Tesla už není v Evropě jedničkou v prodeji elektromobilů, předběhl ji Volkswagen

Elektrifikovaných aut už se v Evropě prodává stejně jako dieselů. Ještě donedávna byla v prodeji elektromobilů v Evropě jedničkou americká Tesla. To už dnes ale neplatí.

Elektromobily Tesla se v Evropě stále prodávají dobře, ale příležitosti se konečně chopily také ostatní automobilky.
foto: Tesla

Zatímco ještě ve třetím čtvrtletí roku 2019 patřilo v západní Evropě značce Tesla plných 33,8 % trhu s elektromobily, ve stejném čtvrtletí letos je to už jen 13,5 %. Co se stalo?

Tato čísla prezentoval aktuálně analytik Matthias Schmidt s tím, že jde o údaje pro 18 trhů západní Evropy plus Norsko, Švýcarsko, Island a Velkou Británii.

Tak zásadní meziroční pokles podílu Tesly na evropském trhu s elektromobily má jasný důvod. Ostatní automobilky konečně začínají přicházet s vlastní kvalitní nabídkou elektromobilů, případně je začínají vyrábět v dostatečném množství.

To první platí zejména pro Volkswagen (Volkswagen ID.3) a Renault (skvělý nový Renault Zoe), to druhé pro Hyundai/Kia (rozjezd výroby Hyundai Kona Electric v Evropě).

Podle Schmidta se zatím Volkswagenu podařilo letos prodat v Evropě 87 000 elektromobilů, aliance Renault-Nissan-Mitsubishi má na kontě 83 000 a Tesla zatím zhruba 63 000.

Dá se očekávat, že Tesla svoji pozici, zejména díky dovozu elektromobilů Tesla Model 3 vyrobených v Číně, do konce roku ještě vylepší. Už ale zdaleka nebude tržním hegemonem jako dosud.

249 Comments on “Tesla už není v Evropě jedničkou v prodeji elektromobilů, předběhl ji Volkswagen”

    1. Myslím, že budou na prvním místě v Německu a i celkkově
     Myslím, že budou na prvním místě v Německu a i celkkově v Evropě, resp. pokud ne na prvním místě, tak určitě před Teslou. Stejně jako je tomu u spalovacích aut, de se americká auta moc nechytají na evropskou a japonskou a korejskou produkci. Ono to tak dopadne i v EV, akorát Tesla měla náskok.

   1. To je velmi hloupá, zlá a demagogická připomínka pro
    To je velmi hloupá, zlá a demagogická připomínka pro lidi, co se neorientují. Ale tady Vám neprojde. Srovnávat toho, kdo vyrábí za oceánem a vozí auta naráz jednou lodí s tím, kdo vyrábí nedodělky a musí je skladovat na letištích? Trochu chucpe, ne? Že Vy budete placen koncernem VW?

     1. Protože ho jaksi nezačal ani pořádně vyrábět. A
      Protože ho jaksi nezačal ani pořádně vyrábět. A samozřejmě, když vrhnu na letištních plochách odstavené napůl nefunkční nasyslené desetitisíce zaplacených aut nedočkavým majitelům na trh, tak najednou vedu statistiky. Ale to je nad Vaše chápání, zcela zjevně.
      Vemte si praporek VW a radostně běhejte po ulici. VW právě vede.

       1. Bože Vy jste chudák. Byl by jste za to procento Teslího
        Bože Vy jste chudák. Byl by jste za to procento Teslího zisku rád a chrochtal blahem. A že šéf prosí zaměstnance, aby šetřili? Chápu, je to v rozporu s Vaším chápání řízení metodou cukru a biče. Smiřte se s tím, existují i jiné formy řízení než prusko-německá a rusko-sovětská.

 1. No výborně, VW a Renaultem/Nissanem/Micinou se už doplazili
  No výborně, VW a Renaultem/Nissanem/Micinou se už doplazili skoro na úroveň Tesly před rokem a i Hjundaj/Kia a PSA nabrali slušnej růst zatímco BMW a Mergl to pořád dost flákaj. 🙂

  Akorát popisky tam má dost blbě uvedený že to celý vypadá jako vo rok pozadu, ale není.
  https://twitter.com/auto_schmidt/status/1323592810575106050/photo/1

 2. Tak ona je otázka času, kdy bude spousta článků, jak
  Tak ona je otázka času, kdy bude spousta článků, jak Tesla dostává na frak. Jenže se zpožděním 8 let a od součtu všech ostatních automobilek.
  Ale zase mají nepřející redaktoři o čem psát. A Titulek Tesla v Evropě poražena! je prostě boží tahák.
  Jinak největší ironií bude, že třeba většina těch nad USA vítězných BEV bude z Koreje a Japonska, byť vyráběných částečně v Evropě.

  1. Tesla byla první která to masově rozjela. Jenže už není
   Tesla byla první která to masově rozjela. Jenže už není a nebude jediná. Mimochodem dneska padnul absolutní rekord na poli koronaválečnickém, což mě samotného šokovalo. Už to vypadalo že to klesá. Bez opravdu tvrdého lok-dovnu to bude asi dost dlouhá agonie. A pořád bude ve vzduchu viset kolaps zdravotní péče.

     1. teď jde o to, hlavně se z toho nepo… protože pokud je
      teď jde o to, hlavně se z toho nepo… protože pokud je člověk ve stresu, že nějakou nemoc dostatane, tak tím zbytečně zatěžuje imunitní systém. Takže zvýšit fyzický pohyb, jak to jde tak pracovat a rozšiřovat si znalostní obory – prostě, aby mysl byla zaměstnána a nebyla z toho depka…
      pro řadu lidí je třeba se taky mentálně připravit na to, že letos nebudou Vánoce svátkem konzumu, ale svátkem rodiny.

      Je třeba současnou situaci nebrat jako tragédii, ale jako příležitost k rozvoji osobnosti a vzdělávání (moderně získat nové skills)

     2. tebou bylo vždy snadné manipulovat 🙂
      – 2. nejnižší

      tebou bylo vždy snadné manipulovat 🙂

      – 2. nejnižší celková úmrtnost za posledních 6 let
      – jen cca 1000 hospitalizovaných ve vážném stavu, zbytek jsou staří, co je nechtějí v domovech, nemají tam co dělat
      – 95 % zdravotníků kvůli pozitivnímu testu jsou normálně zdraví

   1. nepanikařte a nehodnoťte dny – zapisujte si data a sledujte
    nepanikařte a nehodnoťte dny – zapisujte si data a sledujte týdenní trendy. Každá křivka při měření lítá sem a tam a bylo jasné, že se křivky ohledně covidu nezploští lusknutí prstu ze dne na den jak to teď vypadalo. Jen pro srovnání – ohyb křivky přírůstků nakažených tval na jaře v Čr – cca 2 týdny, v Itálii to bylo také cca 1 týdny. Tedy lze očekávat, že dva týdny to bude jeden den lepší a jeden horší, jak bude křivka létat a uvidíme, jak se bude prokládat.

    Ohledně kolapsu zdravotnictví – to nemá v rukou vláda (ona toho vlastně vůbec moc nemá v rukou), mají to v rukou občané – pokud budou dodržovat hygienická opatření, nebudou lézt nikam, kam nutně nemusí a pokud polezou tam, kam musí, tak se budou maximálně snažit dodržovat vzdálenosti, budou nosit roušky, aby v případě nakažení snížili množství vyprskávaného viru a případně méně viru dostali do sebe, tak doktoři a všichni co jim pomáhají, budou mít méně práce…

    K řešení nejvíc mohou pomoci novináři, že nebudou zveřejňovat ty sr..čky co pořád píší a potom ti, co se rádi poslouchají a za každou cenu musí psát svoje názory, jak to vlastně nic není a roušky jsou blbost

    jedno je naprosto jisté – šaškováním s rouškama a švejkováním s opatřeníma, budou takhle uzavírající o nějaké 3 týdny až měsíc déle, než by bylo potřeby, kdyby šašci nebyli šašky a měli disciplínu – paradoxní je, že šašci nejvíc křičí o svobodě a ekonomických ztrátách…no holt jsou to šašci

        1. Pisu, ze autiste nesnasi rousky. Vy se me ptate, zda si tu
         Pisu, ze autiste nesnasi rousky. Vy se me ptate, zda si tu diagnozu chci sam vystavit. To by dle logiky znamenalo, ze me podezrivate z nenoseni rousek. Tak jsem vam odpovedel, ze je nosim. Nechapete vas nevhodny komentar? Skoda.

   2. – 2. nejnižší celková úmrtnost za posledních 6 let
    – jen

    – 2. nejnižší celková úmrtnost za posledních 6 let
    – jen cca 1000 hospitalizovaných ve vážném stavu, zbytek jsou staří, co je nechtějí v domovech, nemají tam co dělat
    – 95 % zdravotníků kvůli pozitivnímu testu jsou normálně zdraví

    = PODVOD, jak nám všem zlikvidovat ekonomiku a blahobytný život

    nenech sebou tak snadno manipulovat, fake TV a vládou, kteří jednají na rozkazy západních korporací 🙂

    „Jako první padla otázka na to, jak motolská nemocnice, největší v republice, zvládá údajnou koronavirovou krizi. „No já radši budu prezentovat fakta, v tuto chvíli máme 520 volných lůžek, z toho je 480 volných na kyslíku a 40 volných na JIP, a máme v tuto chvíli hospitalizováno 187 lidí, ze kterých je šest na umělé plicní ventilaci a asi 140 lehkých nebo bezpříznakových případů. Máme rezervu hodně přes 500 lůžek,“ sdělil lékař (šéf Motola) možná trochu udivenému moderátorovi.“

    1. Počet všech zemřelých v Česku byl už v říjnu
     Počet všech zemřelých v Česku byl už v říjnu nejvyšší za 15 let. Ve druhém říjnovém týdnu zemřelo v zemi o 14 procent lidí víc, než je v této době obvyklé.https://www.seznamzpravy.cz/clanek/radost-byla-predcasna-pribylo-rekordnich-15-700-novych-pripadu-127909 Není náhodou Motol převážně pro dětské pacienty?Možná jste to nezaznamenal, ale lůžka nejsou prolém, tím je nedostatek personálu, za včerejšek v nemocnicích +882 pacientů, tak se zkuste trochu zamyslet.::::Ve třech čtvrtinách případů přitom lékaři při pitvě zjistili, že bezprostřední příčinou úmrtí byla virová pneumonie v důsledku onemocnění covid-19. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/varovne-zjisteni-lekaru-lide-na-covid-nahle-umiraji-i-mimo-nemocnice-127949#dop

     1. seznam, fake korporátní „noviny“ jako vždy, typu multi
      seznam, fake korporátní „noviny“ jako vždy, typu multi miliardového zloděje Bakaly 🙂

      hochu, víš, jaký je rozdíl mezi 9 měsíci a jedním měsícem? Ani to nevíš, ty by ses čísly živit nemohl 🙂

      95 % personálu s kovidem jsou naprosto zdraví, jen blb či psychopat je nechá doma 🙂

      kdyby to bylo nebezpečné, tak by mentálně podřadné „elity“ (Kalousek, Prymula, demoblok) měly masky a nesundávali je, když si myslí, že je nikdo nevidí … jenže to bys musel používat mozek 🙂

      btw, ne Švédsku celková nižší úmrtnost než minulý rok za těch cca 9 měsíců taky, a to skoro nic neomezili 🙂

        1. Jasně jsou to ilumináti a prodejci čaje ze srí lanky nás
         Jasně jsou to ilumináti a prodejci čaje ze srí lanky nás zachrání zázračnou imunitou, ten odkaz opravdu pobavil, uděluji první cenu zlatého ventilku.PS co jste měl na prvním stupni z matematiky?Na logiku se radši nebudu ptát.

