Tesla a Panasonic budou společně vyrábět solární články

Jan Horčík - 27 Prosinec 2016

Spojení společností Tesla a SolarCity nese své ovoce. Tesla uzavřela s japonskou společností dohodu o společné výrobě v nové továrně na solární panely v Buffalu.auto továrna SolarCity a Panasonic v Buffalu na výrobu solárních článků

Rozestavěná továrna Tesla/SolarCity a Panasonic na výrobu solárních článků nedaleko Buffala
foto: SolarCity

Kromě rozšiřování hlavní továrny ve Fremontu a budování obligátní gigatovárny má Tesla (nyní spojená se SolarCity) rozjetý ještě jeden velký výrobní projekt. Je jím obří továrna na solární panely nedaleko Buffala ve státu New York.

Také zde se Tesle, podobně jako u gigatovárny, podařilo uzavřít úzkou spolupráci s japonským gigantem Panasonic. Dohoda je v mnoha ohledech podobná jako v případě výroby baterií v gigatovárně.

Nová továrna na solární články v Buffalu bude postavena tak, že Panasonic zajistí (a zaplatí) výrobu. Tesla se zase zavazuje k odběru vyrobených solárních článků, z nichž následně bude sestavovat své vlastní produkty, tedy např. solární střešní tašky/šindele.

Továrna má plánované maximální výrobní kapacity 1 GW/rok dosáhnout v roce 2019. Zároveň Tesla a Panasonic propojí své výzkumné týmy s cílem pracovat na nové generaci fotovoltaických technologií. Vyrábět by se mělo začít už v létě 2017 a továrna zaměstná až 1400 lidí.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

zive.cz/bleskovky/tesla-vyviji-nabijeci-stanice-treti-generace-auto-doplni-energii-za-par-minut/sc-4-a-185408/default.aspx

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takže stejně jako v případě GF,Tesla nestaví,nefinancuje ani nevyvíjí nic,jen nakupuje a přeprodává hotové a prodělává na tom.

Obrázek uživatele Jolinar

Tesla nestavi, nefinancuje a ani nevyviji?

Coze? :-D
Podivej se kolik Tesla investovala do GT a kolik investoval Panasonic. A pak to napis jeste jednou i stemi cisly :-D

A neni to nahodou tak, ze Panasonic dodava know-how, ne ze investuje do "sve" tovarny?

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele Jolinar

Tesla i Panasonic dodavaji vlastni know-how ve svem oboru.
Stejne tak oba investuji do spolecneho projektu GT. Rozdil je v tom, ze Tesla nese drtivou vetsinu rizika a zodpovednosti (Tesla je ta co se smluvne zavazala Panasonicu odebirat jeho bateriove clanky tak, aby mel Panasonic predem dany ROI) a proto se to jmenuje Tesla Gigafactory a ne Panasonic Gigafactory...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Podívej se sám a pak se mi omluv.

panove, na ty cisla jsem docela zvedavy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Krom jinych stranek (Bloomberg,Electrec) je to i na anglicke wiki pod Gigafactory 1,nic sloziteho. Do cervence 2016 tam dal Panasonic 1.6 miliardy,Tesla 0.4. Panasonic bude do 2020 dale dle potreby navysovat pripadne az o 3.8 miliardy. V tom clanku vyse se ostatne pise o stejnem pristupu ohledne vyroby FV panelu.
Zprava skupiny Devonshire Research pak ukazuje skutecne mnozstvi patentu a know-how,ktere Tesla doopravdy vlastni ve srovnani s jinymi firmami,at technologickymi nebo automobilkami. I v jejich hlavnim teritoriu, elektromobilite jsou na tom velmi bidne. Celkove vzato,je to predevsim dobre zvladnuty marketingovy projekt. Uvidime,zda bude i ekonomicky uspesny. Zatim je velmi precenovan.

