Tesla pomáhá při vaření piva – ukládá levnou elektřinu

Průmyslová energetická úložiště Tesla Powerpack si nacházejí cestu k firmám po celém světě. Už napájejí tichomořský ostrov, vinárnu, resort na Fidži a teď i americký pivovar.

Úložiště Tesla Powerpack pomáhají šetřit elektřinu zejména při odběrových špičkách, což je extrémně výhodné, protože pivovar tak nemusí nakupovat drahou elektřinu ze sítě.
foto: Sierra Nevada Brewery

Americká společnost Sierra Nevada Brewery se rozhodl nainstalovat 500 kW/1 MWh systém úložiště Powerpack ve svém pivovaru v kalifornském městě Chico. Firma tam už předtím provozovala výkonnou solární elektrárnu o 10 751 panelech. Teď bude možné díky úložišti vyrobenou elektřinu zužitkovat ještě lépe.

Pivovarnictví Sierra Nevada Brewery bylo už v roce 2010 označeno americkou organizací EPA za „Zelený podnik roku“. Výroba piva je totiž poměrně značně energeticky náročná a manažeři si byli vždy vědomi, že tyto nároky mají dopad na okolní prostředí.

Proto se dlouhodobě snaží tyto dopady snižovat a zároveň tak pomáhat sami sobě ekonomicky. Kromě solární elektrárny a úložiště využívá pivovar také dvoumegawattovou mikroturbínu. Celkem tak provoz ušetří až 20 % elektřiny.

One Comment on “Tesla pomáhá při vaření piva – ukládá levnou elektřinu”

Napsat komentář