        2. matematiku jsem přednášel a také se tím teď i živím,
         matematiku jsem přednášel a také se tím teď i živím, jedničky byly samozřejmostí, proto ty tolik nechápeš a píšeš takovéto hlouposti 🙂

        3. Možná tak v první třídě, jste „přednášel“ paní
         Možná tak v první třídě, jste „přednášel“ paní učitelce, protože ty plky z vašeho odkazu nemůže nikdo, kdo má IQ nad 50 brát vážně.

        4. na univerzitě, a nebuď smutný, že na to chápání tak
         na univerzitě, a nebuď smutný, že na to chápání tak nemáš, ahoj 🙂

        5. Nebyla to Plzeň, a kolik máte z prodeje toho zázračného
         Nebyla to Plzeň, a kolik máte z prodeje toho zázračného čaje?

     2. a úmrtnost jen v říjnu je nejvyšší, až když se zavedly
      a úmrtnost jen v říjnu je nejvyšší, až když se zavedly „opatření“, takže je jasné, že opatření likvidují i zdraví krom ekonomiky a školství, jinak 2. nejnižší úmrtnost za 6 let

      prober se, troubo 🙂

      opatření likvidují psychiku, která ovlivňuje nemoci snad nejvíce

      jen blb či psychopat chce likvidaci národa 🙂

      souvislosti moc nedáváš, co 🙂

      1. Infekce musi preskakat od mladych, pres rodice az k
       Infekce musi preskakat od mladych, pres rodice az k prarodicum. Prave prarodice jsou adepti na umrti. Tak neni divu, ze zvysene umrti nastalo az po vyhlaseni nouzoveho stavu, ktery byl vyhlasen pri vyskytu infekce v mlade generaci. Vase dedukce jsou ubohe a obnazuji vasi jednoduchou bunkovou strukturu.

       1. úmrtnost způsobila osamělost a špatné dýchání za
        úmrtnost způsobila osamělost a špatné dýchání za hadrem, stačilo ochránit starší, ne zlikvidovat celou ekonomiku a mladé pro ochranu starých a současně nemocných, kteří se můžou chránit sami stejně

        chápu, že nechápeš, že psychologové mají teď VELMI práce, což se projevuje na úmrtnosti

        důvod úmrtí na covid není skoro žádný, drahý opět nevzdělaný hochu 🙂

        u mě se nic nezměnilo, možná trochu i lepší 🙂

        1. Vy se zamerujete jen na umrti. Tak si mylne myslite, ze kdo
         Vy se zamerujete jen na umrti. Tak si mylne myslite, ze kdo neumre je vitez. Ale tak tomu neni. Spousta uzdravenych ma dlouhodobe nasledky, ktere zatizi zdravotnictvi na desetileti a zaroven jsou poskozeni mene zatizitelni a tim mene vykonny. Kdyby se nedelaly zasadni optreni, populace by byla na dlouhe roky nevykonna. Tim by se hospodarstvi zatizilo cela desetileti.

        2. vše se dá vyléčit, nastuduj si epigenetiku a vliv
         vše se dá vyléčit, nastuduj si epigenetiku a vliv prostředí na telomerázu, jinak jsi jen člen stáda, kterého ovládají korporace a hlavně BigPharma

        3. Tak se ridte svym presvedcenim a nechte si vylecit vas
         Tak se ridte svym presvedcenim a nechte si vylecit vas syndrom. Vse se da vylecit. Dokazte si to.

        4. ty ani nechápeš, co jsem napsal, že, troubo 🙂
         ty ani nechápeš, co jsem napsal, že, troubo 🙂

        5. Spláchni se do haj.lu i s těma tvejma sra.kama.
         Spláchni se do haj.lu i s těma tvejma sra.kama.

        6. Odkopal jsi se soudruhu. Ještě si ho mohl poslat do lágru
         Odkopal jsi se soudruhu. Ještě si ho mohl poslat do lágru nebo do plynu, jako bývá u nacistů a bolševiků zvykem, když jdou po moci a někdo jim překáží, byť jen svým názorem. To jsou koronaalarmisti ve své nahotě.

        7. Vy máte fakt v kebuli úplně vypatláno. Kontrolní dotaz.
         Vy máte fakt v kebuli úplně vypatláno. Kontrolní dotaz. Necháte se proti koronaviru naočkovat?

        8. Kontrolní otázka soudruzi – jak se lze dát očkovat proti
         Kontrolní otázka soudruzi – jak se lze dát očkovat proti něčemu, co reálně neexistuje, a navíc látkou, která nebyla standardně otestována?
         Jinak jste si opět naběhl soudruhu, psal jsem Vám, že nás nakonec normální budete nakonec nutit píchat si nějaké sračky od nadnárodních farmaceutických mafií, zaplacených vládami, a kdo nebude chtít, toho budete perzekuovat. A nyní jste to jen potvrdil.

        9. Radovane, Radovane. Takovou aroganci a osočování jsem od
         Radovane, Radovane. Takovou aroganci a osočování jsem od elektromobilisty ještě nezažil. Někde v jiném vláknu jste mě taky nazval bolševíkem a přitom to není vůbec pravda. Jako rozumný člověk se snažím vyhodnocovat fakta pouze od odborníků a to né jen od jednoho. Odborníkem nejste na nic. To už víme. Stále nám tu píšete abychom Vás nechali být a přitom je to vaše ego co musí mít poslední slovo. Známe se osobně ze srazů EV ale takhle se rozumný člověk opravdu nechová. A až se zase někde naživo uvidíme, tak vězte že si nebudeme mít nic co říct. Místo abyste lidi spojoval, tak je začínáte rozdělovat. To že jsme někteří vůči opatřením imunní a nevadí nám neznamená že jsme všichni bolševici…Nic víc už Vám neřeknu.

        10. Nedávno to jeden psycholog vysvětloval:první fáze je
         Nedávno to jeden psycholog vysvětloval:první fáze je popírání faktů, druhá fáze je obviňování a osočování svého okolí, a v této fázi se p.Radovan asi nachází.Chápu nadšení z nových věcí a fandím propagátorům jako electrodad,tesláček a mnoho dalších, ale pokud to přeroste ve fanatizmus a vnucování, tak to vyvolá přesně opačnou reakci.PS vy vlastníte swifta?

        11. Jo mě před cca 2 týdny napsal něco ve stylu že se ho to
         Jo mě před cca 2 týdny napsal něco ve stylu že se ho to celé kolem Covidu dotýká. Jinak řečeno ubírá mu to na komfortu. Přitom je to značně relativní a subjektivní a individuální parametr.
         Jinak to vnímá člověk žijící na vesnici a pracující v zemědělství co má plný sklep plodin z políčka. Tj. značně soběstačný a psychicky odolný. A jinak člověk z města co je závislý na všem s hypotékou a dluhy. Pak vznikají takové ustrašené iracionální výkřiky a hledání viníka jinde za každou cenu. I pan Radovan byl 2x hostem „Elecrodada“. O EV umí mluvit tak jak by to asi mělo být. Tj edukativně. Ale jinak ho tato situace sžírá totálně. Jinak mám technické vzdělání a tak to co je kolem EV vidím jako technik.
         S jedním EV jezdím. Ještě se tak nějak zajímám o sociologii.
         Suzuki Swift mám starého 93 rok jako takovou hračku z nostalgie.
         Jinak myslím že je zítra sraz příznivců EV v Ostravačicích.
         Tak pokud nebude nic doma důležitějšího tak se tam asi ukážu.
         Vždy je tam dobrá atmosféra a o čem poplkat.

        12. Já osobně nemám ani tak obavu, že bych to dostal sám,
         Já osobně nemám ani tak obavu, že bych to dostal sám, ale, že bych mohl nakazit někoho z rizikové skupiny, a tak ty omezení vcelku respektuji.Ty videa jsem viděl, ale tam působil normálním dojmem, v posledním příspěvku ně odpověděl“ Vy jste stejná svině, jako vláda.“Ja mám swifta 2013 a spokojenost, jako další za cca.2-3 roky bych chtěl něco stejné velikosti, ale elektro, je to také otázka ceny, snad to do té doby spadne.

        13. swift+kkk: gratulace ke svišťům, to umí být v
         swift+kkk: gratulace ke svišťům, to umí být v zatáčkách pěkně čiperné potvůrky, radost je řídit

        14. Jo souhlas, vzhledem k váze pod tunu, a skoro sto koní je s
         Jo souhlas, vzhledem k váze pod tunu, a skoro sto koní je s tím hlavně v zatáčkách zábava jezdit.Kdyby do toho dali sto elektrokoní a 50 kWh baterku za cca 400-500t. tak bych o tom uvažoval.

        15. jo to by mělo hlavu a patu, ale řekl bych, že nadlouho
         jo to by mělo hlavu a patu, ale řekl bych, že nadlouho ještě sen..

        16. Uvidíme co s tím provede Dacia.
         Uvidíme co s tím provede Dacia.

        17. Za svým tvrzením si stojím, i když jste ho ukázkově
         Za svým tvrzením si stojím, i když jste ho ukázkově vytrhnul z kontextu. Když se bojíte, že někoho nakazíte, dělejte proti tomu opatření sám za sebe. Nenuťte ho druhým.

        18. Mě taky jeho vyjádření kolem pandemie šokovala. Měl jsem
         Mě taky jeho vyjádření kolem pandemie šokovala. Měl jsem ho za rozumného člověka. Ale asi se toho sám boji a reaguje agresivně.

