Tesla chce elektromobil s poloviční cenou proti Modelu 3

Elon Musk ohlásil, že Tesla pracuje na nové platformě, která má být na polovině ceny Tesla Model 3/Tesla Model Y.

Levný elektromobil značky Tesla je spekulace stará už řadu let. Dříve se v této souvislosti mluvilo o Tesla Model 3 (Původně Tesla Model E), který se ale nakonec zas tak levný být neukázal. V roce 2021 se objevily spekulace o levném elektromobilu Tesla s cenou pod půl milionu korun přezdívaném zatím „Tesla Model 2“. Měl údajně jít na trh už během roku 2023.

Pak ale Elon Musk zprávy o práci na levné Tesle víceméně dementoval s tím, že se raději bude soustředit na navýšení výroby elektromobilů Model Y a vývoj robota Tesla Optimus. Po konferenčním hovoru k výsledkům za Q3 2022 jsme se ale dozvěděli opět pravý opak.

Levná Tesla údajně v plánech stále je a na platformě nové generace už se začíná pracovat. I díky tomu, že návrh Tesla Semi a Tesla Cybertruck už je hotový. Musk potvrdil, že to bude auto menší než Model 3/Y. Také cena má proti nim být poloviční, tedy asi půl milion až osm set tisíc korun.

zdroj: Electrek.co

10 komentářů u “Tesla chce elektromobil s poloviční cenou proti Modelu 3”

  1. Je to sice dobré, ale nepovažuji to za nějakou výhru. Kamion i roadster už mají taky vymyšlené kolik let a pořád nic.

    Takže to beru tak, jako že: Tesla vidí, že cena elektromobilů do budoucna poklesne a zároveň vidí, že se konkurence zahušťuje ve stávajících segmentech a taky vidí konkrétněji na výrobu levnějších baterii. Z toho jim zjevně vychází, že bude potřeba pokrýt i tenhle segment a chce být u toho.

    Ale, jestli to bude zítra, za rok nebo za 5 let. To z ničeho neplyne.

    1. To těžko. Jak jinak by se dostali na polovinu ceny Modelu 3 při zachování stávající výše zisku u každého vyrobeného vozidla?! 😀 Odhaduji, že to bude tak metr a půl dlouhé vozítko sestávající jenom z akumulátorů, kol a karoserie. Sedadla a volant tam budou, pokud vůbec, jedině za příplatek 😀

Napsat komentář