Swincar E-Spider – elektrický pavouk na čtyřech kolech!

Francouzi mají rádi speciální věci. A tak vymýšlejí speciální nápady. Jako je třeba , Peugeot Onyx anebo nejnověji Swincar E-Spider. Podívejte se a uvěříte!

Podaří-li se autorům konceptu Swincar E-Spider najít investora, uvažují dokonce o vývoji dvoumístné verze
foto: Swincar

Neuvěřitelná elektrická bugina jménem Swincar E-Spider disponuje nezávislým zavěšením všech čtyř kol. „Nezávislé zavěšení“ ale není úplně přesný výraz – spíš je to tak, že bugina má čtyři nohy a na každé z nich je kolo. A každé kolo má zároveň k dispozici vlastní elektromotor.

Výsledkem je neuvěřitelně versatilní čtyřkolka, která snadno překoná i ty nejpřísnější překážky. Umí doslova „vyšplhat“ do 70 % stoupání. A pak zase sjet dolů. Motory mají výkon 1 nebo 1,5 kW a pod nohama řidiče je baterie s kapacitou 2, 4 nebo 6 kWh.

Běžný volant pak otáčí přední a zadní kola na opačnou stranu. Tři vynálezci -Pascal Rambaud, Jerome Arsac a Thierry James – pracovali na svém pojízdném pavoukovi osm let. Nyní hledají investora, se kterým by začali Swincar E-Spider komerčně vyrábět.

Otázka zní: kdo by si něco takového koupil? A hlavně… proč?!

8 Comments on “Swincar E-Spider – elektrický pavouk na čtyřech kolech!”

  1. Obchodní potenciál to má
    Obchodní potenciál to má určitě. Je to ideální alternativa pro všechny, kdo si dnes rádi vyrazí zařádit do přírody, vyplavit si trochu adrenalinu třeba na horském kole, ale už zrovna nejsou nejmladší. Nebo na čtyřkolce, ale tlačí je svědomí kvůli kraválu a smradu.

Napsat komentář