        19. Rozumný člověk tedy vypíná opakovaně ekonomiku a
         Rozumný člověk tedy vypíná opakovaně ekonomiku a zavádí opatření, která nefungují, jdou proti sobě, dělá je zde dne na den nebo dokonce dělá nesmysly. Diskriminuje, vozí se po chudácích, které vyrobil a posílá na ně státní gestapo. Jsem rád, že nejsem tento rozumný člověk.

        20. A víte, kde mi to celé je? A jak můžu vědět, že jsme se
         A víte, kde mi to celé je? A jak můžu vědět, že jsme se potkali, když vystupujete pod nickem? A jak můžu vědět, že jsem Vás někde nazval bolševikem? A jak můžu vědět, že to nebylo zaslouženě? A jak víte, že nejsem na nic odborníkem? A jak můžu vědět, že se známe osobně ze srazů?
         Nelze spojovat nespojitelné. Pokud někdo usiluje o zdraví mé a mé rodiny, o mou finanční i osobní svobodu, pak sorry jako, ale nemohu a nechci být vůči takovým opatřením imunní a vadí mi. Vadí i Vám, jen jste ještě nepocítil dopady. Nebo hůře, vyděláváte na tom a budete vydělávat nadále, čím delší ten nesmyslný stav bude.
         Dnes se bolševik opět odkopal. Za 10 dní má skončit Nouzový stav. Za 22 dní je Štědrý den. Chce prodloužit nouzový stav o 30 dní do 11.1.2021. Je fajn, že Vám nevadí, že dožijete své dny s náhubkem na ksichtě a s omezením svobody pohybu. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-v-cesku-nouzovy-stav-prodlouzit-do-11-ledna-premier-andrej-babis.A201202_091113_domaci_chtl

        21. A zase jen to Vaše Ego.. a nutnost mít poslední slovo za
         A zase jen to Vaše Ego.. a nutnost mít poslední slovo za každou cenu.
         No právě že jste ztratil jakoukoliv zpětnou vazbu v diskuzích.
         Vaše slova jsou jak palba vojáka z kulometu na nepřítele v mlze a deliriu. No a že si to nepamatujete jen dokazuje že Vám ten třídní boj přerostl přes hlavu. Podle Nicku si to klidně dohledejte.
         Já se na odpověď tenkrát vykašlal, protože nemám na to čas ani chuť takhle „bojovat“ jako Vy. A přesně v tom je rozdíl mezi mnou a Vámi.
         Tento stav ať už ho nazveme jak chceme mě nevyvádí z míry jako Vás.
         Proč? Nestojíte mi za to abych Vám to vysvětloval. Tak ať se daří.

        22. Mně tenhle stav nevyvádí z míry, stav reálně neexistuje.
         Mně tenhle stav nevyvádí z míry, stav reálně neexistuje. Stav vytvářejí osoby. Jejich ovčí chování a totální ztráta pudu sebezáchovy mne vyvádí z míry, protože ji bezbřeze diktují ostatním a nepřipouštějí a nesnesou alternativu. Kdo nejde s Lumíky vstříc záhubě, jde proti nám.

        23. Ono i to rozvolnění ve čtvrtek je podle mě hloupost.
         Ono i to rozvolnění ve čtvrtek je podle mě hloupost. Hlavně ty hospody. Povede to k dalšímu šíření infekce a k dalšímu lockdownu.

        24. Jak jsem psal, je to pouze o lidech, jak budou rozumní,
         Jak jsem psal, je to pouze o lidech, jak budou rozumní, možná to vyjde, když si přečtou::: Německo se rozhodlo prodloužit stávající opatření proti šíření koronaviru, včetně uzavření restaurací, muzeí, divadel a volnočasových zařízení do 10. ledna. Dohodli se na tom ve středu německá kancléřka Angela Merkelová a premiéři spolkových zemí https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/on-line-v-cr-pribylo-pres-pet-tisic-nakazenych-40343928#dop_ab_variant=0&dop_req_id=crrA9V4BtoS-202012022208&dop

        25. Politická jelita rozhodla o lidech. V tom Německu holt
         Politická jelita rozhodla o lidech. V tom Německu holt zvládnou všechno. Jak už ukázali s nelegálními migranty celé Evropě.

        26. Kdo má jinej názor než vy, tak je jelito, svině,
         Kdo má jinej názor než vy, tak je jelito, svině, bolševik, ruskej agent atd., tímto přístupem lidi od elektromobility pouze odrazujete.Co na ten Váš slovník říkají vaše děti?

        27. Počty nakažených téměř neklesají ale bude se
         Počty nakažených téměř neklesají ale bude se rozvolňovat. Zaplatíme za to třetí vlnou, nejpozději v lednu, spíš ale dříve. A dalších pár tisíc lidí zbytečně zemře. Mezi nimi jistě budou i ti kteří teď volají po rozvolnění. Přivolávají si tak vlastně svoji smrt. A to vše úplně zbytečně protože vakcína je na dohled, doslova za dveřmi.

        28. Jistě, všechny a všechno zavřeme, virus se sám zlekne a
         Jistě, všechny a všechno zavřeme, virus se sám zlekne a lekne. Hospody je třeba zavřít hlavně. Nic nepovede k dalšímu šíření. Virus se šíří sám a stále. Promoření a vybudování imunity je základem obrany každého živého organismu. Vládní čísla povedou k dalšímu vládnímu zabíjení ekonomiky a druhotným úmrtím lidí. Ne virus. Až přijdete o svou obživu, ještě si na tuto diskusi vzpomenete.

        29. Kdyby se čekalo na promoření a vybudování imunity např.
         Kdyby se čekalo na promoření a vybudování imunity např. u pravých neštovic, kolik by asi bylo obětí? Jen během 20. století neštovice zahubily 300–500 miliónů lidí a ještě v roce 1967 onemocnělo 15 miliónů lidí a 2 milióny jich zemřely.Díky předchozímu soustředěnému programu očkování byly pravé neštovice 8. května 1980 prohlášeny Světovou zdravotnickou organizací za zcela vymýcené.

        30. A proč? Protože se roky zkoušela a hledala a testovala
         A proč? Protože se roky zkoušela a hledala a testovala protilátka. Ne pár měsíců. Jenže pořád se tu bavíme o mutujícím chřipkovém viru. A jak víme z desítek let zkušeností s očkováním proti němu, je fakticky k ničemu.

        31. Doufám, že víte, že dnes je výzkum a technika „trochu“
         Doufám, že víte, že dnes je výzkum a technika „trochu“ jinde, než v době vakcíny na neštovice.Vy máte nějakou statistiku na učinost očkování proti chřipce, nebo je opět Vaše dojmologie?

        32. Já se očkovat dám. A vám to doporučuji též. Jinak
         Já se očkovat dám. A vám to doporučuji též. Jinak hrozí že to přitáhnete třeba domů a někoho nakazíte. Abyste si to potom nevyčítal.

        33. Když podporujete pokusy na lidech, Vaše věc. Nenuťte do
         Když podporujete pokusy na lidech, Vaše věc. Nenuťte do druhým. Stále jste nepochopil, že nás chrání naše imunita a naše zdravá psychika. Ne vakcíny. Ty zabíjí ostatní. Nic jim nevyčítám, jejich volba. Na tyhle vyděračské kecy jsem super imunní.

        34. Až dostanete nějakou nemoc tak vás bude léčit manželka
         Až dostanete nějakou nemoc tak vás bude léčit manželka eso-zaříkáváním?

        35. Virus existuje a v západních zemích je reálně testován.
         Virus existuje a v západních zemích je reálně testován. Vy jste bohužel jen další z řady kterej popírá objektivní realitu. Jsem rád že se mi podařilo vás vytočit a dostat z vás toto lživé vyjádření kterým jste se hezky odkopal. Každého tady nazýváte soudruhem ale zdá se že naopak vy jste ten který sežral soudružkou a ruskou dezinformační kampaň i s navijákem. Takový jsou pro ně nejlepší, myslí si že to jako jediní prokouokli a přitom šíří totální nesmysly.

        36. A už je to tady, ruská dezinformační kampaň a podobné
         A už je to tady, ruská dezinformační kampaň a podobné nesmysly. Rakouský ústavní soud právě potvrdil nelegálnost rakouských hysterických opatření. Ale to je Vám jedno. Strach je strach. Tak se bojte.

        37. Nebýt těch farmaceutických korporací tak většina z nás
         Nebýt těch farmaceutických korporací tak většina z nás se ani nenarodila. Asi tak pane.

        38. To jsem netušil, že Vaši maminku oplodnila, Vás donosila a
         To jsem netušil, že Vaši maminku oplodnila, Vás donosila a Vás porodila farmaceutická korporace. Jó, korporátní fašismus je svinstvo. Jsou holt pořád lepší.

        39. Koukám že vaše mentální schopnosti jsou ementální.
         Koukám že vaše mentální schopnosti jsou ementální. Problém s pochopením psaného textu. Že vy jste ten covid prodělal?

        40. Samozřejmě. Jako většina populace. Bezpříznakově nebo s
         Samozřejmě. Jako většina populace. Bezpříznakově nebo s nějakou zvýšenou teplotou a jedním dnem malátnosti. Jako drtivou většinu dalších chorob. Ale to nemůžete pochopit.

        41. Tihle hrdinové by se pokakali hrůzou jako první až by je
         Tihle hrdinové by se pokakali hrůzou jako první až by je napojili na ventilátor. U všech to tak probíhá jak dosvědčí doktoři.

        42. Vy se fakt jděte léčit. Vlastně ne, zalijte se do betonu,
         Vy se fakt jděte léčit. Vlastně ne, zalijte se do betonu, aby na Vás virus nemohl. V nemocnicích je totiž všude. Doktoři dosvědčují naprosto jiné věci, jen mediální žumpa ovládaná vládou a oligarchy pouští jen Flégry, Prymuly, Blatné a Koubky stále dokola.
         Jsou i běžně sloužící lékaři z nemocnic, kteří nejedou na vlně vládní a mediální koronavirové hysterie. Jen se bojí promluvit, aby je nevyhodili z práce. Jako za bolševika. Ostatně proč jako, když nám vládne ANO, bude hůř, kde většina členů jsou bývalí socialisté, pak socialisté starého střihu z ČSSD a u moci drží menšinovou vládu ANO+ČSSD svými hlasy v parlamentu skalní komunisté z KSČM, pohrobci totalitní zločinecké bolševické KSČ
         Lékař promlouvá … aneb „kecy ze špitálu“ – čili úvahy pana doktora https://www.youtube.com/watch?v=AQlroX0wMFk

        43. Do betonu? Vám se kroutí mozek? Zkuste jinej blábol.
         Do betonu? Vám se kroutí mozek? Zkuste jinej blábol.

        44. ty jsi fakt blb
         1) je to jen jedna nemocnice
         2) žádné

         ty jsi fakt blb
         1) je to jen jedna nemocnice
         2) žádné statistiky
         3) žádné zdroje

         prostě typická dezinformace sezmamu 🙂

        45. to jsi tak korunu, novinky 😀
         zase jen dezinformace bez

         to jsi tak korunu, novinky 😀
         zase jen dezinformace bez zdrojů a celkových statistik

         jsi fakt málo chápavý

        46. Pokud chápete psaný text, tak tam máte jména, čísla a
         Pokud chápete psaný text, tak tam máte jména, čísla a odkazy, jo musíte trochu zapojit to co máte na krku, ale pokud „přednášíte“, tak to pro vás určitě nebude problém, že?Pokud by jste chtěl podrobnou statistiku za 5-10 let, tak na to si musíte počkat, to doufám s vaším vzděláním chápete?

