si to vzala k srdci a do nových elektromobilů Tesla Model Y a Tesla Model 3 montuje nový procesor AMD Ryzen.

V gigatovárně Tesla Šanghaj už začala výroba elektromobilů Tesla Model Y vybavených čipem AMD Ryzen namísto staršího a méně výkoného Intel Atom E3950. Nové procesory výrazně zlepšují výkon infotainmentu, rychlost vykreslování, a tedy i odezvu.

Nejnovější elektromobily Tesla přicházejí, kromě mnoha jiných zajímavostí, také se sadou videoher (např. skvělá Polytopia). Jejich hraním si můžete krátit čas na nabíjecích stanicích. I proto je výměna zastaralých Atomů za AMD Ryzen vítanou změnou.

Podle nejnovějších informací se elektromobily Tesla Model 3 a Model Y vybavené Ryzeny už brzy dostanou také do Evropy. Spekuluje se také o možnosti, že by se v autech mohla objevit místo 12V olověné baterie nová 12V li-ion baterie, kterou už mají nové verze Model S a Model X.

zdroj: Tesmanian

17 komentářů u “Tesla začne dodávat elektromobily Model 3 a Model Y s procesorem AMD Ryzen také do Evropy”

  1. Zakony umoznuji omezit nakup, pouzivani nebo vlastnictvi cele rady vyrobku. Patri tam zbrane, jedy, chemikalie, omamne latky a cela rada jinych omezeni. Muzete si vybrat, kam skodlive spalovani ropnych produktu zaradite. Ze je nutne jejich paleni omezit je uz vseobecne vsem jasne. Mlsna, jojo, to je ten pravy expert.

   1. Nejen u nás v ČR, ale dokonce i v Číně je už horší porodnost. Rusko se zase dostalo do své standardní křivky úbytku obyvatel s rychlostí milion lidí za rok.

    Čína má posledních 10 let něco dokázat v ekonomické či vojenské oblasti, protože s půl miliardou důchodců to pak už půjde špatně. Japonci by mohli vyprávět.

       1. Chápu, že u vás v Rusku jste pokročili a prasata na poli pěstujete a sklízíte, ale ve zbytku civilizovaného světa, (počítám i Brno) se prase chová a poráží. To, že u vás v Ruských zemliankách to vypěstované prase sníte i s kostma, neznamená, že to tak dělají i jinde. Nenašel jsem sice vhodný článek v ruštině, ale třeba si to nějak přeložíš.
        https://www.motherearthnews.com/homesteading-and-livestock/how-much-meat-can-one-pig-produce-zbcz1902

   1. To nesouvisí s typem pohonu auta, ale s tím jak jsou děti vychované. I majitel Tesly může mít haranty, kteří lezou všude po autě jako hejno opic a za chvilku zničí ten hodnotný „prémiový“ koženkový interiér. A naopak, majitel spalovacího auta může mít vychované děti, které v autě sedí na místě, koukají do krajiny nebo si hrajou na tabletu 🙂

Napsat komentář