Tesla už prý brzy nabídne své solární tašky také v Evropě, tvrdí Elon Musk

O střešní solární tašky značky Tesla, prodávané pod značkou „Tesla Solar Roof“, je v značný zájem. Elon Musk aktuálně řekl, že produkt se brzy začne prodávat také v Evropě.

Ideální Tesla domácnost: solární střešní tašky nad celým domem, v garáži elektromobil Tesla Model S.
foto: Tesla

Střešní solární tašky Tesla mají za sebou letitý a komplikovaný vývoj. Problémem byla životnost, instalace, výroba i cena. Teprve v průběhu minulého roku Tesla spustila výrobní finální verze a instalace na první střechy ve Spojených státech.

Našince zarazí nejspíš především cena, která je proti běžným solárním elektrárnám srovnatelného výkonu několikanásobná (a to i po snížení ceny minulý rok). Na druhou stranu samozřejmě supluje střešní taška Tesla i střešní krytinu, a tak nejsou počty tak úplně jednoduché.

Elon Musk aktuálně na svém Twitteru prozradil, že ještě během letošního roku se Tesla solární střešní tašky začnou prodávat také v Kanadě a „snad“ i v Evropě.

Tesla je v tomto směru omezena jak výrobním výkonem Gigatovárny New York, tak i dostatkem kvalifikovaného personálu, resp. smlouvami s instalatérskými firmami.

10 komentářů u “Tesla už prý brzy nabídne své solární tašky také v Evropě, tvrdí Elon Musk”

  1. Tesla tašky jsou docela hydrofobní a tak věskerej napadanej
    Tesla tašky jsou docela hydrofobní a tak věskerej napadanej sníh a led z toho letí dolů na to tata až vznikají poněkud kuriozní situace kdy ve vnitrním rohu domu se vytváří hromada sněhu a lidi řeši zda nenainstalovat okapy s vysokým rantlem o jejichž existenci jsem dosud neměl potuchy.

Napsat komentář