Spoluzakladatel Tesla Motors bude pracovat na elektromotorkách

Martin Eberhard, spoluzakladatel a bývalý šéf Tesla Motors, který byl z firmy nakonec „odejit“, se nově bude věnovat elektromotorkám. Nově se totiž dostal do dozorčí rady společnosti BRD, výrobce elektrických motorek ze San Franciska.

Elektromotorka BRD Motorcycles
foto: BRD Motorcycles

Martin Eberhard (nar. 1960) je americký inženýr a podnikatel. Má dlouhodobé zkušenosti se zákládáním nových firem (dnes tolik oblíbených „start-upů“). V roce 2003 spoluzaložil první automobilku ze Silicon Valley, Tesla Motors, spolu s Marcem Tarpenningem a Elonem Muskem.

Právě Musk ale Eberharda v roce 2007 z firmy vystrnadil z důvodů neshod primárně nad dalším směřováním automobilky. Eberhard se pak s automobilkou několik let soudil. V roce 2010 se objevila informace, že pracuje pro Volkswagen of America, což Eberhard magazínu Autobloggreen také potvrdil. Žádné bližší detaily ale nesdělil.

Magazín Wired aktuálně přinesl informaci, že se Eberhard stal členem dozorčí rady společnosti BRD Motorcycles ze San Franciska. Ta už několik let slibuje uvést na trh elektromotorky označované jako MX a SM s cenou kolem $15 000.

Oba elektrické motocykly jsou postaveny na 5,2kWh li-ion baterii a elektromotoru o výkonu 40 koní. Dojezd by měl dosahovat kolem 80 km. Zrychlení z 0 na 100 km/h by měly zvládnou během 3,3 vteřiny, a to především díky velmi nízké hmotnosti kolem 130 kg.

Společnost BRD Motorcycles by měla své elektromotorky uvést na trh už příští rok. Stala by se tak po firmách jako Brammo, Zero a Mission Motorcycles dalším úspěšným subjektem na poli elektrických motocyklů v USA.

2 Comments on “Spoluzakladatel Tesla Motors bude pracovat na elektromotorkách”

 1. Že by další revoluce ?
  Že by další revoluce ? Tentokrát v jedné stopě .
  MXA’S FIRST LOOK AT THE BRD ELECTRIC MOTOCROSS BIKhttp://www.youtube.com/watch?v=z-kWvUHWm7Q
  BRD RedShift Prototype Build
  http://www.youtube.com/watch?v=xd1kPZVSfJ0
  Ryan Moore on the BRD RedShift SM in San Francisco
  http://www.youtube.com/watch?v=3robHRHhNHY

  Odkaz na stránky nabízející LiFePO4 Battery Pack. Kde jsou informace o životnosti článků v závislosti na intenzitě vybíjení .Také informují / doporučují. Jak výkonný Battery Pack je vhodný k určité zátěži.
  http://www.pingbattery.com/servlet/StoreFront
  http://www.pingbattery.com/servlet/the-2/lifepo4-lithium-ion-phosphate/Detail

Napsat komentář