Tesla snížila cenu elektromobilu Model S, zvýší dojezd u Modelu X

Konkurence se dere na trh s elektromobily a Tesla musí reagovat. Opět proto mírně upravila nabídku svých nejstarších modelů Tesla Model S a Tesla Model X.

Elektromobil Tesla Model S je na trhu už osm let. Společně S Modelem X už se celosvětově prodalo přes 500 000 těchto vozů.
foto: Tesla

Elektromobil Tesla Model X ve verzi pro rok 2021 podle neoficiálních informací ujede na jedno nabití až 371 mil (597 km). Dříve to bylo 351 mil (564 km).

Na webu Tesla se nicméně dosud oficiálně nic nezměnilo. To ale neplatí pro Tesla Model S, jehož cena ve verzi Long Range Plus byla ponížena o $3000 na $71 990.

Prodeje elektromobilů Tesla Model S a Model X posledních několik čtvrtletí výrazně klesají a jejich místo si uzurpují Tesla Model 3 a Tesla Model Y. Zároveň jde o vozy, které jsou podle všeho stále vyráběny se starými bateriovými články 18650 společnosti Panasonic.

6 Comments on “Tesla snížila cenu elektromobilu Model S, zvýší dojezd u Modelu X”

  1. OT: Citigo iV : Jiří Maláček ->
    Prodej modelu Citigo iV

    OT: Citigo iV : Jiří Maláček ->

    Prodej modelu Citigo iV byl ale letos v létě ukončen. I když se spekulovalo, že jednou z příčin byl i fakt, že na každém prodaném autě firma nejenže nevydělávala, ale dokonce i prodělávala, Jiří Maláček to popírá a tvrdí, že hlavní příčinou byl nedostatek baterií, s čímž se potýkají prakticky všechny evropské automobilky.

    https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/jiri-malacek-sef-skody-cr-musime-lidi-presvedcit-ze-elektrom/r~632fdf020d6411eb9d470cc47ab5f122/?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed

Napsat komentář