Tesla Model Y bude už brzy nejprodávanější auto planety

Tesla tvrdí, že elektromobil Tesla Model Y má našlápnuto stát se nejprodávanějším autem na světě. Už dnes je nejprodávanějším elektromobilem.

Elon Musk už v roce 2016, čtyři roky před jeho uvedením, o elektromobilu Tesla Model Y tvrdil, že se ho bude prodávat 500 000 až 1 milion kusů ročně. A to se skutečně podařilo – už dva roky po uvedení na trh!

Tesla Model Y se dnes vyrábí ve čtyřech závodech (gigatovárna/gigafactory): Fremont, Šanghaj, Texas a Berlín-Brandenburg. Výroba ve Fremontu a Šanghaji už dnes dosahuje stovek tisíc kusů ročně (Šanghaj má nakročeno k milionu) a výroba v Berlíně a Texasu rychle stoupá (tam se také zatím vyrábí pouze Model Y).

Právě včera Tesla oznámila, že vyrobila už 3 miliony aut. Giga Berlín má kapacitu na >250 000 aut ročně, stejně jako Giga Texas. Díky tomu bude Tesla moct už příští rok vychrlit na trh hodně přes milion elektromobilů Model Y. Momentálně je nejprodávanějším autem na světě Toyota Corolla s asi 1 150 000 kusy prodanými za rok.

zdroj: Electrek.co

29 komentářů u “Tesla Model Y bude už brzy nejprodávanější auto planety”

  1. stejný důvod, jak proč se před lety kupoval Leaf. Bylo to auto celkem snad i hnusný, ale bylo jediný s už použitelnou EV technologií (v dané době), v daném segmentu a za relativně rozumný peníze.
   Tahle Tesla je na pohled mnohem lepší, ale kupuje se především kvůli technologii pohonu, kde zatím v podstatě nemá konkurenci

    1. O žádném pochodu mi není nic známo. Navíc jsem vesničan a mám okna na hnoji, tak kam bych chodil. Pochod dezolátu bude v září v Praze, jak píšou na internetu. Lidi se tomu už předem smějí a já taky. Posílám vlaječky…
     🇨🇿+🇪🇺+🇺🇦=💗💗💗
     Dezolát Lžidlazdic čeká na signál, ten z blázince nepřichází a tak čeká dál…

       1. Jak vidi tupec42 zivot:
        Bazen je hloupost, da se pouzit jen par mesicu v roce.
        Sekacka na travu stoji za houwno, v zime trava neroste, je zbytecna
        Lampa v baraku se pres den nepouziva, je zbytecna.
        Mobil je pro teplouse, porad se vybiji a baterka nic nevydrzi, je nanic
        EV nikam nedojede, baterka stoji za prd
        Pracujou jen blbci, penize se zase vydaji
        FVE je kravina, v noci nefunguje
        Tupec42 si fandi, protoze blbost je nekonecna

     1. To všechno vysvětluje. Dříve bývali lidé hrdí na to, že něco umí. Dnes jsou hrdí na to, že jsou vadní. To je definice pokroku pro 21. století. PS. Každý dlaždič, který umí „jen“ položit krásný chodník na sebe může být hrdější než nuly z komunity bflmpsvz+prd.

       1. Ovšem má pravdu.
        Jeden z mých pradědečků byl dlaždic. A jeho práce je dodnes ozdobou města, ve kterém žil a které celé vydláždil. Zatímco „moderní“ dlažba a ostatní povrchy se pravidelně musí předělávat, jeho práce drží dodnes. To co po sobě zanechal má rozhodně větší cenu, než žvanění o ničem.

        A co se týká místního dlaždice, přes jeho poněkud neortodoxní styl a zaměření na tepání slabších jedinců, ze způsobu vyjadřování je jasně vidět, že inteligenčně převyšuje naprostou většinu místních přispěvovatelů.

        1. Pro Runnču… Dlažba po pradědečkovi co se nikdy nemusela předláždit a dodnes je ozdobou města??… Tak není to úplně vyloučeno, ale pravděpodobně je to další tvoje bajka…

        2. Jednou jste pradedecka nastval a on po vas hodil dlazebni kostkou a dodnes mate nasledky. To vysvetluje mnohe.

Napsat komentář