Tesla opět překonala očekávání, rozšíří továrnu v Berlíně a licencuje robotické řízení

Tesla zveřejnila finanční výsledky za uplynulé pololetí. Překonala očekávání a přidává k tomu řadu zajímavých novinek.

Celkové příjmy za prvních šest měsíců letošního roku činily $24,927 mld., očekávání přitom bylo o $700 milionu nižší (vzhledem k celkovým dodávkám aut). Marže za druhé čtvrtletí se opět o něco snížila, a to na 18,2 %. Celková hotovost včetně investic, kterou má automobilka k dispozici narostla o $700 mil. na $23 mld.

SOUVISEJÍCÍ: Tesla Cybertruck – první kus slavnostně sjel z linky Giga Texas!

S finančními výsledky ale přicházejí také podrobnosti týkající se dění v Tesla a kolem ní. A ty jsou o poznání zajímavější. Elon Musk např. potvrdil, že Tesla jedná s jednou z hlavních světových automobilek o licencování systémů robotického řízení. Po aktuální standardizaci Tesla konektoru by to pro Teslu bylo další velké vítězství.

Kromě toho Tesla odhalila plány na rozšíření své gigatovárny Berlín o výrobu baterií a dalších komponent. V současné době se čeká na schválení německou byrokracií. Současná maximální výrobní kapacita továrny je 500 000 aut ročně, reálná aktuální výroba je asi poloviční. Zatím se tam vyrábějí jen elektromobily Tesla Model Y.

Podle nových plánů by Gigatovárna Berlín měla být schopna vyrobit až 1 milion aut ročně a 100 GWh baterií. Rozšíření by mělo proběhnout ve třech fázích, první má být hotova – pokud bude schválena – do první poloviny příštího roku.

zdroj: Tesla

12 Comments on “Tesla opět překonala očekávání, rozšíří továrnu v Berlíně a licencuje robotické řízení”

  1. běhna stále očekává krach Tesly, rychlé vítězství Ruska nad neexistujícím státem v neexistující válce a stabilní rubl, neboj že by se mu někdy rozsvítilo. a drvostep ho obdivuje pro jeho neomylné analýzy 😂 ruský hovna sobě rovná. vlastně jedna šance by tu byla: možná se jim rozsvítí až v Kremlu konečně zhasnout 😂

   1. Příčinou spammerových omylů je, že jeho sekly mozek stále užívá dětskou logiku. Když se malému dítěti zakryjí oči, tak si myslí, že tam nic není, obvykle z toho dítě ale rychle vyroste.
    – Nevidí o čem ta Tesla je, takže jej nenapadne, že jim ze startu někdo pomůže, tak podle nějakých jednoduchých ukazatelů měli zkrachovat.
    – V Mýtě nevyšla spolupráce se zemědělci, takže jsou k ničemu všechny bioplynky (a taky jsou ohrožení příjmů milovanému rusku)
    – Odjakživa byl závislý na ropě, nějak to funguje, takže je to dobré, externality nevidí, takže není důvod ke zbavení se fosilní závislosti (a taky by to bylo ohrožení příjmů milovanému rusku)

    1. Takovych pitomcu jako lavrov42 je plna republika. Kdyz se pise treba o zavedeni smart elektromeru, tak vytahnou HDO, pry ze to je lepsi. Takovy pulmozci nemaji zadne predstavy o necem novem a nedovedou se vyrovnat se zmenou. Pritom smart meter maji obrovsky potencial na snizeni ceny EE a ke snizeni spicek v siti.

        1. Uz si te odvezli? Muzes byt rad ze si skoncil na psychiatrii nez na Mirove nebo Borech.

        2. A proč bych tam měl končit já, popírači vražd, schvalovači vrahů, fašoune ❓

Napsat komentář