Tesla Cybertruck – první kus slavnostně sjel z linky Giga Texas!

Tesla ohlásila, že v továrně Giga Texas vyrobila „první Tesla Cybertruck“. Byl nejvyší čas! Tesla už Cybertruck mnohokrát odložila a konkurence nespí.

Tesla Cybertruck je netrpělivě očekávaný, ale také nesčetněkrát odložený plně elektrický pick-up truck jedinečných tvarů. Tento segment patří v USA k nejprodávanějším, trucky se tam na středozápadě jezdí i „pro rohlíky“.

Jenže mezitím už Teslu předběhli jiní, zejména Rivian s modelem Rivian R1T a Ford s Ford F-150 Lightning (který mimochodem aktuálně díky rozšíření výroby zlevňuje o $10 000 na počátečních velmi příznivých $50 000).

Tesla už dlouho testuje řadu prototypů Cybertrucku. Nedávno byl jeden k vidění v severském prostředí, což by mohlo značit finální testy. Poslední oficiální zprávy od Tesly říkají, že výroba Cybertrucku má začít letos v létě a na konci třetího čtvrtletí se auto dostane k prvním zákazníkům.

zdroj: Tesla

26 Comments on “Tesla Cybertruck – první kus slavnostně sjel z linky Giga Texas!”

     1. Cybertruck je z nerezu. Proto je tak hanatej. Forma následuje vlastnosti materiálu. Kde si žil posledních pár let že to nevíš…???

      Díky nerezu ušetřej ohromný prachy za lakování, který je navíc zdrojem spousty emisí. A taky je to auto skoro neprůstřelný bo zastaví kulku z pistole.

        1. pro dementa…Ten kdo si v dnešní době nejprve neověří fakta a hned se jde hádat do diskuze, je pro mě přinejlepším polodement.🤪

       1. Záleží, v jakém provedení to střelivo je. Jen některé má extrémní balistický výkon díky ocelovému jádru. Většina výroby, například S&B, je dneska měď a pokud je označena steel, tak tím myslí jen ocelovou nábojnici, aby to nespadlo do zakázaného průbojného střeliva.
        Ale v ČR toho zůstala u lidí pořád kvanta s jádrem, sám jich mám hodně pro moji válečnou TT-33 a ČZ-52 a neubývá to, protože s nimi nestřílím. Faktem je, že to prostřelí i nejrozšířenější IIIA balistickou vestu – vyzkoušeno.

        1. Tak zase jednou horky vzduch od lavrov42.
         youtu.be/hTssnst7218

        2. Leobambulo, jakou souvislost s mým příspěvkem má video testu kevlaru proti střelivu bez ocelového jádra?

        3. @lavrov42. Nejsem expert na strileni, ale video test je pro me verohodnejsi info nez blaboleni lavrova. Ale verim, ze se ti to ocelove jadro provrtalo mozkem.

        4. Tak příště raději drž hubu a neposílej nesouvisející videa. Diskuze je o střelivu s ocelovým jádrem, tak když tomu nerozumíš, neopruzuj.

        5. @lavrov42. Kde je psano ze ty tomu rozumis? Nikde, jsi jen rusacky kolaborant, ktery je fascinovan zabijenim lidi. proc tak onanujes o nejakem naboji, ktery udajne prostreli ochranu cloveka a tim muze zemrit? Proc? Protoze jsi uplne stejny zmetek jako rusaci.

        6. Jestli tomu rozumím správně, moje střelivo s ocelovým jádrem je fujky, protože může zabít člověka. To samé střelivo zasílané z našich skladů na Ukrajinu je humánně demokratické, protože…?

         Já to střelivo mám pro případ, že by se někdo pokoušel prorazit v civilním vozidle vnější bezpečnostní perimetr mého domu. Tyhle speciály zastaví jen blok motoru, jinak nic. Elektromobilista je před tím v podstatě nahý.
         Když jsme s tím stříleli na vozidlo, prošlo to plechem, figurínou, sedačkou, znova plechem a skončilo to hluboko v dřevěném trámu. Jestli tohle někdy použiju, bude to v době, kdy to už bude stejně každému naprosto jedno. To samé platí o hollow pointech. Když bude útočit lůza, vytáhnu sbírkový automat a pokropím je hollow pointy. Jasně, teď se cvičí jen s FMJ, ale pro obranu s nimi v podstatě nepočítám.

         Což mi připomíná, že už 18 měsíců čeká moje sbírka na objednaného dvojkového Bizona, budu se muset zítra připomenout…

        7. @lavrov42. Jeste vetsi magor nez jsem se obaval. Az ti rupne v kouli a vystrilis pulku sousedu, urcite u tebe najdou i tunu vybusnin.

Napsat komentář