Stellantis rozšiřuje výrobní závod Opelu v Německu pro výrobu elektromobilů

Nové rozšíření výroby umožní automobilce Opel, která zde sídlí, rozjet výrobu vozů postavených na platformě EMP2 už na podzim roku 2021.

Automobilový koncern Stellantis zahájil intenzivní práce na rozšíření výrobního závodu v německému Rüsselheimu za účelem zahájení výroby elektrické platformy EMP2.

Nové rozšíření výroby umožní automobilce Opel, která zde sídlí, rozjet výrobu vozů postavených na platformě EMP2 už na podzim roku 2021.
foto: Stellantis

Stellantis je koncern, který vznikl v lednu 2021 fúzí francouzské společnosti PSA a italsko-americké společnosti Fiat Chrysler Automobiles. Mezi značkami patřícími pod tento koncern jsou Jeep, Chrysler, Dodge, Fiat, Citroën, Peugeot, Lancia, Maserati, Alfa Romeo nebo již zmíněný Opel. Spojením vznikla čtvrtá největší automobilka na světě.

EMP2 je platforma vyvinutá společností PSA určená pro elektrické vozy nižší střední a střední třídy. Její modularita umožňuje výrobu vozů se spalovacími a elektrickými motory na jedné výrobní lince. Na této platformě je postavená například elektrická verze nového Opel Astra, stejně jako několik dalších osobních automobilů a dodávek od PSA.

Stellantis hodlá v hessenském Rüsselheimu investovat „podstatnou částku v milionech“ eur. Kromě nové výrobní linky se zde buduje i systém pro automatickou přepravu materiálu.

Všechny vozy, které zde budou vyrobeny, zde budou také odzkoušeny v novém testovacím zařízení. Výroba nové platformy vytvoří okolo tří stovek pracovních míst. Kromě toho dojde na podzim k přesunu pracovníků s jiných méně vytížených částí výrobního závodu Opelu.

Stellantis v současné době nabízí okolo 30 modelů vozů s elektrickým pohonem a plánuje tuto nabídku do budoucna výrazně rozšířit. Dalších 9 elektrifikovaných vozů plánuje představit ještě do konce letošního roku.

tisková zpráva

Napsat komentář