        47. LŽEŠ, žádný odkaz na celková čísla tam nejsou
         ty jsi

         LŽEŠ, žádný odkaz na celková čísla tam nejsou
         ty jsi tak hloupý, že nedokážeš vysvětlit, proč celková úmrtnost před opatřeními byla nízká a po opatřeních vylétla nahoru: zdroj ofiko ČSÚ, snadno ovlivnitelná loutko 🙂

        48. To je u koronaalarmistů normální. Že ignorují běžnou
         To je u koronaalarmistů normální. Že ignorují běžnou úmrtnost ve stovkách tisíc ročně, desítkách tisíc měsíčně a stovkách denně, a jsou doslova umrtvení panickým strachem z nic nevypovídajících čísel o pozitivně testovaných.
         Jako v té každodenní stupňující se masírce vládní a mediální koronavirové hysterie to na jedné straně chápu a je mi jich svým způsobem líto. Oni už psychicky dávno zemřeli. Bohužel zoufalí lidé jejich typu dělají zoufalé věci a rádi přibíjejí nesouhlasící na kříže, posílají je do lágrů, do plynu nebo na popraviště. Historie je toho plná.
         Ovčan naočkovaný vládními a mediálními zrůdami nepochopí, že toto jsou jeho nepřátelé a viníci, ale vybere si jako viníka toho, na něhož vláda s médii ukáže prstem. A má nepřítele a jde bezhlavě po něm. Až do konečného řešení, jak ukazuje historie. A kdo ji nezná, je nucen ji prožít znovu.

        49. To muselo dát hromadu práce vyplodit takovej nesmysl. Kam na
         To muselo dát hromadu práce vyplodit takovej nesmysl. Kam na to proboha chodíte? Připomíná mi to poslední perly Václava Klause staršího. Ale jak říkám, zasměji se. Dík za zlepšení nálady.

        50. Tak jistě, nesmysl. Smysl má přeci jen koronavirová
         Tak jistě, nesmysl. Smysl má přeci jen koronavirová hysterie, ústřední bod Vašeho života. Jestli se něčeho bojíte, tak se proti tomu chraňte sami. Nandejte si respirátory, atombordely, polejte se dezinfekcí, zavřete se doma a poslouchejte Jiřinu Bohdalovou.

        51. no a do půl roka chcípne na psychické problémy, jako nyní
         no a do půl roka chcípne na psychické problémy, jako nyní padají díky masovým vrahům COVID světové mafie, tak mu to nevyvracej 🙂

        52. Zajímavý je že jste již druhý korona-popírač který mi
         Zajímavý je že jste již druhý korona-popírač který mi říká že se bojím. Jak to víte? Pravda chytit bych to nechtěl ale ve skafandru opravdu nechodím. Myslím si že opatření jsou nutná hlavně proto aby nezkolabovaly nemocnice k čemuž téměř došlo. I mrazák jeden byl. (to tedy překvapilo i mě). V mrtvých jsme těměř BESTIN. Jenže vy to máte jednoduchý, popřete vše co se vám nehodí a je to. Je to známá technika vytěsnění nepříjemné skutečnosti. Vlastně jste skoro jak ten Babiš. Je to kampáááááň! Konšpirácija! Však taky jediný kdo s vámi tady souhlasí je zdejši konspiračni obecní blázen Pepek Vyskoč.

        53. blbe, nemocnice „kolabují“, protože 99 % zdravotníků s
         blbe, nemocnice „kolabují“, protože 99 % zdravotníků s „pozitivním“ testem jsou v karanténě a ostatní musí při práci ztrácet čas neustálou dezinfekcí a přestrojováním, přitom celková úmrtnost před zavedení opatření byla podprůměrná za 6 let … víme, že nemáš mozek, tak věříš všemu, co ti mainstream nakuká 🙂

        54. Chlapec si pročet oligarchistická média, podíval se na
         Chlapec si pročet oligarchistická média, podíval se na vládní ČT a má jasno. Jde se oběsit, aby si na něm virus nemohl pochutnat a aby – nedej bože – někoho nenakazil.
         Pane, Vy jste nemocný?
         Ne,….. proč?
         No, že máte roušku.
         Ne nejsem nemocný. Tu nosím proto, abych nikoho nenakazil.

        55. Takže tu o Karkulce už máme za sebou. Co tam máte
         Takže tu o Karkulce už máme za sebou. Co tam máte dalšího? Buldozery a bagry kopající hromadné hroby?

        56. proto i soud v portugalsku zrušil testování i karantény,
         proto i soud v portugalsku zrušil testování i karantény, protože nikdo ani neví, co se vlastně testuje, když COVID nikdo nikdy neizoloval, natož identifikoval jeho DNA/RNA 🙂

        57. Stejně jako soudy u nás ruší nařízení vlády a
         Stejně jako soudy u nás ruší nařízení vlády a opatření ministerstva zdravotnictví a bolševická Burešova vláda vydává další, stejně chybná a pochybná, jak na běžícím pásu. Předseda Ústavního soudu Rychetský považuje jarní uzavření hranic, které bylo součástí protiepidemických opatření, za protiprávní. Omezení svobody podnikání a pohybu pak za zásah do lidských svobod.
         Znamená to tedy, že osoby, které se takového těžkého porušení práva dopustily, a navíc v organizované skupině, půjdou sedět? A bohužel dále, že veškeré žaloby na omezení podnikání a pohybu a z toho plynoucí ušlé zisky v budoucnu zaplatí daňoví poplatníci a tito lumpové nepřijdou ani o korunu? Protože jsou to ukázkové skopové hlavy:
         Ministr obrany Lubomír Metnar na otázku moderátorky ČT „Takže v supermarketech a hypermarketech k přesunu nákazy nedocházelo a v malých obchodech ano, chápu to správně?“ odpověděl: „Přesně tak.“
         No comment.

        58. je jasné, že dostávají noty od západních korporací …
         je jasné, že dostávají noty od západních korporací … od koho taky jiného, když západní korporace vlastní náš průmysl

         ale můžeš pomoci jako třeba já zde, aspoň na poplatky, rozhodně to ale má úspěch!!:
         bit.ly/2JkcZgU

        59. Honzal má místo mozku kaši. Dokazuje to svým komentáři
         Honzal má místo mozku kaši. Dokazuje to svým komentáři dnes a denně.

    2. Ten Motol je dán tím, že z hora nařídili zrušení
     Ten Motol je dán tím, že z hora nařídili zrušení neurgentních operací. Nicméně jsou operace, na které se specializují pouze velké nemocnice. Takže velké nemocnice mají hodně volného místa, protože korona se vozí do nejbližší nemocnice. I ty malé nemocnice to zatím téměř všechny zvládají. Novináři si samozřejmě vyberou tu jednu, která nezvládá. Zdravotnictví zatím zvládá úplně v pohodě, kdyby ale korona masivně přeskočila na domovy důchodců, tak nastane problém.

     1. Problém by mohl nastat i ve chvíli, kdy by se momentálně
      Problém by mohl nastat i ve chvíli, kdy by se momentálně publikovaná nová dánská mutace viru s vyšší odolností masivně rozšířila, že by lidi potřebovali péči po delší dobu a to by samozřejmě i víc zatížilo JIP – už jen tím, že ne každá lidská imunita by delší dobu dokázala vzdorovat

      1. Koronaviroví alarmisté jsou ovládnuti strachem, jsou to
       Koronaviroví alarmisté jsou ovládnuti strachem, jsou to psychicky už mrtví lidé a jsou díky tomu velmi nebezpeční. Oni si myslí, že nastala apokalypsa a už nemají co ztratit. Tak jsou schopni čehokoli. A ta biologická zbraň, rozšířená rudými soudruhy z Číny, je pro ně druhotná, prvotní je zabít místního nepřítele s jiným názorem. Hezky se čínským bolševikům povedlo rozvrátit světovou ekonomiku. Mimochodem oni už zase v klidu vyrábí a vydělávají.

        1. Jenže to se smějete sám sobě.
         Jenže to se smějete sám sobě.

        2. Další perla. Vy víte komu já se směji. Perlete dále.
         Další perla. Vy víte komu já se směji. Perlete dále.

        1. Jasně nebudete se tím zabývat:“Za prvé nevím co to
         Jasně nebudete se tím zabývat:“Za prvé nevím co to znamená, a za druhé mě to uráží“https://www.youtube.com/watch?v=1hcMjMfQ9OY&ab_channel=Vzh%C5%AFrudoGr%C3%BCnbachu

        2. Přesně tak. Hovadiny politiků a médií s okrajovými
         Přesně tak. Hovadiny politiků a médií s okrajovými čísly jsou k tomu určeny.

        3. Podle vašeho vyjadřování čtenáře blesku,chápu, že
         Podle vašeho vyjadřování čtenáře blesku,chápu, že máte s delším textem problémy, ale máte tam i barevné grafy, které by jste snad mohl během pár minut pochopit, a dole máte odkazy.

        4. Je-li něco z podstaty nesmysl, pak barvičky a grafy tomu
         Je-li něco z podstaty nesmysl, pak barvičky a grafy tomu nepomohou. Stejně jako v Blesku. Říká se tomu lidově Lakování hovna na růžovo.

        5. Jaká data v tom odkazu jsou podle Vás “ z podstaty nesmysl“?
         Jaká data v tom odkazu jsou podle Vás “ z podstaty nesmysl“? Možna by jste měl autorům napsat a poučit je, že to mají všechno špatně, protože každý „správný čech“ jako Vy, všemu rozumí.Musí to pro Vás být utrpení, žít s námi obyčejnýmí lidmi, že?

