Tata Vista EV již brzy na britských silnicích

automobilový gigant , v jehož vlastnictví jsou i dva britští výrobci a , vyvinul automobil na elektrický pohon nazvaný Tata Indica Vista EV. Tento model byl zkonstruován v evropském technickém středisku Tata Motors (TMETC) v Coventry a je již připraven pro v montážních závodech West Midlands ve .   

Začátkem tohoto měsíce bude uvolněn z britské výroby omezený počet modelu , které budou předány vybraným zájemcům z řad zaměstnanců montážního závodu ve West Midlans pro účely zkoušení a ohodnocení v rámci programu Technology Strategy Board (TSB).

Do konce prvního čtvrtletí 2011 bude poskytnuto celkem 25 vozidel Vista EV pro komplexní testování po dobu 12 měsíců.

Vozidlo Vista EV ve finálním provedení s označením Vista EVX, které obsadilo dvě první místa na nedávné London Future Car Challange pořádané Royal Automobile Club’s Brighton, je plně elektrické čtyřmístné vozidlo s působivými charakteristikami. Jeho rychlost 71 mph (cca 110 km/h) a dojezd na jedno nabití 110 mil (cca 175 km) z něj dělají ideální vozidlo nejen pro městský provoz, ale stejně tak i pro vzdálenější dojíždění.

Společnost Tata Motors plánuje na počátku léta 2011 spustit na britském a dalších vybraných evropských trzích prodej vozů v omezeném množství a připravit se tak na plnohodnotné uvedení na trh v roce .

S cílem podpořit své občany k nákupu ekologických vozidel schválila britská vláda slevu ve výši 25% z ceny každého vozu, maximálně však 5 000 liber. Dotace britské vlády by mohla spolknout až 43 miliónů liber ze státního rozpočtu a bude vyplácena do března roku .

Napsat komentář