Tesla rozváží své elektromobily vlastním elektrickým tahačem Semi

Budoucnost osobní i nákladní dopravy na jediném obrázku. Elon Musk zveřejnil fotku, na které elektrický tahač Tesla Semi přepravuje elektromobily Tesla.

Tesla má zatím k dispozici pouze několik testovacích jednotek tahačů Tesla Semi, takže většinu návěsů s elektromobily Tesla stále rozváží „fosilové“.
foto: Elon Musk

Ačkoliv ještě v letech 2017 a počátkem 2018 byla úzkým hrdlem v Tesle výroba elektromobilů Tesla Model 3, s jejím úspěšným zvyšováním se objevil nový problém. A totiž doprava aut k zákazníkům.

Ukázalo se, že Tesla nemá nasmlouvaný dostatek tahačů a návěsů, kterými by mohla tisíce aut rozvážet zákazníkům po . V jednu dobu dokonce Tesla začala navrhovat vlastní návěsy a později řadu návěsů a tahačů nakoupila.

Kromě toho ale samozřejmě vyvíjí i svůj vlastní elektrický tahač Tesla Semi. Elon Musk aktuálně na svém Twitteru zveřejnil fotografii, na které elektrotahač táhne návěs plný elektromobilů Tesla.

Tesla Semi je stále v testovací/prototypovací fázi. Auto se mělo začít vyrábět ve výrobní verzi už letos, ale Tesla o něm už poměrně dlouhou dobu mlčí. Ještě v únoru minulého roku přitom Elon Musk tvrdil, že by Tesla mohla vyrábět až 100 000 elektrotahačů Semi ročně.

15 Comments on “Tesla rozváží své elektromobily vlastním elektrickým tahačem Semi”

     1. ani apríl, ani fake – je to amícka politika „my, dlho nič,
      ani apríl, ani fake – je to amícka politika „my, dlho nič, zasa nič, potom nejaký kontinent, nejaká krajina“
      najmä OTHER, v našom prípade europe – čo je za železnou OPONOU je nič!
      kto si chce kúpiť, musí sa registrovať západne od hranice. sk majitelia TM3 tak kupovali – na svoju adresu v nemecku/švajci si auto objednali, nakonfigurovali, zaplatili a prevzali.

Napsat komentář