        6. Celé Vaše vládní a mediální koronavirové šílenství
         Celé Vaše vládní a mediální koronavirové šílenství je z podstaty nesmysl. Likvidujete ekonomiku a svobodu kvůli 7 tis. mrtvých a mezitím Vám umřelo běžně nepozorovaně jako každoročně 90 tis. lidí.
         Ale chápu, není to to správné vzrůšo ve skafandrech, s rouškami, zavřenou ekonomikou a kašpárky večer co večer na obrazovce. Ano, je to utrpení žít s ovčany, co bez slovenského bači neudělají ani krok a nevydají hlásku.

        7. Soutěž o největší protikoronavirovou vládní debilitu
         Soutěž o největší protikoronavirovou vládní debilitu úspěšně pokračuje: ve zprávách vysvětlili posluchačům, že když jdou spolu nakupovat manželé, musí mít každý svůj vlastní vozík.

         Názor, že hlavním viníkem koronavirové epidemie je skupina nezodpovědných spoluobčanů, zastávají podle dat agentury Median hlavně starší lidé nebo ti, kteří volí Babišovo hnutí ANO, případně SPD.
         Samozřejmě, dodávám. Za všechny průšvihy a sviňárny reálného socialismu také nemohli konkrétní soudruzi z KSČ, ale různí rozvraceči, bez nichž by bylo vše v pořádku.
         Nic nového pod sluncem…

         Jen ministři bez mozku mohou rozhodnout o kulturních představeních bez diváků.

         Jihokorejské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí zaznamenalo za posledních 24 hodin 330 nových případů nákazy virem SARS-CoV-2, o den dříve to bylo 386 případů. Počet pozitivních testů přesahuje hranici 300 již pátým dnem. „Třetí vlna epidemie nemoci covid-19 je v plném proudu,“ uvedl ministr zdravotnictví na nedělní tiskové konferenci. „Situace je extrémně vážná,“ dodal.
         Od začátku epidemie zaregistrovala Jižní Korea, která má více než 51 milionů obyvatel, 30 733 nákaz koronavirem, 505 infikovaných zemřelo.
         Svět se opravdu zcela zbláznil…

         Z rozhovoru s význačným imunologem Jaroslavem Svobodou v Reflexu:
         Musíte mít výraznou poruchu imunity, abyste se měli obávat, že zemřete. Na jaře jsem také řekl, že musí vzniknout kolektivní imunita, která sice neznamená, že covid nedostanete, ale že na něj nezemřete. To přesně nastalo – buněčná imunita již dnes velmi dobře dokáže snižovat počet velmi těžkých průběhů, ne počet infikovaných. Kdybych to měl vyjádřit úplně srozumitelně: nesmíme směšovat infikované zdravé lidi s lidmi těžce nemocnými, kteří vyžadují hospitalizaci. V mediích většinou označují každého pozitivně testovaného za nemocného, což je nesmysl.
         Dvě velké nadnárodní firmy tvrdí, že mají účinnou vakcínu bez vedlejších účinků. To je nesmysl, který nemůže žádná firma z biologických ani jiných důvodů tvrdit. Mohou nanejvýš říct, že vakcinace u lidí bezprostředně nevyvolá akutní nežádoucí vedlejší účinky. Co bude za pět let, neví nikdo. Také nemohou vědět, jak dlouho bude u lidí trvat imunita.
         Je především zapotřebí podporovat všechny statečné občany, kteří nepodléhají panice. Preventivní opatření by měla být cílená a individualizovaná. Drtivá většina lidí buď neonemocní, nebo má jen lehké chřipkové příznaky. Pracujme hlavně s rizikovými skupinami a těm věnujme pozornost a péči. Víte, dnešní opatření mi připomínají situaci, kdy chceme řešit smrťáky na silnicích tím, že lidem přikážeme jezdit autem maximální rychlostí 30 km za hodinu. Na jedné straně dospějete k nule v kolonce počtu mrtvých, na druhé straně zlikvidujete moderní společnost.

        8. Kdyz smite pustit urcity pocet lidi do kramu, tak
         Kdyz smite pustit urcity pocet lidi do kramu, tak nejjednodussi system je, ze date urcity pocet voziku a kazdy musi mit svuj. Bohuzel to zni nelogicky, ale je to nejjednodussi kontrola. Ja take nemam rad nelogicke veci, ale kdyz to ma splnit nejaky logicky ucel, tak je nutne akceptovat urcite nerovnovahy. Je to mimoradna situace tak co chcete?

        9. Přesně tak, v asii „druhá vlna“ nenastala, a ekonomika jede
         Přesně tak, v asii „druhá vlna“ nenastala, a ekonomika jede v pohodě dál, zbytek světa včetně evropy to nezvládnul.

        10. Co jsme nezvládli? Lidé se rod a umírají, chřipkové viry
         Co jsme nezvládli? Lidé se rod a umírají, chřipkové viry tady byly, jsou a budou. Buď máte imunitu, nebo si to odskáčete.
         Nezvládli jsme tak to jediné, ochraňovat rizikové skupiny. Ale ne my, ale banda bolševických politruků a byrokradů. My, jako lidi, jsme v pohodě a nebýt jejich 9 měsíční buzerace, byli bychom i nadále. Jako ta Asie.

        11. https://www.youtube.com/watch?v=dNB-WJzMlmM&ab_channel=GlobalNe
         https://www.youtube.com/watch?v=dNB-WJzMlmM&ab_channel=GlobalNews Máte tam srovnání s okolnímy státy, a tu „pohodu“ v nemocnicích ,pokud jste si toho nevšiml, tak ve švédsku nezvládli hlavně ty „rizikové skupiny“ asi je tam také“banda bolševických politruků a byrokradů“.S tou asií to snad nemyslíte vážně!A ta ekonomická prognoza taky nic moc:::https://www.statista.com/topics/6267/coronavirus-covid-19-in-sweden/ a máte tam i počet úmrtí https://www.statista.com/statistics/1115707/sweden-number-of-deaths-per-week/

        12. Jsme dospělí svobodní lidé. Kolik znáte osobně
         Jsme dospělí svobodní lidé. Kolik znáte osobně prokazatelně mrtvých na koronavirus z těcJsme dospělí svobodní lidé. Kolik znáte osobně prokazatelně mrtvých na koronavirus z těch vládou udávaných 8.000, čemuž nevěří nikdo?
         Tedy kromě Vás a Vám podobných, co rádi hrajete bojovku o životy 10,5 milionů lidí, protože když se kácí les, tak létají třísky?

        13. Svobodný člověk a občan, který se na rozdíl od jiných,
         Svobodný člověk a občan, který se na rozdíl od jiných, neschovává pod trapné nicky Anonym2044, ale jde se svou kůží na trh.

        14. S vámi si popovídat tváří v tváž to aby se jeden bál.
         S vámi si popovídat tváří v tváž to aby se jeden bál.

        15. Ještě delší by to nešlo, nebo jste placenej za
         Ještě delší by to nešlo, nebo jste placenej za množství?Vám asi stále nedochází, že se jedná hlavně o zdr. personál.Co to švédsko?

        16. A co jako? Jsou to zdravotníci, tak jsou to osoby poučené a
         A co jako? Jsou to zdravotníci, tak jsou to osoby poučené a ví, jak se chránit. Pokud nemají těžkou formu, tak mohou normálně dělat a dělají. Hasič si taky nestěžuje na požáry a dělník na pohybující se linku. prostě makají. Jsou za to placeni.
         Švédsko je v pohodě, musíte číst jejich noviny a nezávislé servery. Ne český odpad. A samozřejmě je nejlepší být na místě, cenzura a demagogie koronabolševiků je brutální.

        17. Jasně, hasiči si taky nestěžuje, „tak dáme dětem sirky a
         Jasně, hasiči si taky nestěžuje, „tak dáme dětem sirky a pošleme je do stohu si hrát, aby měli víc práce“, Tohle na pohodu nevypadá:::Björn Eriksson, ředitel Regionu Stockholm Healthcare, řekl The BMJ : „Tato omezení byla velmi potřebná. Čísla jsou znepokojující a zdravotnický personál je přetížen. Chceme být o krok napřed před virem a mít čas na implementaci nových jednotek, pokud budou potřeba.https://www.bmj.com/content/371/bmj.m4508?int_source=trendmd&int_medium=cpc&int_campaign=usage-042019

        18. Jsme dospělí svobodní lidé. Kolik znáte osobně
         Jsme dospělí svobodní lidé. Kolik znáte osobně prokazatelně mrtvých na koronavirus z těch vládou udávaných 8.000, čemuž nevěří nikdo?
         Tedy kromě Vás a Vám podobných, co rádi hrajete bojovku o životy 10,5 milionů lidí, protože když se kácí les, tak létají třísky?

        19. Klid, dokud to nebude mít ve svém okolí, tak to neuzná a
         Klid, dokud to nebude mít ve svém okolí, tak to neuzná a možná ani potom ne..
         PS: bohužel už lidi, co na covid dojeli znám :o( a bohužel to byli z mého okolí odborníci, se kterými bylo radost spolupracovat, jak po lidské, tak po odborné stránce :o(

        20. Takže opět otázka – kolik prokazatelně mrtvých na
         Takže opět otázka – kolik prokazatelně mrtvých na koronavirus znáte ve svém okolí? Nikoho. Správně, tak to totiž je.
         Tupě věříte prolhané vládě a médiím a vůbec Vám to nedojde, ani když na podzim opět „upravovali“ čísla.

        21. Omyl právě, že už to tak není a ti mrtví v mém okolí
         Omyl právě, že už to tak není a ti mrtví v mém okolí jsou, stejně jako lidi, co leží na kyslíku v nemocnici – jen v širší rodině momentálně dva

        22. Takže věk, jejich dlouhodobá léčba a anamnéza a další
         Takže věk, jejich dlouhodobá léčba a anamnéza a další údaje o zdravotním stavu a samozřejmě pitevní protokol. Ať se ví, na co umřeli. Vlády už totiž vykazují díky pitevnmu nálezu úmrtí na koronavirus i u dopravní nehody a sebevraždy. To chci vědět, protože už v tomto nikomu nevěřím. A není to mnou, je to Vámi a Vámi vzývanou vládou nejen tohoto státu. Prostě jste nedůvěryhodní. A budete muset buď kápnout božskou nebo zfalšovat všechny listiny.

        23. Chováte se přesně jako odpírači elektromobility, když
         Chováte se přesně jako odpírači elektromobility, když jim dojdou argumenty.

        24. Protože na Vaše pohádky a nesmysly to přesně
         Protože na Vaše pohádky a nesmysly to přesně sedí.
         Požadujete každý den čím dál víc a já po vás nechci nic, kromě jedné věci, abyste mě už konečně nechali na pokoji.
         Jestli se něčeho bojíte, tak se proti tomu chraňte sami.
         Nandejte si respirátory, atombordely, polejte se dezinfekcí, zavřete se doma a poslouchejte Jiřinu Bohdalovou.

