VIDEO: francouzské závody elektromobilů na ledu

Koncem ledna byl francouzský seriál závodů elektromobilů na ledu Electric Andros Trophy slavnostně zakončen finálním závodem. Závody elektrických bugin v nelítostné zimě jsou skvělá podívaná i bez řinčení motorů. Podívejte se sami!

Fracouzské závody elektrických bugin na ledu, sněhu a ve tmě. Paráda!
foto: B. BAKALIAN/Trophée Andros

Při záběrech z dálky připomínají závody elektromobilů na ledu tak trochu závody malých elektrických aut na hraní. To ale jen do chvíle, než se kamera přepne do kabiny řidiče.

Pak vás totiž čeká pohled na přeplněnou závodní dráhu, kde se hraje o každý metr. Karamboly jsou pochopitelně přirozenou součástí těchto závodů.

9 Comments on “VIDEO: francouzské závody elektromobilů na ledu”

 1. Tohle mi přijde jako
  Tohle mi přijde jako naprosto subjektivní názor. Opravdu si myslíte, že většina současných elektromobilů má odfláklý design a to že je ten kardinální důvod proč se neprodávají moc dobře? Vždyť průměrný či né příliš povedený design má i řada spalováků a prodávají se. Spousta z nich co pak chystají velké automobilky pak mají dokonce stejnou karoserii jako jejich spalovací verze. Takže až tu skutečně bude elektrický golf od VW a nebude se mu dobře dařit, zatímco jeho dieselové či benzínové verzi ano, budete taky říkat, že je to kvůli designu, který má odradit uživatele od koupě? Prostě problém bude někde jinde.

  1. Samozřejmě že to je jen
   Samozřejmě že to je jen subjektivní pohled na věc, nicméně je fakt, že mnozí výrobci prostě dělají „bezdůvodně“ jiný design pro elektromobil než pro spalovák, což je podle mně a) kravina a za b) ono udělat úplně nové auto aby k něčemu vypadalo není úplně jen tak.

   1. Design není
    Design není důležitý.

    Důležité jsou vnitřnosti. A to je to, co se výrobci (až na TESLA) pořád snaží odfláknout. Ještě pořád nechápou že tahle první generace EV se prodává v komunitě nadšenců, kteří se snaží tomu aspoň trochu rozumět a že dodat odfláknuté auto znamená nemít zákazníky.

    Prostě předělat benzínové za elektrické pouhou výměnou motoru těmto nadšencům stačí leda u domácích přestaveb, ale ne u profesionálního auta.

 2. si musím rýpnout, proč
  si musím rýpnout, proč takováhle buggy, kde ta karoserie slouží vysloveně jen jako kryt před bordelem mají mnohem lepší design, než většina současně prodávaných elektromobilů? a u těch nově představených také žádná sláva.

  To už výrobci automobilů začali totální válku za účelem za každou cenu odvrátit zákazníka od koupi elektromobilu?

  1. Odpověděl sis
   Odpověděl sis sám.
   Automobilky elektromobily nechtějí, protože neví jak na nich vydělávat miliardy. Dokud nebudou mít pod palcem vlastní autobaterie, je to pro ně „nevýdělečný“ podnik. Jenže EU je děsivě tlačí, takže aspoň „něco“ dělat musí, jinak ten zisk zaplatí EU na pokutách.

   Poznámka autora – vysvětlivky cizích slov

   Nevýdělečný = obchod ebo transakce, kde na vloženém kapitálu je zisk menší než 50% za rok.

   Něco = vezmeme existující model, vyměníme co nejméně dílů, aby se tam vešli baterie a klasický motor nahradíme elektrickým. Nesmí se vymontovat převodovka, brzdy, EPS, prostě nic do čeho se leje olej, či tekutiny, případně součástky v kolech, které by elektromotory v přímo hnaných kolech nahradily.

   1. Vidím to stejně.
    Vidím to stejně. Automobilky pod tlakem musejí nějaké elektromobily vyrobit. Problém je v tom, že z té nejdražší části nemají zatím nic „Baterie-elektřina“. Automobilky vlastní majitelé, kteří mají podstatnou část peněz ve výrobě automobilů, ale jsou tu další odvětví. Těžba ropy, převoz, zpracování ropy, distribuce na benzinkách, výroba olejů, náhradní díly pro motory, převodovky, atd. Až majitelé těchto nadnárodní společností začnou rýžovat na prodeji baterií v elektromobilu tak teprve potom uvidíme jak jde mnohem levněji vyrobit elektromobil a možná bude i hezký jako např. TESLA S.

Napsat komentář