Tesla Model X: dodáno už přes 10 000 kusů

Tesla Model X dorazil do Česka a my jsme se v něm projeli a sepsali první dojmy. Z aktuálních prodejních čísel vyplývá, že auto má na kontě už 10 000 prodaných a dodaných kusů.

Elektromobil Tesla Model X v obchodu Tesla Store
foto: Tesla

Zatímco Tesla Model S se aktuálně s více než 132 000 prodanými kusy řadí mezi 5 nejprodávanějších elektromobilů/plug-in hybridů na světě, dokonce na druhé místo, Tesla Model X o své místo teprve začíná bojovat.

První skromné dodávky elektrického Tesla Model X začaly zhruba před rokem, s mnohamesíčním zpožděním. Tesla tehdy měla asi 27 000 rezervací.

Obrátky to vše začalo nabírat letos v březnu a dál, díky postupnému navýšení produkce ve Fremontu až nad 2000 vozů týdně. V červnu se konečně auto začalo vozit také do Evropy.

Většina z dosud dodaných elektromobilů Tesla Model X byla určena pro severoamerické zákazníky. Pouze pár stovek zatím vyrazilo i na starý kontinent a do Asie. Tento poměr by se měl ale postupně vyrovnávat a uvidíme, jak si Model X povede na konci roku.

13 Comments on “Tesla Model X: dodáno už přes 10 000 kusů”

 1. Off
  „Ford, Volvo nebo Aston

  Off

  „Ford, Volvo nebo Aston Martin. Ty všechny se rozhodly nezúčastnit se automobilového svátku v Paříži, který začíná 1. října.“

  VW tam předvede svůj první čistě EV koncept velikosti Golfu čili zabijáka TM3 🙂 a za 2-3 roky s ním přijde na trh. Dojezd asi 400 km dle NEDC. Baterie z Evropy. Podle šéfa projektu to prej bude „mobil na kolech“ o ho hó, ty se cejtěj. :))

 2. Len v Bratislave sa denne
  Len v Bratislave sa denne vyrobi 1088 aut (vratane volnych dni).
  A to ide o luxusne SUV znacky + jedno UP na elektrinu ktore div sa svet !nikto! nechce kupovat (zadarmo vam pozicaju spalovak ak potrebujete ist dalej, zadarmo servis ak sa vam na ceste vybije).

  Tovarenska hala nie je nijak zvlast velka, nikto sa tam nejde pretrhnut a za 10 (desat) dni vyrobia viac luxusnych SUV aut + e-UP ako Tesla za …

  Chapete o com vravim ?
  Tesla je cista masaz.

Napsat komentář