        25. Vy výše nutíte mne, abych si dával studenou sprchu. Já po
         Vy výše nutíte mne, abych si dával studenou sprchu. Já po Vás nic nechci, jen ať mi dáte pokoj. Jak výstižné.

        26. Pro Vás není potřeba nic komentovat, Vy už jste jinde na
         Pro Vás není potřeba nic komentovat, Vy už jste jinde na tomto serveru prokázal, že statistikám nerozumíte a už vůbec je neumíte číst, natožpak chápat souvislosti v časové řadě.

        27. Ne je to vámi a politruky, proti kterým se neustále
         Ne je to vámi a politruky, proti kterým se neustále vymezujete… i člověk s IQ Forresta Gumpa by pochopil, že když třikrát se ohradím, že nesouhlasím s postupem vlády a současnou vládou, že to myslím vážně..vy ne a pořád překrucujete a melete svou, jak politruk

        28. Tak jinak, jaká asi bude pravděpodobnost, že v 10 milionech
         Tak jinak, jaká asi bude pravděpodobnost, že v 10 milionech budete znát někoho z těch 8 tisíc co zemřeli?A není to vůbec podstatné, já jsem Vás taky osobně neviděl, ale to neznamená, že neexistujete, už proboha chápete, jaký je to, s prominutím idiotský argument?

        29. Takže jinak. Proč mne má zajímat a má tím trpět 10,5
         Takže jinak. Proč mne má zajímat a má tím trpět 10,5 milionů lidí idiotskými opatřeními korona bolševické vlády, že za 9 měsíců v průměru 888 lidí měsíčně nezvládlo chřipečku, jako další hřebířek do rakve? Když současně každý měsíc umřelo jako obvykle 10.000 lidí?

        30. Poslední aktualizace uvádí, že ve 43. týdnu roku 2020
         Poslední aktualizace uvádí, že ve 43. týdnu roku 2020 (19.–25. října) došlo k 3 569 úmrtím, což je přesně o 1 517 více, než je průměr předchozích čtyř let.Nyní zveřejněný 43. týden je přitom obdobím, kdy byl počet úmrtí kvůli covidu-19 teprve zhruba v první polovině rapidního růstu. Konkrétně se průměr úmrtí za tento týden dostal ke 130 za den.https://www.seznamzpravy.cz/clanek/umrti-reci-cisel-ve-tretim-rijnovem-tydnu-stoupla-o-vice-nez-71-procent-131915#dop_ab_variant—-Pokud máte alespoň základy matematiky 5 třídy tak si doufám uvědomíte co by následovalo, kdyby se tomu nechal volný průběh.Jak je možné,že se to zpřísňuje po celé evropě včetně toho švédska, asi tam mají také „bolševickou vládu“Závěrem slyšel jste slovo OHLEDUPLNOST?

        31. Kdo je tady vlastně sobec?
         Vy nutíte mě, abych si zakrýval

         Kdo je tady vlastně sobec?
         Vy nutíte mě, abych si zakrýval ústa a nos nějakým směšným hadrem a hrál s vámi dětinskou hru na to, že to k něčemu je. To všechno proto, aby vy jste se cítili bezpečně.
         Vy nutíte mě, abych byl já, moje rodina a moji přátelé zavření doma, aby vy jste se cítili bezpečně a nenakazili jste se ode mne. Já od vás nic nechci.
         Vy nutíte mě, abych neposílal svoje děti do školy, protože by se tím prý šířila infekce, které vy se bojíte.
         Vy nutíte mě, abych opustil svoji práci, protože sníte o tom, že „vypnete“ ekonomiku, abyste se vy cítili bezpečně.
         Vy nutíte lidi, aby kašlali na svoje rodiče a blízké a nenavštěvovali je, protože by se tím prý šířila infekce a z té jste vy posraní strachy.
         Vy nutíte mě, abych odepsal část svého majetku a úspor, protože je znehodnocuje vláda tím, že tiskne prachy jako v rovníkové Africe. Ty peníze využívá k tomu, aby z nich financovala fakticky neexistující pracovní místa, která vy nehodláte opustit.
         Vy to budete, kdo mě zanedlouho bude nutit napíchat si nějaké narychlo vyvinuté svinstvo s neznámými vedlejšími účinky, abyste se vy cítili bezpečně. Já bych si po vás nikdy nic podobného požadovat nedovolil!
         Vy nutíte mě, abych měl strach, protože ho máte vy.
         Vy nutíte mě vzývat vaše „vědecké“ modly jako toho zoufalce Flegra a nutíte mě respektovat jejich názory, které pokládám většinou za úplně směšné. Já vám žádné autority nepředkládám, vystačím si s vlastním názorem.
         Vy maskujete své záměry za dementní budovatelská hesla jako „společně to zvládneme“, což má zakrýt to, že vy realizujete své plány na můj účet a ne opačně. V téhle bitvě nebojujeme společně, tohle je teror ustrašených sobců na zbytku společnosti.
         Vy požadujete každý den čím dál víc a já po vás nechci nic, kromě jedné věci, abyste mě už konečně nechali na pokoji.
         Jestli se něčeho bojíte, tak se proti tomu chraňte sami.
         Nandejte si respirátory, atombordely, polejte se dezinfekcí, zavřete se doma a poslouchejte Jiřinu Bohdalovou.
         Vy jste arogantní sobci!

        32. Zkuste si dát studenou sprchu, a to myslím vážně.
         Zkuste si dát studenou sprchu, a to myslím vážně.

        33. Vy nutíte mne, abych si dával studenou sprchu. Já po Vás
         Vy nutíte mne, abych si dával studenou sprchu. Já po Vás nic nechci, jen ať mi dáte pokoj. Jak výstižné.

        34. Kde vás nutím?Ujasněte si rozdíl mezi nucením a návrhem.
         Kde vás nutím?Ujasněte si rozdíl mezi nucením a návrhem.

        35. „Zkuste si dát studenou sprchu“, pokud je to podle Vás
         „Zkuste si dát studenou sprchu“, pokud je to podle Vás nucecení, tak máte problém s chápáním psaného textu, a vysvětluje to Vaše reakce na odkazy.

        36. Člověče proberte se už z toho šoku. Nemůžete popírat
         Člověče proberte se už z toho šoku. Nemůžete popírat stále všechno, to nikdo dlouho nevydrží.

        37. Vykašlete se na něj. On za to nemůže. Je klasická ukázka
         Vykašlete se na něj. On za to nemůže. Je klasická ukázka toho že lidi hrozně neradi mění názory. Ať mu ukážete cokoli, jakkoli ověřená data, zpochybní to. Klidně vám nakonec řekne že černá je bílá. O odborníkovi jednoduše řekne že mu nevěří. Přestože se Flegr spletl jen jednou a přiznal to. Pan Radovan bude jistě ovlivněn i prostředím, protože podle jeho webu má jeho žena vystudované samé esoterické kurzy. Tady prostě racionalitu nehledejte. A není bohužel sám. Jinak evidentně chytrý člověk, na rozdíl ode mne má vystudovanou myslím i VŠ.

        38. Pokud by se jednalo jenom o něj, tak je jeho fanatizmus pouze
         Pokud by se jednalo jenom o něj, tak je jeho fanatizmus pouze úsměvný, ale popírači faktů, včetně některých médií bohužel přispěli ke zhoršenému stavu, včetně zbytečných úmrtí.

        39. Souhlasím. Tihle lidé jsou nebezpeční sami sobě i svému
         Souhlasím. Tihle lidé jsou nebezpeční sami sobě i svému okolí, přesto si myslím že je, a tím spíše diskuze na webu, nepřesvědčí. Mimochodem, jsem zvědavej jak se projeví předčasné čtvrteční rozvolňování. Čekám třetí vlnu nebo opětovné brzké utažení šroubů.

        40. Lžete (popírači faktů, včetně některých médií
         Lžete (popírači faktů, včetně některých médií bohužel přispěli ke zhoršenému stavu, včetně zbytečných úmrtí), šíříte paniku (Tihle lidé jsou nebezpeční sami sobě i svému okolí) a poplašné zprávy (čekám třetí vlnu nebo opětovné brzké utažení šroubů). Prostě typičtí koronaviroví alarmisté s bolševickou urputností.
         Zkuste alespoň vyslechnout názor lékaře z první linie namísto vládních a mediálních srágor- https://www.youtube.com/watch?v=AQlroX0wMFk

        41. Bude to pouze o lidech, pokud se všichni nahrnou do obchodů,
         Bude to pouze o lidech, pokud se všichni nahrnou do obchodů, jako kdyby šlo o život, tak to bude stoupat, já doufám, že se budou chovat rozumně, tedy kromě pár vyjímek.

        42. Sorry jako, ale Vy jste stejná svině, jako vláda.
         Takže

         Sorry jako, ale Vy jste stejná svině, jako vláda.
         Takže umrtvím podruhé zemi, navíc před vánočními svátky, rozvážkové služby nestíhají už v listopadu 2020, ohlásím rozvolnění od 3.prosince, ale budu držet lidi prostřednictvím médií permanentně prohlášeními Prymuly a Blatného v nejistotě, co bude za pár dní, 2.prosince navíc ohlásím, že budu chtít prodloužit Nouzový stav od parlamentu do 11.1.2021 a pak je budu pérovat za to, že vezmou obchody útokem. A budu jim nadávat do nezodpovědných jedinců. že se chovají nerozumně. A budu požadovat tvrdá opatření a zavření všeho a všech. Když jsem to sám připravil, aby to udělali.
         To je mistrovská estébácká praktika na úrovni mrtvého studenta Šmída na Národní třídě 17.11.1989. Co jiného taky od Bureše, Falmera a Červenáčka čekat. Jenže to my normální lidé dávno známe.

        43. Jo jo problém s chápáním psaného textu a zvyšující se
         Jo jo problém s chápáním psaného textu a zvyšující se agresivita je špatná kombinace.

        44. Nucení děláte Vy a chcete, aby se to tvářilo jako návrh.
         Nucení děláte Vy a chcete, aby se to tvářilo jako návrh. Něco jako nyní bolševik vyřvává – očkovat se bude dobrovolně, jen bez očkování nepůjde dělat některé věci a profese – střílet ty hajzly málo.
         A jestli je ten doktor tento nebo jiný, to netuším. Neznám ho. Jste ve šmírování lepší, tak dohledejte více zdrojů a třeba to bude on, třeba ne.

        45. Takže rozdíl nechápete, jste čím dál víc agresivní, a
         Takže rozdíl nechápete, jste čím dál víc agresivní, a chováte se jako ti bolševici v padesátých letech, podle hesla kdo nejde s námi, jde proti nám.A šmírovat jsem nemusel, bylo to v diskuzi pod tím vaším odkazem.

