Taiwanský gigant Foxconn bude vyrábět elektroniku pro Stellantis

Stellantis a Foxconn budou prostřednictvím společného podniku Mobile Drive vyvíjet inovativní digitální kokpity a personalizované online služby.

Mobile Drive díky investicím společností Foxconn a Stellantis urychlí uvedení nejpokročilejších palubních technologií a sítově propojených automobilů na trh.
foto: Stellantis

Stellantis (Peugeot + Fiat Chrysler) a Foxconn vytvoří společný podnik Mobile Drive, v němž budou mít každá ze skupin 50 % hlasovacích práv. Cílem projektu je urychlit vývoj a nabídnout uživatelům významné inovace prostřednictvím nejmodernější spotřební elektroniky, rozhraní HMI a služeb, které překonají očekávání zákazníků.

Mobile Drive spojí globální znalosti skupiny Stellantis v oblasti automobilového designu a inženýrství s globálními vývojovými schopnostmi společnosti Foxconn, která je uznávaným lídrem v rychle se vyvíjející oblasti softwaru a hardwaru pro smartphony a v oboru spotřební elektroniky.

Výsledná součinnost má postavt Mobile Drive „do čela nové éry informačních a zábavních funkcí automobilů“. Tyto funkce zajistí bezproblémové připojení uvnitř i vně vozidel, v nichž budou instalovány.

Stellantis a Foxconn budou spoluvlastníky veškerého vývoje, jenž podnik Mobile Drive přinese. Společný podnik, který bude mít sídlo v Nizozemsku, bude působit jako dodavatel pro automobilový průmysl a bude se účastnit výběrových řízení na dodávky softwarových řešení a souvisejícího hardwaru pro Stellantis i další výrobce automobilů.

Mobile Drive se zaměří na vývoj platforem infotainmentu, telematiky a cloudových služeb, které přinesou softwarové inovace v oblasti aplikací založených na umělé inteligenci, komunikaci 5G, over-the-air služeb, možností elektronického obchodu a integrace inteligentních kokpitů.

Společnosti Foxconn a Stellantis již dříve spolupracovaly na vývoji designového koncepčního vozu Airflow Vision, který byl vystaven na nejvlivnější světové technologické akci CES®. Tento koncepční vůz ilustroval vizi obou společností v oblasti prémiové mobility a uživatelského zážitku nové generace.

tisková zpráva

6 Comments on “Taiwanský gigant Foxconn bude vyrábět elektroniku pro Stellantis”

  1. Varovani pred http na hybrid.cz.
    Vsechny stranky ktere

    Varovani pred http na hybrid.cz.
    Vsechny stranky ktere pouzivaji pouhy http misto https jsou diky FragAttacks vysoce nebezpecne. Jelikoz hybrid na bezpecnost sere, tak jedina moznost je stranky nenavstevovat. Preji vsem diskuterum mnoho stesti a ja se pokusne pripojim za mesic. A pak uvidim. Nazdar.

Napsat komentář