Tesla a Elon Musk zvou do Austinu na Cyber Rodeo

Jen pár dnů poté, co Elon Musk slavnostně otevřel Gigatovárnu Berlín se otevře také Gigafactory Texas. A bude to minimálně stejně velká událost.

Tesla začala rozesílat pozvánky na akci zvanou „Cyber Rodeo“. Uskuteční se v Gigatovárně Texas v Austinu dne 7. dubna, jen pár dní po otevření stejně obří gigatovárny nedaleko Berlína. Pro Teslu jde o dva zásadní momenty krátce po sobě.

V Gigatovárně Texas chce Tesla začít vyrábět elektromobily Tesla Model Y postavené už na nových článcích typu 4680. Ty nabídnou nižší výrobní náklady, vyšší životnost i energetickou hustotu. Navíc se budou nové elektromobily Model Y vyrábět podle nové metody z velkých litých komponent, podobně jako v Berlíně (kde se do nich ale zatím stále montují baterie s články 2170).

Spekuluje se, že na akci Cyber Rodeo by se mohl ukázat možná znovu také dlouho připravovaný a odkládaný Tesla Cybertruck, který se právě v Austinu má časem začít vyrábět. Kromě toho se tam také ve velkém budou vyrábět právě bateriové články 4680, kterých zatím Tesla nedávno vyrobila první milion kusů.

zdroj: Tesla

15 komentářů u “Tesla a Elon Musk zvou do Austinu na Cyber Rodeo”

    1. To nemá naprosto nic společního s komunismem. Asymetrická distribuce bohatství tady byla vždy.

     Nebudou mít spalovací auta, ať jezdí elektromobilem?
     Qu’ils mangent de la brioche?
     Bohužel, dějiny nás učí, že poté následuje vždy „la révolution sera cruelle“. To je jedna z mála jistot, které máme, bez ohledu na systém vlády.

       1. Aktuální kurz Rublu je silně imaginární, když není plně otevřená burza a je zakázáno vyvádět z Ruska nějakou tvrdou měnu. Mimo to Ruská centrální banka je zatím schopná silně intervenovat a právě to dělá. Likvidita trhu je taky silně omezená.
        Další věc je, že Rubl je stále o 35 % slabší než před pandemií a o 100 % slabší za posledních 8 let, takže o silné domácí měně se mluvit rozhodně nedá.
        No a poslední věc je, že státy EU se už vyjádřily, že žádné platby v Rublech se konat nebudou. Uvidíme co bude dál.

        1. Platby v rublech nebudou? Vážně?

         A co se týká jeho propadu, tak pokud si odmyslíme stávající reakci na invazi, jeho kurz od roku 2015 v podstatě přesně kupíruje Euro. Jak se z Eura začala stávat sr***a, ruská ekonomika navázaná na příjem plateb v eurech to kopíruje. Ani se nedivím, že se Eura chtějí zbavit.

        2. No co se vyjádřili snad všichni představitelé EU a myslím že i Japonsko a Korea, tak platby v Rublech nebudou, respektive je neplánují, takže míček je na straně Ruska. Dokážu si představit, že třeba takový Orbán nebude držet basu, ale možná už ani nebude mít možnost.

         Rubl kopíruje Euro vůči čemu?
         Těch 100 % ztratil Rubl vůči Euru, takže ho asi těžko může kopírovat.
         2012 bylo Euro za 40, 2015 za 60 a teď je cca za 100 Rublů.

Napsat komentář