        46. Vy rouškaři a koronaalarmisti jste agresivní, používáte
         Vy rouškaři a koronaalarmisti jste agresivní, používáte k těm svým nesmyslům celý represivní aparát státu a chováte se jako ustrašení pomatenci. Podle hesla kdo nejde s námi, jde proti nám. Aktuálně bolševická vláda požaduje další zvýšení pokut za nenošení náhubku 50.000 pro občana a 3 miliony pro firmu. Sebrali jste lidem svobodu, důstojnost, živobytí, běžné každodenní radosti. A ještě je budete více trestat. Takové jste svině.

        47. „Všechno nám sebrali“, takovej brekot bych čekal od
         „Všechno nám sebrali“, takovej brekot bych čekal od nějakého ukňoranýho „mileniána“, no nic tak si stěžujte a brečte dál, my normální se s tím omezením v pohodě vyrovnáme.

        48. Tak určitě, ovci je jedno, když ji zavřou a ostříhají.
         Tak určitě, ovci je jedno, když ji zavřou a ostříhají. Ovčanovi také. My svobodní občané vidíme důsledky nesmyslů a pokusy ukrajovat svobodu – naposledy návrhem zákona ustanovením superúředníka hygienika co by zavíral dle libosti co chtěl. Že to nevidíte je Váš problém. Jednoho dne se prostě probudíte do nesvobody. Pak už bude pozdě. Budete držet hubu a krok a jako za komančů budete kuře – kdo pípne, ten sedí.

        49. Nezapomeňte si po tom brekotu zajít koupit kapesníčky,
         Nezapomeňte si po tom brekotu zajít koupit kapesníčky, určitě dojdou.Nejste nějaký regionální politik, ty kecy tomu odpovídají.

        50. Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.
         Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.

        51. Radovane, ne ve všem s Vámi souhlasím, ale v tom základu
         Radovane, ne ve všem s Vámi souhlasím, ale v tom základu máte pravdu stoprocentně! Virus tady je , to asi nikdo nezpochybní. ale vše co se kolem toho děje , je soubor nekompetentnosti, politikaření a vytváření prostoru pro pochybné byznysy. To se ukazuje v plné nahotě stejně jako neschopnost celého úřednického a státního aparátu.
         Nehodlám polemizovat jestli a jak se se má bojovat s virem, ale souhlasím s tím, že je to fraška . pro mne nemedicínské postřehy ze života . A vezmu ty drobnosti od „začátku“ :

         Tvrdík odjíždí do Číny s miliardou v hotovosti, normálnímu člověku banka nechce vydat víc než 10 tis. EUR v hotovosti protože je automaticky podezřelý, že pere špinavé peníze

         Najímá se speciál za desítky milionu na letecký most. DHL vám dodá zboží z Číny do 10 dní, tedy pokud se vám to podaří do číny zaplatit … viz výše

         Dodávky pro stát a veřejnou správu zajišťují skořápkové firmy vzniklé pár dnů před objednávkou, fungující dodavatelské firmy jsou vyzvány k atestacím, certifikacím a licencím …

         Desítky vybavených hotelů s tisíci pokoji jsou zmraženy, pronajímá se prázdný výstavní areál na polní nemocnici za 30 mega

         V rámci organizovaného rozvozu pomůcek do naší nemocnice přijíždí hasičský náklaďák jako rozvojové auto z Pardubic (167 km) a předává dvě krabice s obsahem 56 ks roušek.

         Ale hlavně :

         VEŠKERÁ OPATŘENÍ A NOUZOVÉ STAVY FAKTICKY DEVASTUJÍCÍ STÁT SE VYHLAŠUJÍ NA ZÁKLADĚ TESTOVÁNÍ LIDÍ, KTEŘÍ MAJÍ PŘÍZNAKY NEBO SE KONTAKTOVALI S NEMOCNÝMI !

         PROBOHA , CO JE TO ZA SMĚRODATNÁ ÚDAJ. TÍMTO ZPŮSOBEM LZE (A OBÁVÁM SE ŽE TO JE PODSTATA METODY) ZA PANDEMII OZNAČIT COKOLIV.

         CHCETE DŮKAZ O KATASTROFICKÉM ALKOHOLISMU POPULACE. NENÍ PROBLÉM. POSÍLEJTE NA DECHOVÉ ZKOUŠKY ČI ODBĚRY KRVE VŠECHNY OSOBY , KTERÉ SE OBJEVÍ V HOSPODĚ NEBO SI V KRÁMU KOUPÍ ALKOHOL. DOBROVOLNĚ A ZA SVÉ TAM PAK MOHOU I OSTATNÍ. JAKÝ BUDE VÝSLEDEK ?

         ZJISTÍTE , ŽE POMĚRNĚ VELKÉ PROCENTO LIDÍ, KTEŘÍ SEDĚLI V HOSPODĚ NEBO SI KOUPILI FLAŠKU NÁ V KRVI ALKOHOL. TAKŽE SE VYHLÁSÍ PROHIBICE A ZAVŘOU SE FABRIKY , PROTOŽE TAM PŘECI STATISTICKY PRACUJÍ ALKOHOLICI…

         ČÍM SE TO LIŠÍ OD SITUACE KDY TESTUJEME NEMOCNÉ NEBO VYTRASOVANÉ A VYHLAŠUJEME NOUZOVÉ STAVY A OPATŘENÍ?

         Raději toho nechám už se zadáním sám vytáčet. Omlouvám se všem, ale jako v Hrabalovi … bylo to ve mně jako v koze

        52. Můžeme jen doufat, že po volbách tu bude jiná koalice a
         Můžeme jen doufat, že po volbách tu bude jiná koalice a všechny tyto věci se budou vyšetřovat a odpovědní posílat do tepláků. Kam patří.

        53. Já jsem jen zvědav, jak by voliči reagovali na koalici
         Já jsem jen zvědav, jak by voliči reagovali na koalici ANO-ODS, protože se obávám, že ANO opět zvítězí (co na nich někdo proboha vidí?) a jediný s kým mají teď koaliční potenciál a má koaliční potenciál pro ně je ODS – se kterými se tak hezky domluvili na daňové sekeře

        54. Taky to vidím na ANO-ODS plus nějaký přivěsek.
         Taky to vidím na ANO-ODS plus nějaký přivěsek.

        55. ale jo komparz být může…Okamura by se rád propůjčil,
         ale jo komparz být může…Okamura by se rád propůjčil, otázka je, jestli bude akceptovatelný pro větší hráče. možná ještě udělají úlitbu, že se nerozpadne koalice TOP,KDU ODS – i když ty daně jsou tam velmi citlivé téma….pak už by přivedla ODS do svazku i komparz
         horší, je že normální lidi se začínají dostávat do volby Piráti, Stan, nebo Minářův nový projekt což je průšvih, protože ten projekt se obávám, že neodebere hlasy ANO, ale přeskupí opoziční hlasy, takže v těchto volbách spíš kontraproduktivní čin

        56. A co? Váš názor, Váš problém. Jděte se zalít betonem.
         A co? Váš názor, Váš problém. Jděte se zalít betonem.

        57. Takže věříte i těm lžím ze zemí okolo. Vůbec Vás
         Takže věříte i těm lžím ze zemí okolo. Vůbec Vás nezajímá, co znamená pozitivně testovaný. Že je to v drtivé většině člověk bez příznaků, bez průběhu, bez infekčnosti pro okolí. A že na základě tohoto čísla se provádí umrtvení ekonomiky a ničí lidé psychicky strachem o život i živobytí. Jako na jaře dobrá, nevěděli, jsme, co to je. Ale 9 měsíců je chucpe. Prostě si dál žijte svoji bojovku, ale nám normálním dejte pokoj. Život je riziko od začátku do konce.

        58. Pokud si mám vybrat mezi Vámi a daty z celého světa o
         Pokud si mám vybrat mezi Vámi a daty z celého světa o zvýšených počtech úmrtí, tak hádejte čemu asi budu věřit?Jistě život je riziko, ale zkoušet „skákat z nuseláku“nebudu.A nedělá mě problém dodržovat ty opatření, hlavně s ohledem na zdr. personál, ale každý má tu ohleduplnost nastavenou jinak.

        59. Ta epidemie muze byt prinosna pro spolecnost jako jeden
         Ta epidemie muze byt prinosna pro spolecnost jako jeden obrovsky blackout. Za 9 mesicu uvidime, zda se narodi vic deti a tim se vylepsi demograficky deficit.

    1. Určitě ji budou kupovat více než teď už jen kvůli tomu,
     Určitě ji budou kupovat více než teď už jen kvůli tomu, že bude levnější, pravděpodobně kvalitnější a i to brnkání na národní strunu bude mít nenulový efekt. To jestli budou mít větší prodeje než VW je jiná otázka a tam si myslím, že bude mít VW navrch už jen proto, že cenově prodává levnější auta.

     Ohledně Evropy Tesla prodá příští rok cca 150-250 tisíc aut. Celý koncern by mohl prodat zhruba to samé, ale samotný VW takových čísel určitě nedosáhne.

     1. Bavíme se teď o Němcích.
      Podle mě, ale je to jenom odhad,

      Bavíme se teď o Němcích.
      Podle mě, ale je to jenom odhad, Tesla v Německu moc nenavýší prodeje s příchodem továrny v Berlíně, protože to už bude v době, kdy bude větší konkurence než dnes a bude už na trhu i ID.4. A Němec je nacionalista. Podívejte se, jak se prodává skvěle takový eGolf a to je přitom už starší model a tady na něj čtu jenom to, jak je to špatné EV… a vidíte, zákazník to vidí jinak.

       1. Opět nečtete pozorně… toto jsemn psal předtím. A
        Opět nečtete pozorně… toto jsemn psal předtím. A myslím, že i z toho je jasné, že mám na mysli americkou produkci jako tu, která se v DE a obecně v Evropě moc nechytá ve spalovacích autech. A tek nějak předpokládám (ividíme jak to doopravdy bude), že se stoupajíví konkurencí na trhu EV to tak dopadne i v EV – že teda tady v Evropě budou jezdit převážně evropská, japonská a korejská auta.