Obrázek uživatele Jolinar

nikoli, Panasonic slibil, ze tam da $1.6mld a dale vydal dluhopisy za 3.8 miliardy, zatim tolik ale jeste neinvestoval... Stejne tak Tesla slibila, ze tam investuje podobne mnozstvi. Pletete si plany na investice s jiz investovanymi prostredky. Viz wiki, jak rikate, nic sloziteho.

Wiki: "In early 2016 Panasonic president Kazuhiro Tsuga confirmed a planned total investment of about $1.6 billion by the company to equip the factory to full capacity" a "Panasonic moved production plans forward and announced a bond sale for $3.86 billion, most of it to be invested in Gigafactory."

Electrek: "The firm also calculated that Tesla invested $450 million as of June 30, but Tesla has since disclosed having invested $608.4 million as of September 30, 2016"
A to tech 608 milionu je skoro 3 mesice stary udaj.

Jestli mate nejaky zdroj, ktery tvrdi, ze Panasonic jiz proinvestoval 1.6 miliardy, tak sem s nim, zatim ale o zadnem takovem nevim. Stejne tak bych ocenil zdroj, ktery k nejakemu datu specifikuje konkretni proinvestovane prostredky od Panasonicu, tak jako u Tesly to bylo 608,4 milionu k datu 30. zari 2016.

PS: Electrek se pise s 'K' na konci.

Obrázek uživatele Kuk

Lze něco dohledat ve výroční zprávě nebo ve 1/4 letních setkání s investory nebo jak se to zove?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Jolinar

ano lze, prave tech 608,4 milionu je udajne z kvartalni zpravy pro americky SEC (security exchange commission). Nekdy v unoru bychom se mohli dozvedet proinvestovane prostredky k 31.12.2016.

To same by melo existovat i pro Panasonic, bohuzel neznam konkretni udaj. Kolik Panasonic slibil jeste nic nerika o tom, kolik jiz z teto slibovane castky skutecne proinvestoval.

Obrázek uživatele Kuk

Zástupce Panasoniku na "otevíračce" GF naprosto nevypadal, že by mu to byť jen špetku vadilo. Naopak působil přešťastným dojmem, že ho vůbec Elon vzal do party ;D
Konec konců Panasonic vzala do party i Toyota a budou spolu tvořit hromady, co hromady, celýho pohoří baterek! Přecijenom Toyota není žádnej příštipkář takže v Panasoniku maj na léta vystaráno stejně jako NEC s Nissanem :D
Pro Panasonic a jeho hromadu patentů a investic je životně důležité, dát svoje články do služeb dobře konstruovaných a promyšlených baterek než do průměrných či dokonce podprůměrnejch nedomyšlenejch baterek.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

na ty cisla je zvedava asi spousta lidi

muj odhad je ze ty cisla nezna nikdo tady v diskuzi a nikdy znat nebude :D

Obrázek uživatele Kuk

Další připad kterej je línej Gůglovat a číst, tak radši přidá svoje "moudro" :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

na google je spousta cisel, ale jestli jsou pravdiva se muzeme jen domnivat, ty vidis do financovani Tesly? ja mam k dispozici pouze kvartalni zpravy kde jsou nejake cifry o jejich hospodareni, proste standardni zpravy pro male akcionare a tam presna cisla o tom kolik je stoji GF nejsou

Obrázek uživatele ozana

Mají si sami vyrábět úplně všechno? A kde mají začít? U těžby surovin?

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

jak poznáte trolla:
"Tesla nestaví,nefinancuje ani nevyvíjí"

kdyz ma nekdo sit nabijecek 100kW, nema technologii baterii na 350kW ale oznaci to za detskou hracku. ne to neni troll. troll je ten, co mu to vsechno zere.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Víte, co je to synergie?

v tomhle konkretnim pripade synergie rovna se iluze. nic vic. anebo tam nekde nejakou synergii vidite?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nevíme, co je to synergie?

Mluv za sebe ty joudo, ja vim co to je, je to preklep.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?