Tesla: novou továrnu v Mexiku si ještě promyslíme

Během komentování výsledků za Q3/2023 nezněl Elon Musk dvakrát optimisticky. A to nejen co se týká Tesla Cybertruck, ale také nově plánováné gigatovárny v Mexiku.

Začátkem roku potvrdil mexický prezident, že Tesla postaví novou továrnu právě tam. Tesla posléze upřesnila, že tam chce vyrábět novou generaci elektromobilů, mimo jiné i malé levné auto s cenou $25 000.

Továrna měla stát v Monterrey, nedaleko hranic s Texasem, kde v posledních letech vzniká obrovská průmyslová základna díky americkým penězům a know-how a mexické levné pracovní síle.

Aktuálně Elon Musk potvrdil, že nová gigatovárna Tesla je stále v plánu a pracuje se na ní. Dodal ale, že Tesla rozhodně nikam nespěchá. Má totiž obavy o globální ekonomiku.

„V Mexiku pokládáme základy pro zahájení výstavby a děláme všechny dlouhé přípravné práce, ale myslím, že chceme získat představu o tom, jaká je globální ekonomika, než se do toho pustíme naplno,“ řekl Musk. A dodal, že neříká, že to bude špatné, ale že by mohlo být. Připustil ale, že je možná až příliš paranoidní.

zdroj: InsideEVs

20 Comments on “Tesla: novou továrnu v Mexiku si ještě promyslíme”

 1. Při úrokové sazbě 5% je příchod krize pouze otázkou času. To ,jak velká krize to bude ,záleží na tom , jak dlouho bude FED držet sazby nahoře. Nakonec budou muset zase natisknout peníze , aby udrželi systém v chodu. Nicméně Tesla Mexiko je velkým zklamáním a cenově dostupné EV pro masy , zůstává plně v režii čínských automobilek. Vypadá to nyní až na rok 2026 a to je hodně pozdě. Tesla také ztratila první pozici největšího výrobce BEV a bez Modelu 2 není šance dohnat BYD .

  1. Musk v posledni dobe zastava diametralne jine nazory nez vetsina zakazniku Tesly. Nedivil bych se, kdyby Musk zpusobyl odbytovy upadek. Z dnesniho hlediska bych pravdepodobne auto od Muska nekoupil. Je to obrovske zklamani co popularita s clovekem udela. Tesla auta jsou skvela, ale nazory toho cloveka to je nestesti. Uvidime jak se s tim Tesla vyrovna.

      1. MG je stale u spousty lidi vnamano jako Evropska automobilka, stejny status stale u velke casti verejnosti nese Volvo, Tesla je ale vnimana jako ta Amerika, a casto je vnimana jako nekvalitni amerika

       nelze porovnavat prodeje Tesly a MG, je to jako porovnavat prodeje Skodovky a treba Audi, aneb zcela jina skladba finacniho prumeru na vozidlo, tam kde MG ma v CR prumernou prodejni cenu vozidel pod 540 tisici, tam Tesla ma ten prumer lehce pod 1,2 milionem, navic v CR kde je to u verejnosti silne proti EV, tedy MG stale bojuje u zakazniku kteri chteji spalovaci motor….nejcastejsi MG na Ceskych silnicich je benzinove HS a ZS ktere tvori nejvetsi cast prodeju teto znacky v CR

       Volvo a MG budou dle me jedine Cisnke znacky ktere nejak vice uspeji s prodejem aut v EU, minimalne v pristich 3-6 letech, a tak jako Korejci si nejdrive budou muset nove Cinske znacky v EU vybudovat povest spolehlive znacky, aby se jim zakaznici vraceli a kupovali i dalsi modely v budoucnu, ted maji velkolepe prodeje jen diky dotovanym cenam a velkemu halo z medii, az zajem medii opadne, budou se muset snazit aby uspeli a uspech udrzeli dele nez prvnich par let, a ze to bude hodne drahe, ta prodejni a servisni sit bude stat hooodne penez

       1. nebyla to ani tak porovnávka jako spíš výcuc nejúspěšnějších… 😉

        https://www.sda-cia.cz/repository-volnedostupna

        Každopádně Tesla už dávno není vnímána ani jako nekvalitní ani jako amerika od dob 2019 co číňan začal dělat kvalitně a 2021 co začala s výrobou Berlin 🙂
        Právně naopak! TESLA za mega z Německa 12M6k je vnímána jako velice perspektivní kára co se poměru cena/výkon týče a to nejen díky Martinovi z Nejrychlejšíteslycézet 😃😃😃

   1. A na to jaké názory zastávají zákazníci Tesly samozřejmě nemáte žádný zdroj, jen si to myslíte.
    Ve skutečnosti Muska nemají rádi různí levicoví aktivisté, kteří pracují za pár peněz někde v neziskovce, nic nechtějí vlastnit, takže ani auto nevlastní a bydlí v nic moc nájmu nebo u maminky.

 2. Klimatický podvod v praxi

  Bylo odhaleno, že největší nabíjecí stanice pro elektromobily na světě, areál Harris Ranch společnosti Tesla v Kalifornii, je poháněna dieselovými generátory.

  Tak to je skutečně unikátní příklad pokrytectví této podvodné politiky, který jen potvrzuje, že cíle, které si stanovila jak EU, tak i zmíněná Kalifornie, jsou zcela nereálné.

  Nicméně přesto se stále najde dostatek idiotů, kteří tuto ničivou politiku prosazují. Stačí se podívat do Bruselu.

  Watch the full report: https://t.co/u6lipIPF4Q

Napsat komentář