        „Myslím, že budou na prvním místě v Německu a i celkkově v Evropě, resp. pokud ne na prvním místě, tak určitě před Teslou. Stejně jako je tomu u spalovacích aut, kde se americká auta moc nechytají na evropskou a japonskou a korejskou produkci. Ono to tak dopadne i v EV, akorát Tesla měla náskok.“

        Ale Němec je nacionalista, to vidím u kolegů, když přemýšlí o koupi auta, první volba je hned německé auto 🙂

      1. Jako máte částečně pravdu. Určitě tam jde spousta
       Jako máte částečně pravdu. Určitě tam jde spousta vlivů proti sobě. Otázka je jak hodně bude ID4 konkurence pro TMY s novými články. Ty auta budou výkonově a pravděpodobně i cenově dost od sebe. Celé to bude záviset na tom, kolik vlastně zvolí Tesla cenu modelu Y a jak rychle dokáže rozjet produkci.

       Třeba Kodiaq(nic proti) také prostě není konkurence pro BMW X5.

       Ohledně eGolfu, ten se prodává poměrně dobře, ale neřekl bych skvěle. Skvěle se prodává třeba Zoe.

       Řekl bych, že příští rok půjde také stále o (plánované) kapacity. Je otázka, kolik EV je vůbec schopen(skutečně plánuje) VW příští rok vyrobit.

       No musíme se nechat překvapit. 🙂

       1. Ano, uvidíme na konci příštího roku, mohu se plést. Ale
        Ano, uvidíme na konci příštího roku, mohu se plést. Ale už ten pokles podílu Tesly s narůstající konkurencí něco napovídá.

        Ano, Kodiaq není konkurence pro X5, ale třeba ID.4 a Tesla Y jsou cca. ve stejné třídě nebo ne? Myslím to tak, že obě jsou to klasický mainstream, žádná prémiovka.

        Myslím, že eGolf se prodává moc dobře, co jsem koukal tak celoročně byl v Evropě tak na 3-5 místě? Už si nevzpomenu. To je, myslím, na tak staré EV, skvělý výsledek.

        1. Stagnace prodejů Tesly v Evropě je především proto, že
         Stagnace prodejů Tesly v Evropě je především proto, že hodně lidí čeká právě na nové modely z nové továrny(hlavně na nižší ceny). Jinde ve světě Tesla výrazně roste.

         Cenově bude ID4 o nějakých 300-400 levnější, ale v parametrech bude výrazně ztrácet. O parametrech nové TMY můžeme zatím jen spekulovat, ale dojezd bude cca 650-700 km. Výrazně rychlejší nabíjení než ID4. Pohon AWD a výkon snad víc jak dvojnásobný.

         Podle mě lidé co budou mít rozpočet na auto lehce přes milion půjdou do ID4 a ti co budou mít kolem 1,5 mil půjdou do TMY, takže si ty auta zase tolik konkurovat nebudou. Samozřejmě by byla situace jiná, kdyby Tesla uvedla i slabší verzi nové TMY s cenovkou jako ID4.

         Máte pravdu eGolf je na 3 místě po Zoe a TM3. eGolf těží z toho, že je to prostě elektrická verze nejprodávanějšího evropského auta. Spousta lidí nemá ráda změny a eGolf je pro ně změna, která nejméně „bolí“.

  1. Toť otázka. ID.3 prý 40.000 čekalo na majitele, uvolněny
   Toť otázka. ID.3 prý 40.000 čekalo na majitele, uvolněny v červnu. Pak nový eUP se silnou baterkou, ale to byly asi jednotky tisíc. A že by se eGolf tak brutálně rozjel, když nedávno avizovali 100% navýšení výroby z 36 na 72 denně? Při dosavadních 300 dnech včetně víkendů a svátků by to bylo jen 21.600. eCrafter a další jsou jen chiméry.

   1. Projděte si starší články a uvidíte, že eGolf se
    Projděte si starší články a uvidíte, že eGolf se prodává v Evropě hodně dobře, určitě do 5.místa a to je už starší model. Jak je vidět, to u zákazníků nerozhoduje. A ty počty jsou určitě vyšší než 72 kusů za den 🙂

    Jak něco nezapadá do vašeho nenávistného pohledu na VW, tak to zpochybňujete. Prosstě v Evropě Tesla nemá dlouhodobě šanci být jedničkou v prodejích EV a možná ani dvojkou, trojkou. Ostatní se rozjeli později, ale ničemu to nevadí.

    1. My, co se v elektromobilitě pohybujeme přes 10 let, si
     My, co se v elektromobilitě pohybujeme přes 10 let, si nemusíme, bohužel, nic procházet. ,
     VW. Kecy prdy beďary, jak říkají děti ve školce. Skutek utek.
     A mimochodem to číslo 72 je právě odsud z hybrid.cz, kde se VW chlubil, jak zdvojnásobí výrobu eGolfu a přiznal, že vyrábí 36 BEV versus 2000 spalovacích denně. To je na to nejsmutnější, že ty svoje marketingové lži ani nemaskují. VW fandům je to jedno.

     1. Momentálně je VW určitě v první pětce (možná trojce)
      Momentálně je VW určitě v první pětce (možná trojce) co se týká prodejů EV v Evropě. To, že před 10 lety nic moc neprodával, vůbec ničemu nevadí. Nebo ano? O EV nebyl moc zájem, cena baterek vysoká, proč by do toho šel? Udělali to přesně jak potřebuji, je úplně jedno, co si o tom myslíte. Ale faktem je, že v září i říjnu je ID.3 jednoznačný lídr třeba v Norsku.

      Uvidíme příští rok, ale tipuji, že v Evropě by mohl v pohodě skončit na bedně v prodeji EV.

      1. Takže je úplně jedno, že VW se cpou do Norska po zemi a
       Takže je úplně jedno, že VW se cpou do Norska po zemi a online, respektive z nasyslených nefunkčních desítek tisíc na letištích, protože tak rychle je zase nevyrábějí, kdežto Tesla přiveze lodě jednou za čtvrtletí. Ach, jo.

       1. Není to jenom Norsko a není to jenom poslední měsíce. Je
        Není to jenom Norsko a není to jenom poslední měsíce. Je to trend v celé Evropě, Tesla svou roli sehrála, nastává doba jiných, jak je to vidět v prodejích.

        Otázka jak se to změní s výrobou v GF4 v Berlíně. Ale klidně se vsadím, že Tesla už nebude jedničkou na EV trhu. Spíš bych řekl, že tuto roli časem převezme právě ten VW, stejně jako ve spalovacích autech.

        1. asi tak, přece už takový model byl…Ford představil
         asi tak, přece už takový model byl…Ford představil Téčko a ovládl spoustu trhů, jak se postupně všichni naučili mass production, tak Ford o prim připravili – samozřejmě tomu nahrálo i to, že Ford nedokázala na téčko adekvátně navázat a téčko se stalo v čase zastaralým – u Tesly to bude nejspíš paralelní příběh…BEV naběhne víc firem a to, co lidi hodnotí jako core funkcionalitu se také naučí, tedy náskok se vytratí a pokud ne, bude to třeba levnější…FSD řada lidí vůči ceně klidně a rádo oželí

        2. Souhlas. Už jsem to tady psal, myslím, že to dopadne jako u
         Souhlas. Už jsem to tady psal, myslím, že to dopadne jako u spalovaku. Tesla jako amerika tady v Evropě bude postupně ztrácet, jak ostatní nabídnou svoje modely EV. Myslím, že je to přirozený vývoj.

        3. Tak jasně, ostatně ono jen servisní síť, pak zažitá
         Tak jasně, ostatně ono jen servisní síť, pak zažitá tradice u lidí, dostupnost. Očekávám zhoupnutí v prodejích s GF4 v Berlíně, ale dlouhodobě? Ford má taky fabriky v Evropě a je jednou ze značek co své kupce najde a někdy i trend určuje, či určoval, ale jinak… popravdě ta masová auta co Evropu postavila na kola nikdy žádný zázrak nebyla ať Fiaty 500/600, nebo Brouk, či mini, nebo 2CV či
         4CV nebo Trabant (ten byl možná největší zázrak ve své době, stačí trochu znát jeho historii). Ale i v BEV je třeba lidem nabídnout nějaký takový vůz a kdo jej nabídne, tak bude nějakou dobu velmi úspěšný. A samozřejmě je třeba mít ten vůz i ve správnou chvíli..všimněte si jak třeba na úspěch 2CV dyane nenavázala a VW musel pak zcela měnit koncepci na Golf – mimohodem ač to nevypadá tak skok Brouk-Golf, je asi tak stejně velký jako Golf-iD3 – stačí se podívat, co s tím měli tenkrát za problémy a jak to nakonec dopadlo..

        4. V tomto ohledu si myslím, že kdyby v Evropě nějaká
         V tomto ohledu si myslím, že kdyby v Evropě nějaká automobilka nabídla o něco širší 5 místné malé MPV typu iMiev/Zero/Ion s alespoň dvojnásobnou kapacitou baterie, blížící se Škoda CitiGoe, tak by to s cenou kolem 400 tisíc byl prodejní trhák jak mezi firmami, tak mezi lidmi. Podobně jak zněla jednoduchá zadání pro zmiňované pionýry automobilismu, jejichž úkolem bylo dostat Evropany z kol a motocyklů do aut.

        5. Neco takoveho planoval/planuje Sion. Bohuzel to nejak zamrzlo.
         Neco takoveho planoval/planuje Sion. Bohuzel to nejak zamrzlo. Automobilky zrejme maji zajem prodavat auta, ktera lidi vlastne nechteji aby se s autem nespratelili natolik ze by si ho nechali moc dlouho. Prece jenom se lidi driv rozlouci s autem, ktere jim neprirostlo k srdci. Takze s takovym rozumnym autem od dinosauru nemuzeme pocitat.

        6. Definici takového auta jsem tu opakovaně psal za poslední
         Definici takového auta jsem tu opakovaně psal za poslední dva roky snad pětkrát.. výborně občas umíte být i racionálně rozumný.

        7. Což se bohužel nedá říci o všech diskutujících. Trvale
         Což se bohužel nedá říci o všech diskutujících. Trvale zataženo.

        8. Já nedefinuji. Já jím už sedmý rok jezdím.
         Já nedefinuji. Já jím už sedmý rok jezdím.

        9. Člověka který popírá realitu nepřesvedčíte.
         Člověka který popírá realitu nepřesvedčíte.

       2. Výmluva na lodě z USA již nepomůže. VW v Evropě docela
        Výmluva na lodě z USA již nepomůže. VW v Evropě docela Teslu válcuje. A to tu VW svoji elektroofenzívu sotva rozjel. Jediné co vám pomůže je začít popírat realitu což vy umíte celkem dobře. My ostatní se budeme radovat z úspěchů všech automobilek které vyrábí auta šetrné k životnímu prostšedí.

        1. Hlupák se raduje z dnešního dne. Moudrý pohlíží do
         Hlupák se raduje z dnešního dne. Moudrý pohlíží do budoucna poučen minulostí.

Napsat komentář